Ім’я: Олександр Яцко

Дата народження: 13 червня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Мінськ, Білоруська РСР

Діяльність: актор кіно і театру

Вага: 95 кг

Зріст: 183 см

Біографія Олександра Яцко

Олександр Яцко – російський актор, який зіграв безліч ролей на сцені театру Моссовета. Так само він знімається в російських і американських фільмах. В останні роки глядачі часто бачать Олександра Яцко в телесеріалах.

Дитинство Олександра Яцко

Олександр народився в місті Мінську. Там же він закінчив середню школу. Ще зі шкільної лави молодий чоловік знав, що стане архітектором.

Його мрія збулася, і в 1975-му році він вступив в Білоруський Політехнічний інститут, звідки в 1980-му вийшов дипломованим архітектором. В часи студентства майбутній актор серйозно захопився грою на сцені, відвідуючи театр «Колізей». Саме завдяки цьому театру він зрозумів, що його покликання – сцена.

Олександр Яцко в молодості

У 1980-му році Яцко відправився в Москву, де з першої ж спроби став студентом школи-студії МХАТ. Через п’ять років Олександр закінчив інститут і зміг нарешті грати на сцені.

Початок театральної роботи, ролі Олександра Яцко в театрі

У свій театр на Таганці початківця актора запросив Анатолій Ефрос. Це був непростий час для театру і його акторів, так як зовсім недавно його покинув Олександр Любимов, Ефроса ж трупа театру сприймала досить складно. Через деякий час в театрі стався розкол.

У цьому скандальному і неспокійному театрі Яцько встиг зіграти кілька великих ролей – це роль Пілата в постановці «Майстер і Маргарита» і роль Альцеста в «Мизантропе».

Коли Яцько отримав у 1993-му році запрошення перейти працювати в театр Моссовєта, він одразу ж погодився. Цей театр став для Олександра рідним. Він і досі виходить на його сцену. В театрі Моссовета Яцко зіграв чимало ролей, і великих, і маленьких. Найбільш значущою роллю актор вважає городничого в «Ревізорі». А ось улюблених ролей у Яцко немає. За його словами, він до всіх своїм образам ставиться однаково. Для Олександра найголовніше – чесно ставитися до всього, що він робить, від душі грати і отримувати від роботи задоволення.

Олександр Яцко в серіалі

Серед ролей актора в театрі Моссовета – «Собачий вальс», «Заручені», «Ісус Христос – суперзірка», «Дамська війна», «Сірано де Бержерак», «Шиворіт-навиворіт».

Яцько не тільки грав у театрі Моссовєта, він працював і над власними проектами. Так, у 1994-му і 1995-му році в театрі «Російський Глобус» Олександр Володимирович поставив спектакль «Генріх IV» та виставу «Річард II», в якому сам зіграв роль Річарда. Крім того, він є творцем телевізійного фільму-вистави «А. П.» по А. Булгакову.

Фільмографія Олександра Яцко

Довгий час Олександр Яцко не пропонували хороших ролей в кіно. Зазвичай глядачі не запам’ятовували його, так як Олександр грав лише в епізодах. Це такі кінострічки, як «Чоловік для молодої жінки», «Вальс золотих тельців», «Таємна прогулянка».

Російський кінематограф розвивався, в результаті актор все частіше став з’являтися на телеекранах. Починаючи з 2000-го року, Яцко почав регулярно зніматися не тільки в кіно, але і в телесеріалах. Самі запам’ятовуються, з них – «Марш Турецького» (в цьому проекті також знімалися Олександр Домогаров, Володимир Ільїн, Ніна Русланова та інші зірки), «Сищики-1», «Шлях», «Молодий Вовкодав», «Шукачі пригод» та ін.

Олександр Яцко сьогодні

Незважаючи на постійну зайнятість у кіно, актор продовжує виходити на театральну сцену. Кіно, за його словами, давало можливість заробляти кошти для прожитку і життя сім’ї, а театр приносив задоволення.

Найчастіше Яцко незадоволений якістю пропонованого для зйомок матеріалу, однак на ролі в телесеріалах — погоджується. Роботу в серіалах актор сприймає як хороший спосіб заробітку. Одна з найбільш великих ролей, зіграних Олександром – батько Максима Морозова – Петро Морозов в телесеріалі «Закрита школа».

Особисте життя Олександра Яцко

Олександр зі своєю дружиною познайомився в стінах театру Моссовета. Її ім’я – Олена Валюшкина. Спочатку вони були тільки колегами. Валюшкина в той час була заміжньою жінкою. Вийшовши заміж після закінчення театрального Вузу, вона прожила зі своїм чоловіком одинадцять років. Її сімейне життя не склалося, вони розлучилися. Другий шлюб Валюшкиной тривав менше року. Її чоловіком був режисер. Вони розлучилися через пристрасть режисера до алкоголю.

Олександр Яцко з дружиною Оленою Валюшкиной

Під час роботи над постановкою «Якось минулого літа» Яцко та Валюшкина зблизилися, що стало несподіваним для обох. Спочатку актори жили в цивільному шлюбі, і це пригнічувало Олену, для якої були важливі суворі сімейні підвалини. Вони вирішили не влаштовувати пишне весілля, а тихо зареєстрували відносини, сходивши в ЗАГС.

Лікарі сказали Олені, що вона ніколи не буде мати дітей, проте Олександр вирішив, що вони всіма способами будуть боротися з цим діагнозом. Валюшкиной довелося перенести не одну операцію, пройти через безліч хворобливих процедур, однак лікарі не давали надії. Багато в чому завдяки наполегливості та віри Олександра, в сім’ї з’явився син, а через деякий час ще й донька. Діти народилися природним шляхом вже тоді, коли Олена, можна сказати «опустила руки» і вирішила більше не продовжувати лікування. За словами Валюшкиной Олександр Яцко – турботливий і трепетний батько, який готовий масу часу і сил віддавати своїм дітям і дружині. Яцко вважає, що йому дуже пощастило з дружиною і сім’єю в цілому, своє сімейне життя він називає щасливою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: