Ім’я: Олександр Зацепін

Дата народження: 10 березня 1926 р. (90 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Новосибірськ р.

Діяльність: композитор

Вага: 65 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олександра Зацепіна

Олександр Зацепін — радянський, російський композитор, автор популярних пісень і приголомшливою музики до кінофільмів. Його перу належать шлягери майже до усіх фільмів Гайдая. Його мелодії пройшли перевірку часом, і сьогодні звучать свіжо і яскраво, як і багато років тому.

Народний артист Російської Федерації, композитор Олександр Зацепін

Дитинство Олександра Зацепіна

Батьківщина Олександра Сергійовича – Новосибірськ. У дитинстві він захоплювався відразу багатьма речами: ганяв на велосипеді з друзями, займався радіосправою, ходив у музичну школу. Так як батько Саші був хірургом, будинку знаходилася справжня хімічна лабораторія, і хлопчик захоплювався хімією. Спорт теж захоплював Зацепіна – він займався акробатикою і досить успішно. Підлітком, він навіть хотів кинути школу, щоб почати працювати в цирку. В музичній школі, куди його записали батьки, хлопчик успішно і з задоволенням займався по класу фортепіано.

Ранні фото Олександра Зацепіна

Вже підлітком Саша записався на курси трактористів і на курси кіномеханіків. Стало в нагоді йому в житті і те, і інше вміння. Влітку хлопець підробляв на тракторі під час жнив в колгоспі, чим дуже пишався.

На початку війни був заарештований і засуджений на десять років батько – відомий хірург. Закінчивши школу, Олександр вирішив вступити в інститут залізничного транспорту міста Новосибірська. Молодий чоловік планував, що в процесі навчання переведеться в інший вуз, де є радіотехнічний факультет.

Олександр Зацепін і Алла Пугачова

Однак студент терпіти не міг математику, зате все більше часу приділяв музиці. Результат не змусив себе чекати – Зацепін накопичив стільки «хвостів», що його виключили з інституту. Він відразу пішов служити. Там йому знадобилися курси кіномеханіків. За час служби, не припиняючи занять музикою, він навчився грати на кларнеті і на акордеоні, а потім ще і на балалайці. Солдат виступав в Ансамблі пісні і танцю.

У 1947-му Олександр демобілізувався. Його відразу запросили до філармонії міста Новосибірська. Цілий рік він гастролював по Сибіру, однак розумів, що йому не вистачає музичної освіти. Якось, під час гастролей в Алма-Аті, він спробував подати документи в музичне училище, але йому порадили йти прямо в Консерваторію. І дійсно, Зацепіна прийняли. Спочатку він навчався на фортепіанному відділенні, а незабаром поєднував ще й з навчанням на композиторському, де його вчителем став професор Е. Брусилівський.

Олександр Зацепін — Зустріч Балет «Старий Хоттабич» став його дипломною роботою, причому поставлений він був у театрі опери та балету. Це був 1956-ий рік. Тоді ж він уперше в житті написав музику до кінофільму «Наш милий доктор». Справа в тому, що запис вівся в Москві, де на Зацепіна звернули увагу і він отримав запрошення попрацювати в столиці.

Початок кар’єри Олександра Зацепіна

Олександр Сергійович перебрався в Москву, але з роботою не склалося, і деякий час він підробляв у ресторанах грою на акордеоні.

В активі Олександра Зацепіна музика до багатьох популярних фільмів

Потім у його кар’єру втрутився випадок – Леонід Гайдай шукав композитора, який би писав музику до його фільмів. Таким композитором і став Зацепін. Вони відразу порозумілися. До цього Гайдай тривалий час співпрацював з Микитою Богословським, однак вони посварилися. Незабаром з Зацепіним і Гайдаєм почав працювати і Леонід Дербеньов, писав тексти пісень.

Пройшло не багато часу, і всі співали пісні, які звучали в кінофільмах «Операція И», «Діамантова рука», «Спортлото-82», «Кавказька полонянка» та ін Можна сказати, що вони вмить ставали хітами.

Зацепін – визнаний композитор

Приблизно в той же період часу композитор запросив Аллу Пугачову для запису ряду пісень для кінофільмів в якості виконавиці. Треба сказати, що Пугачова була тоді ще маловідомої співачкою, однак Зацепін відразу зміг оцінити її обдарування. Для молодої артистки було великим везінням те, що вона почала записувати пісні на телебаченні, так як це значно полегшувало їй шлях до успіху. У ті роки було записано: «Любов одна винна», «Малюйте, малюйте», «Куди йде літо?», «До побачення, літо» та ін

Музика Зацепіна з фільмів Л. Гайдая Фільми, в яких звучали мелодії Зацепіна, виходили на екрани один за іншим. Серед них був і кінофільм «Червоний намет», який був спільним радянсько-італійським проектом. У зйомках брав участь Микита Міхалков, Клаудіа Кардинале, Шон Коннері та ін.

Робота Олександра Зацепіна за кордоном

На початку вісімдесятих років композитору одна з американських кінокомпаній запропонувала цікавий контракт, згідно з яким він щорічно повинен був писати музику до двох картин. Однак уряд нашої країни вважало, що радянський композитор не має права писати музику для США. Зацепін прийняв рішення виїхати до Франції, причому, не змінюючи громадянства.

Композитор Олександр Зацепін сьогодні живе на дві країни

У Франції він зміг працювати по контракту з американською кіностудією, так само писав музику для французького кінематографа. Андрій Кончаловський запрошував Зацепіна, коли знімав низку рекламних роликів. Через п’ять років він повернувся і до 1991-го жив у Росії, знову пишучи. У 1991-му композитор отримав дуже цікаву пропозицію з-за кордону, після чого почав працювати з Німеччиною та Англією.

Особисте життя Олександра Зацепіна

Олександр Сергійович був кілька разів одружений. Першою дружиною стала актриса Ревмира Соколова. В шлюбі народився син, а потім дочка. Однак син помер. Донька композитора Олена в даний час з сім’єю живе в Швейцарії. У Зацепіна двоє онуків.

Другою дружиною композитора стала піаністка Світлана, яка померла в 1982-му році. Незабаром він одружився на француженці Женевьеве, з якої виїхав у Францію. Разом вони залишалися недовго, так як, за словами Зацепіна, були надто різними людьми. Вони розлучилися, але іноді зустрічаються і спілкуються.

Олександр Зацепін з француженкою Женев'єв

Четвертою дружиною Олександра Сергійовича стала Світлана Георгіївна Морозовська. Її професія теж пов’язана з музикою – вона музичний педагог. Свого часу Світлана Георгіївна працювала в Школі імені Гнесіних і в Московській консерваторії.

У Франції у композитора є велика квартира і дача. Він любить проводити час, відпочивати. У Москві, де Зацепін працює, у нього теж є квартира.

Олександр Зацепін та його четверта дружина

Композитор Зацепін сьогодні

Сьогодні Зацепін продовжує писати музику, співпрацюючи з Юрієм Рогозіним. Разом вони створили більше двадцяти пісень. У 2002-му відбувся великий концерт у честь 75-річчя композитора. Він проходив в ГЦКЗ «Росія».

Зацепін за інструментом

Багато часу композитор знаходиться у Франції, за словами Зацепіна, він працює в Москві, а за кордоном – відпочиває.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: