Ім’я: Олександр Васильєв

Дата народження: 8 грудня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: історик моди, мистецтвознавець

Вага: 82 кг

Зріст: 177 см

Біографія Олександра Васильєва

8 грудня 1958 року народився унікальний людина справжній патріот своєї великої батьківщини Олександр Олександрович Васильєв. Зараз його називають істориком моди, одним з найкращих мистецтвознавців, талановитим письменником і геніальним телеведучим. Але в першу чергу в той пам’ятний зимовий день країна отримала великого патріота і цінителя російських традицій.

Юність Олександра Васильєва

Все життя Олександра Олександровича була присвячена культурі. Народившись в інтелігентній родині, де батько, Олександр Павлович, працював головним художником Московського театру, а Мати, Тетяна Іллівна, захоплювала глядача своєю грою драматичних ролей на сцені. У Олександра просто не було шансу уникнути своєї долі.

Свої перші костюми для лялькового спектаклю він розробив лише в п’ятирічному віці. А в 7 років вже радував юних глядачів у телепередачах «Театр дзвоника» і «Будильник». Для досить таки серйозної постановки « Чарівник смарагдового міста», костюми і декорації хлопчик створив, коли йому виповнилося лише 12. Так що немає нічого дивного що, в 1974 році, як тільки йому виповнилося 16 років, і законодавство дозволило Саші оформити трудову книжку, він відразу ж був прийнятий на роботу бутафором в театр «Современник», де і пропрацював до Мхату. Школу студію Васильєв закінчує в 22 роки і переходить працювати художником по костюмах «На малій Бронній».

Роль жінок в житті Олександра Васильєва

Невідомо, як би далі склалася доля великого мистецтвознавця, якщо б не його бурхливий роман з Машею Лаврової. Молода гаряча кров хотіла завжди бути поруч з коханою жінкою. Але її мама вийшла заміж за француза, забравши свою дочку в іншу країну.

-«Ти повинен приїхати до мене туди — в цей самий прекрасний місто на землі!» Олександр Олександрович досі згадує ці слова. І він пообіцяв приїхати, двадцяти однорічний хлопець, тоді навіть уявлення не мав, але твердо вірив, що у нього все вийде.

Олександр Васильєв в молодості

Можливість випала вже через два роки. В МДУ, удосконалювати російську мову приїхала французька дівчинка, Ганна. Вона і стала перепусткою Васильєва в Європу.

У 1982 році молоді люди скріплюють свої стосунки шлюбом і залишають країну рад.

Олександр Васильєв в Парижі

Париж зустрічає парубка своїми контрастами, темні провулки змінювалися квітучими Єлисейськими полями. Нічне місто просто сяяв від дивовижних російській людині лайтбоксів. У Парижі був вибір, була свобода. Вражало навіть звичайне ресторанне меню. Жили молодята в 14 окрузі у маленькій квартирі на п’ятому поверсі.

В тому будинку навіть не було ліфта. Після 100 метрових московських хором. Але свобода була дорожча. Свобода і та улюблена серцю дівчина, якій він пообіцяв два роки тому поміняти своє життя.

Потім була подорож на віллу в Аркашон, райське місце на узбережжі Атлантичного океану. Чудові пляжі і просто чудові кругозоры не змогли залишити байдужим творчої людини. Геній довгий час проводить біля моря.

Єдине що викликало протест, це одноманітність і монотонність. Вечеря в одне і теж час, одні і ті ж страви, одні і ті ж порядки. А все живе в Олександрі грало, вимагало реформ. Перше, що поміняв художник, виявилося старе покривало на подружньому ложі. Але навіть до такої дрібниці він підійшов з усім своїм талантом і креативом. Його вибір оцінили всі.

Не довіряйте подругам-Олександр Васильєв. Три місяці пролетіли швидко, віза закінчилася, Саша подає документи на продовження терміну перебування у Франції, і його прохання задовольняють. Зараз це звучить буденним, але в той час, це було на рівні фантастики. Тільки через багато років Васильєв дізнався, що цьому сприяла саме КДБ, у якого на російського декоратора були свої плани.

Перші кроки в Європі

Неробство закінчилося. Художник вступає до школи при Луврі, а по її закінченні і до аспірантури театрального факультету Сорбонни. Вже восени 1982 року Васильєва запрошують декорувати спектакль «Папесса Іоанна», яка пройшла в театрах «Пуатьє» і «Картушери». Далі були декорації і костюми для п’єс «Галереї палацу», «Тріумф любові», «Галереї палацу»… Йому доводиться працювати з такими зірками як: Валері Древиль, Реджепом Митровицей, Мішель Вітольд.

На жаль дружина не розділяла прагнення чоловіка, і після того як він відмовився бути вчителем російської мови у місцевому ліцеї вони розлучилися.

Визнання Олександра Васильєва

Як виявилося, Васильєв ризикнув не дарма. Його талант не залишився не поміченим. Вже в 1985 році його запрошують у Рейк’явік. Де він готує костюми для постановок «Платон» та «Дикий мед». Вистави чекав аншлаг, а художника визнання.

У тому ж 1985 році Васильєв почав працювати для балетних вистав. Що вже через рік привело його до Галини і Валерію Пановим, які дають йому посаду художнього директора по фландрийском Королівському балеті. Геній виявляється буквально нарозхват, його буквально засипають пропозиціями провідні театри всіх європейських країн.

Історик моди Олександр Васильєв — про шкільній формі В 1989 році Олександра Олександровича запрошують в Японію. Де Масако Ойя запропонувала йому оформити балет Чайковського «Лускунчик».

Відзначився Васильєв і в кінематографі. Тісно співпрацюючи з Роберто Енріко, він створює костюми для кінофільму «І проходить війна». А також для кінострічок: «Мій друг — зрадник» Жозе Джовані і «Манжклу» Моше Мізрахі.

Васильєв — педагог

Просто вражає працездатність цієї людини, виконуючи колосальний обсяг роботи, він знаходить час для викладання. Лекції та семінари у вищих школах мистецтв Лондона, Парижа, Пекіна, Брюсселя, Ніцци…і це лише неповний список досягнень Васильєва як педагога. У 1994 році він представляє свою програму лекцій на 4 мовах. Ця праця читається у всьому світі.

Олександр Васильєв сьогодні

2003 рік. І знову Олександр дивує світ. Відкривши в Москві, так-так, у своєму рідному місті, дизайн студію «Інтер’єри Олександра Васильєва», він вражає глядачів надзвичайно багатою колекцією антикварними одягу. Куплені на різних аукціонах старовинні костюми воістину унікальні. І з ними, колекціонер, не розлучається ні за які гроші. Хоча гроші, всього лише за прокат речей, пропонували не малі.

Олександр Васильєв та Валентин Юдашкін

У 2009 за станом здоров’я з Першого каналу йде відомий модельєр В’ячеслав Зайцев.

На місце ведучого популярного телешоу «Модний вирок» запрошують Олександра Васильєва. У тому ж 2009-му він займає посаду керівника Московської Академії Моди, що організована при Московському Інституті Телебачення і Радіомовлення «Останкіно».

Зараз великому історику моди, незважаючи на всі прожиті роки, до цих пір 18. Він сповнений енергії і ініціативи. Пише книги, проводить лекції, є провідним багатьох теле — і радіопрограм.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: