Ім’я: Олександр Масляков

Дата народження: 24 листопада 1941 р. (75 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Свердловськ (нині Єкатеринбург)

Діяльність: телеведучий КВК

Вага: 86 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олександра Маслякова

Батько майбутньої знаменитості Масляков Василь був родом з Новгородської області і своє життя пов’язав з авіацією. Він працював військовим льотчиком, штурманом і, природно, воював на фронтах Великої Вітчизняної війни. А після цього служив у Генеральному штабі військово-повітряних сил. Мама Олександра Зінаїда Маслякова присвятила себе родині і вихованню сина.

У 1966 році майбутній телеведучий закінчив Московський інститут інженерів транспорту, а через два роки отримав диплом на Вищих курсах працівників телебачення.

Відразу після вузу Олександр Масляков пішов працювати за фахом – інженер. Однак, після того, як закінчив додаткові курси для працівників телебачення пішов працювати до Головної редакції програм для молоді. Там він з 1969 року по 1976 значився старшим редактором, після цього, до 1980 року, у трудовій книжці значиться запис – спеціальний кореспондент. Наступний рік Олександр Васильович вже працює коментатором. Після цього Масляков сконцентрувався саме на коментаторської діяльності і до 1995 року працює в телевізійній студії «Експеримент», а потім у студії художньо-публіцистичних та масових програм «Експеримент».

Варто відзначити, що Масляков був першим ведучим телепередачі «Що? Де? Коли?». Правда, в 1975 році він відвів тільки два перших випуску. Після цього, автор програми Володимир Ворошилов зрозумів в який бік треба розвивати програму і так з’явився голос за кадром. Потреба в телеведучого відпала сама собою.

Веселий і привабливий

У 1990 році Олександр Масляков створив телевізійне творче об’єднання «Амік» і був там генеральним директором аж до 1998 року, а потім він вже став президентом об’єднання. Олександр Масляков виступає в популярному телешоу на Першому каналі «Хвилина слави» в якості голови журі.

КВК

Олександр Масляков з’явився в телеефірі в 1964 році, в цей час він був ще студентом. Під час навчання він любив займатися художньою самодіяльністю, а також був активним вболівальником команди КВК інституту.

Як згадує сам Масляков, телеведучим він став випадково. Одного разу до нього підійшов один з студентів, Паша Кантор, і попросив увійти до складу команди. Він пояснив, що в молодіжній редакції центрального телебачення планують знімати веселу передачу. Її провідним повинні стати п’ять студентів інституту, який виграв останню гру КВК. Так Масляков вперше потрапив на телебачення, та так влучно, що працює там вже більше 40-ка років.

Молодіжна редакція після першої зйомки програми запросила студента Маслякова вести гри Клубу веселих і кмітливих. До того моменту, як шоу «Веселі і кмітливі» не зняли з ефіру, Олександр Васильович був беззмінним ведучим. А це до 1972 року. Потім послідували програми «Алло, ми шукаємо таланти», «А ну-ка, дівчата, а так само «Адреси молодих» і «Віраж».

Олександр Масляков вів репортажы з різних всесвітніх фестивалів студентів та молоді, приміром, з Софії, Гавани, Берліна, Пхеньяну і, звичайно, Москви. Кілька років поспіль тільки він вів міжнародний фестиваль пісні в Сочі, а так само під його керівництвом йшли програми «Олександр-шоу», «Пісня року» і інші.

Вже на посаді президента Міжнародного союзу КВН Олександр Масляков став керівником масового неформального руху. Туди залучені десятки тисяч росіян, а також жителів країн СНД і далекого зарубіжжя. Під його керівництвом також створено величезну кількість «кавээновский» турнірів. Більшість з них вже мають междунароний статус, і транслюється провідними телеканалами, при цьому, постійно показуючи хороші рейтинги.

З коханою дружиною

За свою роботу на телебаченні Олександр Масляков отримав не одну нагороду. Так, у 1994 році він став Заслуженим діячем мистецтв Російської Федерації, в тому ж році – лауреатом премії «Овація», а в 2002 став лауреатом Академії Російського телебачення ТЕФІ. Такої почесті він удостоєний «За особистий внесок у розвиток вітчизняного телебачення». Крім усього іншого телеведучий є Академіком Академії Російського телебачення.

У рік 45-річчя КВН та 65-річчя самого ведучого, 2006, Маслякова удостоїли маси нагород, серед яких російський орден «За заслуги перед Вітчизною», український орденом «За заслуги» і чеченська медаль «За заслуги перед чеченським народом».

Тюремний термін

У 1974 році Олександр Масляков потрапив в рыбинскую колонію ЮН 83/2. Термін він отримав за незаконні операції з валютою. Втім, термін був невеликий, і телеведучого відпустили через кілька місяців достроково.

Висновок співпало із закриттям програми КВН. На перших порах Олександр вів передачу з співведучою Світланою Zhiltzovae. Однією з версій припинення трансляцій КВК була заборона на появу в ефірі з вусами і бородою. Однак, у Маслякова ні того, ні іншого ніколи не спостерігалося. Як пояснює сам телеведучий, прикрили програму, нічого не пояснюючи. Можливо студентські жарти заважали комусь. Спочатку КВК замислювалася як розважальна програма, але, коли студент відкриває рот, від нього можна чекати всього, що завгодно. І не тільки жартів про інститутського життя, але і політичних реплік.

Олександр Масляков на відео Втім, більшість росіян щиро вірили, що КВК закрили тому, що Олександра Маслякова посадили у в’язницю. Телеведучий згадує, що після того, як програми не стало, таксист, що підвозив його до «Останкіно», стурбовано запитав «А що, Сашко правда сидить?». Маслякова таке питання поставив у глухий кут, він лише пробурмотів щось нерозбірливе у відповідь.

Так чи інакше, через 14 років Олександр Масляков повернувся на посаду провідного Клубу веселих і кмітливих. Його співведуча Світлана Жильцова повертатися в ефір відмовилася. З тих пір Масляков веде програму один.

Варто відзначити, що шанувальники КВК вірили, що Світлана Жильцова в житті дружина Олександра Маслякова. Нібито, гумористична програма – така собі сімейна. Однак, факт роману з колегою телеведучий заперечує.

До речі, Масляков сам каже, що закон не порушував. І якщо б він сильно «проштрафився» і його дійсно посадили, то його б не пустили в телевізійний ефір назад. У Радянському Союзі просто такого не могло статися.

Особисте життя Олександра Васильовича Маслякова

Олександр Масляков пов’язаний родинними узами зі Світланою Масляковой. Після школи, у 1966 році, жінка пішла працювати на телебачення асистентом режисера Клубу веселих і нахочивых. У 1971 році Світлана вийшла заміж за Олександра Маслякова. Багато років вона режисер КВК і дружина президента клубу.

Сімейне чаювання

У 1980 році в сім’ї Масляковых з’явився на світ спадкоємець – Олександр Масляков – молодший. Він пішов по стопах батьків, і після закінчення Московського державного інституту міжнародних відносин, веде програми «Планета КВН» і «Прем’єр-лігу».

Цікаві факти

В честь беззмінного ведучого КВН назвали астероїд «5245 Maslyakov». Його відкрила Кримська Астрофізична Обсерваторія.

Особисте життя Олександр Васильович зовсім не п’є алкогольні напої. Принаймні, це він заявив під час однієї з ігор КВН у 2010 році.

У книзі «Бітли перебудови» написано, що Масляков один раз вів програму «Погляд».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: