Ім’я: Олександр Захарченко

Дата народження: 26 червня 1976 р. (40 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Донецьк, Україна

Діяльність: політик, керівник ДНР

Вага: 68 кг

Зріст: 171 см

Біографія Олександра Захарченко

Олександр Захарченко – корінний мешканець міста Донецька. У свій час він працював на шахті, займався бізнесом і очолював філію громадської організації «Оплот». Під час розпочатого на Донбасі протистояння він став на бік народу, очолив створений ним добровольчий батальйон. Сьогодні Захарченко — голова Донецької Народної Республіки, якого обрало населення проголошеної республіки.

Дитинство і родина Олександра Захарченко

Відомо, що Олександр народився в Донецьку. Він – корінний житель цього міста. Його мама – росіянка, а батько – українець. Батько Олександра тридцять п’ять років пропрацював на шахті.

Після закінчення школи Захарченко продовжив навчання в технікумі промислової автоматики в Донецьку. Його спеціальність – «гірничий електромеханік». Технікум хлопець закінчив з відзнакою і відразу почав роботу за фахом. Пізніше Олександр вступив у Донецький юридичний інститут МВС, однак не закінчив його.

Початок трудової діяльності

Перше місце роботи Олександра – шахта, де він зумів стати електромеханіком шостого розряду. Пішовши з шахти, Захарченко зайнявся бізнесом, який був пов’язаний з вугільною галуззю. За його словами, він керував досить великим колективом. Відкриті джерела повідомляють, що Олександр у 2006-му році очолював Торговий Дім «Континент».

Олександр Захарченко народився і виріс у Донецьку

У 2010-му році в місті був створений філіал харківської громадської організації під назвою «Оплот», яку очолив саме Захарченко. Організацію створив Євген Жилін – співробітник МВС, який вийшов на пенсію. Її мета – надання соціальної, фінансової, юридичної та психологічної допомоги сім’ям міліціонерів, які загинули при виконанні своїх обов’язків. Так само «Оплот» допомагав воїнам-інвалідам. Члени організації ставили своєю метою, в тому числі і боротьбу проти героїзації представників УПА. «Оплот» слідкував за підтриманням в належному стані пам’ятників Великої Вітчизняної Війни.

Участь Захарченко в протистоянні на Донбасі

У 2014-му році після зміни влади на Україні, на південно-сході країни почалися масові мирні протести. Олександр був серед тих, хто виходив з протестами на площу Донецька.

16-го квітня 2014-го року група протестувальників прийняла рішення штурмувати будівлю адміністрації Донецької області. Олександр опинився серед тих, хто зайняв адміністративна будівля.

Одинадцятого травня пройшов референдум, який повинен був відповісти на питання про самовизначення. Олександр спочатку став військовим комендантом рідного міста, а пізніше очолив МВС республіки. Коли на території Донецької області почалися запеклі бої, Захарченко був серед тих, хто захищав свою область і своє місто. Він був поранений у руку під час боїв, які велися неподалік від населеного пункту Кожевня в кінці червня 2014-го року.

Прем'єр-міністр ДНР Олександр Захарченко з дружиною

Через місяць Захарченко отримав звання майора. У серпні прем’єр Донецької республіки Олександр Бородай пішов у відставку. На його місце депутати Ради республіки призначили Олександра Захарченко. Це рішення було прийнято практично одноголосно. Захарченко прийняв присягу на вірність народу республіки і приступив до виконання своїх обов’язків. В кінці серпня була зроблена спроба вбити новопризначеного прем’єра, однак замах був невдалим. Олександр залишився неушкоджений, поранення отримав його водій.

Олександр Захарченка на посту керівника ДНР

За місяць до виборів на пост глави ДНР, Захарченко подав документи, ставши першим зареєстрованим кандидатом на цей пост. На думку більшості політологів ще до виборів можна було з упевненістю сказати, що перемогу здобуде Захарченко. Як відомо, він вийшов з простих ополченців, є корінним жителем Донецька, тож користується неабияким довірою населення республіки. До виборів озвучувалося і інша думка – Захарченко називали ставлеником Кремля.

Вибори пройшли другого листопада. Сімдесят п’ять відсотків громадян, що проголосували ДНР віддали свої голоси за Захарченко. Як відомо, результати цих виборів визнані легітимними лише Росією. Євросоюз, Україна, США, генеральний секретар ООН результати виборів не визнали.

Олександр Захарченко був обраний на пост глави ДНР

Інавгурація обраного керівника республіки пройшла в перших числах листопада. Після прийняття присяги, Олександру було вручено посвідчення глави ДНР. Він пообіцяв виборцям, що буде відстоювати інтереси ДНР і зробить все можливе, щоб підняти економіку республіки, створити справедливе і багата держава.

В кінці листопада, під час об’їзду формувань ополченців, розташованих в районі Донецького аеропорту, Захарченко був обстріляний українськими регулярними військами, в тому числі і з градів. Чолі ДНР вдалося сховатися в сусідньому готелі. Він не постраждав.

Особисте життя Олександра Захарченко

Олександр Захарченко одружений. Разом з дружиною він виховує чотирьох синів. Вона в усьому підтримує Олександра. На вибори глави республіки вони вирушили удвох в оточенні групи охоронців. Олександр нагороджений Георгіївським хрестом четвертого ступеня.

Батьки Захарченко, за його словами, живуть в Артемівську, населеному пункті, який підконтрольний Києву. Він мріє з’їздити до них, проте поки це неможливо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: