Ім’я: Олександр Єфімов

Дата народження: 15 січня 1980 р. (36 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: Єкатеринбург

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 187 см

Біографія Олександра Єфімова

Зростав майбутній актор в сім’ї лікарів і в дитинстві навіть не мріяв про сцену. У дитинстві Саша був дуже спортивним. У дворі його будинку була хокейна коробка. Маленький хлопчик постійно бігав з друзями дивитися, як ганяють шайби старші товариші. Трохи пізніше Олександр сам встав на ковзани. Одного разу заглянув у двір тренер дитячої спортивної школи «Спартаківець». Він запропонував хлопцям серйозно зайнятися хокеєм. Олександр увійшов в команду і почав показувати не погані результати. Пізніше почали закрадатися думки про кар’єру професійного хокеїста.

Крім хокею Олександр Єфімов захоплювався плаванням і навіть займався в школі олімпійського резерву. У молодої людини виходило майже все, от тільки старанності не вистачало. Це, зізнається актор, його й підвела, тому не вийшло з Саші ні плавця, ні хокеїсти. До речі, багато хлопці з «Спартаківців» доросли до ігор в НХЛ. Наприклад, Олексій Яшин, Микола Хабібуллін, Павло Дацюк.

В школі Олександр Єфімов вчився не погано, але кульгало поведінку. Майбутній актор ряснів ідеями всяких витівок.

«Я пам’ятаю, в шкільні роки мені було дуже класно від нових ідей! – розповідає Олександр Єфімов. – Я завжди придумував, що провернути з друзями. У мене, так би мовити, був клан однодумців, і навіть на контрольних, коли всі думали про прикладах, ми міркували, як нашкодив».

У підсумку, терпіння викладачів урвався, і одинадцятий клас Саша закінчував вже в іншій школі.

«В 11-му класі я навчався вже в іншій школі, за це і директрисі і педагогам велика подяка. В одному класі вони зібрали всіх розбишак, не підлих, а тих, кого треба було направити в мирне русло. Там то я і зміг підготувати програму для свого вступу в театральний вуз».

Актор театру і кіно

У 1997 році Він відправився штурмувати Москву.

«Застегивайтесь, у вас сифіліс

По дорозі до Москви Олександр Єфімов розумів, що в нього практично немає шансів поступити в театральний. Скільком вже талантам було відмовлено, тому доводилося вступати другий, а то й втретє. Але все ж у глибині душі Олександр сподівався на сприятливий результат. І інтуїтивне очікування виправдались.

Олександр Єфімов подав документи відразу в чотири вузу: в Щепкинское, Щукінське, ВДІК і Школу-студію МХАТ. На іспиті в останньому, до речі, сидів актор Олег Табаков. Олександр відразу ж спробував справити на нього враження. Як тільки він увійшов в аудиторію почав читати монолог: ««Застегивайтесь, у вас сифіліс», — сказав він, дивлячись на Табакова. Олег Павлович сторопів і запитав «У мене?». У відповідь прозвучало: «Так, хвороба дуже серйозна, зачіпає всі органи…». На щастя, Табаков згадав, що це рядки з «Записок юного лікаря» Михайла Булгакова.

Винахідливий абітурієнт Олегу Табакову сподобався, і Олександра Єфімова прийняли в Школу-студію МХАТ. Втім, одночасно юне дарування здала іспити у ВДІК і Щуку. Ось тільки в Трісках спіткала невдача. А коли Єфімов вибирав вуз, він зупинив свій вибір на Школі-студії Табакова. Його зарахували на курс актора Авангарду Леонтьєва.

Дебют в кіно

Про навчання в театральному Олександр Єфімов висловлюється з теплотою. Він відзначає особливу атмосферу, яка панувала в Школі-студії. Жив молодий актор в гуртожитку, в кімнаті, де свого часу жив актор Євген Миронов. З ним, до речі, Єфімов особисто познайомився на другому курсі. Це сталося на зйомках фільму «У серпні 44-го».

Олександр Єфімов у фільмі «Дім малютки»

У цю картину Олександр Єфімов потрапив завдяки все тому ж Євгену Миронову. Актор нерідко бував у Школі-студії МХАТ і запропонував режисерові Пташуку кандидатуру Єфімова, а потім умовить Олега Табакова відпустити на зйомки студента.

Фільм «У серпні 44-го» розповідає про роботу контррозвідки СМЕРШ у часи війна на території, звільненій від фашистів. Олександр Єфімов зіграв офіцера-дезертира, на якого полювали головні герої Євгенія Миронова, Юрія Колокольникова і Владислава Галкіна.

Досвідчені Миронов і Галкін в міру сил допомагали починаючому акторові. Про це Олександр Єфімов згадує із вдячністю.

«Спасибі Євгену Миронову, він допомагав на зйомках, займався зі мною. Коли я повернувся з поїздки, то зовсім по-іншому дивився на професію актора і щиро заразився нею», — говорить актор.

«Дві долі»

Спілкування з іменитими акторами пішла Єфімову тільки на користь. Він почав вчитися з подвоєною енергією. Репетирував етюди ночами, а на заняттях видавав їх за експромт. Актор згадує, що він любив великомасштабні етюди. Якщо однокурсники залучали тільки яблуком або склянкою, то Олександр приносив з собою пів-гуртожитки. А одного разу на очах у Леонтьєва спробував вилізти з вікна по пожежній драбині.

Ад’ютанти любові серія 10 На четвертому курсі Олександру запропонували зіграти Михайла Юсупова в серіалі «Дві долі». Це була перша головна роль. Актор зізнається, що роль вдалася тільки завдяки режисеру і оператору. У молодого актора навіть не була розвинена координація на знімальному майданчику. Сама роль теж давалася важко, зіграти людину з афганського полону було важко. Втім, допомогло знайомство в юності з людьми, які воювали в Афганістані.

На п’ятому курсі актор знявся в картині «За царя і Отечество» разом з педагогом Авангардом Леонтьєвим. Авангарду дісталася роль імператора Павла Першого, а Єфімову – роль його сина. Сам актор признається, що робота була схожа на іспит.

Театр

У 2001 році Олександр закінчив театральний. Відразу ж був прийнятий в театр на Малій Бронній. Там його задіяли у постановках «Лулу», «Анна Кареніна», «Калігула».

Пізніше актор перейшов в театр Табакова. Зараз він там грає ролі в спектаклях «Ідеальний чоловік».

2002-2006 роки

Втім, Олександр Єфімов відомий не стільки ролями в театрі, скільки роботами в кіно. У 2002 і 2003 році він працював над картинами і серіалами «Баязет», «Пасажир без багажу», «72 метри».

Олександру йде мундир

У 2005 році було запрошення в серіал «Херувим». Там актор зіграв одразу два полярних образу Стаса і Сергія Логінова. Один – Майор ФСБ, інший – мамин синочок, боягуз і ледар.

«Я входив у роль судорожно, – розповідає Олександр Єфімов. – Мені треба було грати героїв одночасно. Я боявся переграти і став «кривлятися». Ще була складність в тому, що одному персонажу – Сергію – треба було постійно накладати грим, адже герої не повинні були бути схожі між собою».

Втім, актор із завданням упорався блискуче. Після «Херувима» про нього заговорили як про нову зірку. У 2005 році Олександр Єфімов так само знявся у продовженні «Двох зірок», серіалах «Адьютанты любові», «Марш Турецького», «Мертвий. Живий. Небезпечний», «Зірка епохи».

Олександр все ж підкорив Москву

І тоді ж була одна з головних ролей у бойовику «Дзеркальні війни: відбиття перше». Єфімов зіграв льотчика-випробувача Олексія Кедрова. Разом з молодим актором зіграли Валерій Ніколаєв, Ксенія Алфьорова, Івар Калниньш, Анатолій Журавльов, а так само Малкольм Макдауел, Арман Ассанте, Рутгер Хауер.

«Спочатку було дивно. Поруч зі мною, уралмашевским хлопцем, сидять суперзірки Голлівуду Малкольм Макдауелл і Рутгер Хауер, жують котлети. Я все думав, як мене сюди занесло? Після бесіди всі згладилося. Мені стало спокійно, як ніби ми сусіди з ними по Беверлі-Хіллз. Ви тільки не думайте, що я выделываюсь…», — говорить актор.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: