Ім’я: Олександр Яценко

Дата народження: 22 травня 1977 р. (39 років)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Волгоград

Діяльність: актор

Вага: 70 кг

Зріст: 183 см

Біографія Олександра Яценка

Дитинство і родина Олександра Яценка

Сашко народився у Волгограді. Його мама, за словами актора «типова інтелігентка», у неї три вищих освіти. Тато – плавав по Волзі, був капітаном. У Саші є сестра.

Після школи хлопець став студентом радіофізичного факультету в рідному місті. Але його навчання там тривала зовсім недовго. Вже на наступний рік він поїхав в Тамбов і поступив в університет. Він навчався на педагогічному факультеті. В цьому ж університеті навчалися і майбутні актори. Олександр зацікавився, а потім і захопився грою на сцені. Він був учасником усіх студентських вистав.

Після університету Саша кілька років викладав. Він вів уроки і в молодших, і в старших класах. Але більшу частину часу Яценко приділяв тому, що ставив вистави. Одного разу за кілька днів до прем’єри вистави «Барон Мюнхаузен» виконавець головної ролі захворів, Олександр вийшов на сцену замість нього.

Олександр Яценко: «В кіно звичайно ходжу» якось у місті опинилися актори, які навчалися у свій час у Марка Захарова – Олеся Железняк, Сергій Фролов та Дмитро Дюжев. Коли вони побачили гру Яценко на сцені, порадили молодій людині вступити в ГІТІС. Він послухав їх рада, так як давно розумів, що на першому місці у нього завжди стоїть театр.

Приїхавши до столиці, Олександр опустив в ГІТІС. Він потрапив на курс Марка Захарова. Правда перші три місяці Яценко був вільним слухачем, тільки після цього його зарахували і дали місце в гуртожитку.

Перші ролі Олександра Яценка, початок фільмографії

На третьому курсі початківець актор зіграв свою першу і відразу головну роль. Його героя звали Багнет. Це була картина «Шик» режисера Б. Худойназарова.

Актор Олександр Яценко працював разом з Оленою Лядовою

Актор голосно заявив про себе, знявшись у картині «Солдатський декамерон». Йому знову дісталася головна роль. Він зіграв Борю Кульшана, молодого двієчника, якого вигнали з льотного училища і направили служити в армію. Там він заплутався в романтичних стосунках з доньками полковника. Дочок зіграли Клавдія Коршунова та Олена Лядова. Фестиваль «Московська прем’єра» не залишив без уваги роботу Яценко, він отримав приз за кращу роль.

Кращі фільми Олександром Яценком

Олександр став популярний якось несподівано для нього самого. У той час, коли в Угличі він знімався в картині «Дорожні роботи» у режисера Бориса Хлєбнікова, його запросили на бесіду до Олексія Балабанову. Сам Балабанов ніколи не бачив гри актора в кінокартині «Шик», ні у фільмі «Солдатський декамерон». Про Олександра Балабанову розповів звукооператор Максим Беловолов. Режисер довіряв його думку, так як працював з ним не один раз.

Олександр Яценко про свого персонажа і фільм «ОРДА» Саша приїхав з Углича з Санкт-Петербург, щоб зустрітися з режисером. У актора було всього дві години, його чекали на зйомках. Балабанов його затвердив, проте свої зйомки йому довелося трохи відкласти, так як Яценко повинен був спочатку закінчити роботу у Хлєбникова. Актор згадує, що тоді він жартома подумав, що став нарозхват.

Картина Балабанова отримала назву «Мені не боляче». Олександр зіграв Мішу. Головні ролі так само дісталися Ренаті Литвиновій, Микиті Михалкову і Дмитру Дюжеву. Фільм виявився дуже цікавим і сподобався глядачам. «Кінотавр» прийняв його тепло. Литвинова і Яценко отримали премії за акторську роботу у фільмі Балабанова. Завдяки таким успіхам, журнал QQ назвав Олександра одним з найперспективніших молодих російських акторів.

Олександр Яценко одружений, але про особисте життя не поширюється

Тандем актора Яценко і режисера Тодоровського

Олександру довелося працювати у такого режисера, як Тодоровський. Він зіграв у його серіалі «Відлига» одну з головних ролей. Коли Актор прочитав надісланий йому сценарій, у нього перехопило дух. Зйомки йшли близько чотирьох місяців. В листопаді 2013-го фільм був готовий.

Останні ролі Олександра Яценка

Зараз актор працює на зйомках фільму «Смертельна мистецтво» у режисера Рената Давлетьярова. Олександр охарактеризував картину, як іноземну казку. Актор грає абсолютно огидного типу Зуєва, в якому немає нічого хорошого. Яценко подобається грати подібних героїв.

Нещодавно вийшли картини за участю Олександра – «Довге щасливе життя», «Репетиції», «Орда», «Зворотна сторона місяця» і ін

Ролі Олександра Яценка в театрі

Крім кіно, актор з’являється і на сцені. Не перебуваючи в трупі театру Олега Табакова , Олександр грає там у виставах «Коли я помирав» і «Дядя Ваня». Постановка «Не про говоренное» йде з участю Яценко. Його роль там – роль Хлопчика. Режисер вистави – Михайло Покрасс.

Олександр Яценко: «Вони боялися, що вона занадто гарна для мене»

Олександр Яценко сьогодні

Цього актора сьогодні з повною впевненістю можна назвати самим цікавим у своєму поколінні. Він встиг попрацювати з такими режисерами, як Балабанов, Досталь, Каурісмякі, Месхієв, Хлєбніков, Тодоровський. Олександр не знімається в серіалах. Він зізнається, що іноді з-за відсутності грошей він ходив на проби, думав все-таки знятися, як він сам сказав, в серіальному ганьбі. На щастя, він жодного разу так і не зіграв ні в одному телесеріалі.

Особисте життя Олександра Яценка

Батько і сестра актора зі своєю сім’єю досі живуть у Волгограді. В Олександра вже дорослий племінник, який навчається в театральному училищі міста Казані. Яценко хотів, щоб він навчався в Гітісі. Племінник приїхав, але вступити в нього не вийшло.

Яценко так і не закінчив ГІТІС. Він був відрахований, коли до диплома залишалося лише чотири місяці. Інцидент, через якого сталося це відрахування, актор згадувати не любить. Відомо, що сталася якась бійка. З Марком Захаровим актор зумів зберегти хороші стосунки.

Олександр не схожий на актора ні на екрані, ні в житті. У нього складно взяти інтерв’ю, так як він не любить їх давати. Акторська самозамилування Яценко вважає ознакою дурості.

Дружину актора звуть Маруся. Вона гример за професією.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: