Ім’я: Олександр Устюгов

Дата народження: 17 жовтня 1976 р. (40 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: Екібастуз, Казахська РСР

Діяльність: актор

Вага: 78 кг

Зріст: 180 см

Біографія Олександра Устюгова

Олександр Устюгов – актор, ім’я якого добре відомо шанувальникам вітчизняних телесеріалів, особливості гостросюжетної серії «Ментовські війни», нерозривно пов’язаної з персонажем Устюгова – начальником забійного відділу Романом Шиловим.

Актор Олександр Устюгов

Втім, Устюгов відомий далеко за межами телеіндустрії: талановитий театральний актор, подаючий надії режисер-постановник, фотограф-любитель, музикант і мотоцикліст, – життя актора рясніє яскравими подіями, які незмінно знаходять віддзеркалення в створених ним образах.

Дитинство і родина

Олександр Устюгов з’явився на світ у містечку Екібастуз, який нині є частиною Павлодарської області Казахстану. Мама майбутнього актора працювала вихователькою в дитячому садку, батько був вправним столяром.

Олександр Устюгов в дитинстві і юності

Варто зазначити, що шлях Олександра до мистецтва виявився без перебільшення тернистим. Закінчивши вісім класів загальноосвітньої школи, Олександр вступив до місцевого ПТУ №18, вибравши спеціальність слюсаря-електрика з ремонту, монтажу і демонтажу гірничого обладнання. Паралельно з навчанням Устюгов працював у вугільному розрізі «Східний» і відвідував художню школу ім. С. П. Пантелєєва.

З особистого архіву Олександра Устюгова

У 1993 році Олександр закінчив і ПТУ, і художню школу, після чого продовжив навчання в Академії шляхів сполучення в Омську. На денному відділенні він провчився півтора курсу, після чого перевівся на вечірці, так як влаштувався освітлювачем-монтажником в Омський ТЮГ, в душі плекаючи мрію про сцену. Театр став важливою частиною життя Олександра, і в 1996 році він залишив академію і подав документи в Омський обласний коледж культури і мистецтва, який згодом закінчив з відзнакою. Будучи студентом, він був зайнятий практично у всіх спектаклях Тюгу.

Молодий Олександр Устюгов в серіалі «Петя Чудовий»

Разом з тим Олександр не залишав мрії про Москві, і тричі під час літніх канікул в коледжі намагався пройти конкурс в Щукінське училище, раз за разом зазнаючи невдачі. У 22 роки молодий чоловік зрозумів – у нього залишився останній шанс. Справа була не тільки у віковому цензі, а у внутрішніх відчуттях. Цього разу він приїхав до Москви за кілька місяців до подачі документів, але грошей на знімне житло не було, і актор облюбував горище в недобудованій багатоповерхівці в Раменському, облаштував там кут, знайшов озеро неподалік під гігієнічні потреби. Четверта спроба увінчалася успіхом – він став щасливим студентом «Щуки», вступивши на курс Родіона Овчинникова.

Ментовські війни 2. Олександр Устюгов Таким чином, небувала працездатність і величезна тяга до знань в кінцевому підсумку все-таки привели Олександра Устюгова на театральну сцену.

Акторська кар’єра

Першою роллю Олександра Устюгова в кіно став кілер Матвій Слухав з серіалу «Кодекс честі». Потім була епізодична роль швейцара в «Марш Турецького», невеликі ролі в мелодрамі «Повелитель ефіру», трагікомедії «Конвалія сріблястий-2» і гостросюжетному фільмі «Операція „Цвіт нації“».

Одна з перших кіноролей Олександра Устюгова («Марш Турецького»)

У 2003 році відбувся також і режисерський дебют Олександра Устюгова – в якості дипломної роботи він поставив спектакль «А зорі тут тихі», в роботі над яким взяв участь також і в якості актора.

Олександр Устюгов у програмі «Хто там» (2004 рік) Після випуску з Щукінського училища в 2003 році Олександра запросили в РАМТ, де він зіграв у постановці «Тінь», за що був удостоєний премії «Московські дебюти». Потім послідувала роль Парфена Рогожина в спектаклі «Ідіот» Режиса Обадьи, що поповнила колекцію нагород Устюгова «Чайкою».

Олександр Устюгов у виставі «Тінь»

У 2004 році Устюгов був затверджений на головну роль – слідчого Романа Шилова – серіал «Ментовські війни». У першому сезоні його герой виявився залучений в заплутаний злочин, а за його життям оголосили полювання кримінальні авторитети міста, а допомагають їм у цьому корумповані співробітники міліції, справжні перевертні в погонах.

Перші «Ментовські війни»: Олександр Устюгов в ролі Романа Шилова

За першим сезоном вийшов другий, за другим – третій… В 2016 році побачив світ ювілейний, десятий сезон «Ментовські війни». Олександра Устюгова часто запитували, чи не набрид йому за ці роки Роман Шилов, на що актор незмінно відповідав запитанням: «А вам не нудно двадцять років на заводі одне і те ж робити?». Звичайно, визнавався Олександр, легка стомленість від способу, діалогів і сюжету є, але це скоріше не нудьга, а звичка до персонажа. «Мені самому цікаво, скільки ще проживе Шилов», – жартував Устюгов.

«Ментовські війни-10»: все той же Роман Шилов

У 2015 році актор став ключовим актором ще одного «довгограючого серіалу» під назвою «Чума». Бажання Устюгова спробувати щось радикально нове нарешті було реалізовано – його герой, бандит по кличці Тютюн, був повною протилежністю Шилова: холодний, розважливий жорстокий. Олександр дуже тепло відгукувався про знімальній групі і колег – Сергія Жаркове, Сергій Селін, Катерини Климової та інших, хоча і зізнавався: «Шанувальникам не сподобалося бачити мене в ролі негідника».

У «Чумі» Олександр Устюгов зіграв антигероя

Зате «Чума» подарувала нове життя старим хобі Устюгова. В саундтрек проекту потрібна музика, і актор, до речі, відмінний гітарист, зібрав команду і записав дві пісні – «Поштові птахи» і «Дорога в рай», які можна почути в серіалі. Але на цьому справа не закінчилася. Актор продовжив виступати, а групі дав ім’я на честь міста, де пройшло його дитинство, – «Екібастуз».

Олександр Устюгов і EKIBASTUZ – Дорога в рай

Особисте життя Олександра Устюгова

Багато років Олександр Устюгов був одружений на своїй колишньої однокурсниці – актрисі Яніні Соколовській. Пара виховувала доньку Євгенію (2007 р.).

Олександр Устюгов і Яніна Соколовська були одружені 10 років

У 2015 році їх шлюб з десятирічною історією розпався. Подейкували, що причиною стали зради 39-річного Устюгова з 28-річною актрисою Анною Озар.

Олександр Устюгов з донькою Женею

Справді роман Устюгова і Озар послужив каталізатором краху сімейного життя актора, достеменно невідомо. Але у вересні 2015 року вони дійсно розписалися і відправилися в медовий місяць до Франції.

У 2015 Устюгов одружився на Ганні Озар

У повсякденному житті Олександр Устюгов захоплюється боксом, мотоциклами та художньою фотографією. Після довгих років навчання і роботи у Москві він вважав за краще переїхати до Петербурга. Столицю він порівнював з «виробничим приміщенням», тоді як Північну Пальміру не раз називав нішею для заспокоєння, місцем, де можна жити, дихати, любити і просто гуляти.

Кадр з фільму «Моє прізвище Шилов»

Олександр Устюгов зараз

У листопаді 2016 року на екрани вийшла військова драма «28 панфіловців». Олександру Устюгову дісталася роль рядового Москаленко – запеклого, загартованого бійця, гострого на язик сміливця. Зйомки, за визнанням Устюгова, були важкими; іноді знімальній групі доводилося по 12 годин перебувати на морозі. «Яке ж доводилося на війні, якщо нам, акторам, які працювали в порівняно комфортних умовах, було так тяжко?», – задавався питанням актор. Разом з ним над картиною працювали зірка серіалу «Таємнича пристрасть» Олексій Морозов, Яків Кучеревський, Азмат Нигматов, Олег Федоров і ціла плеяда інших талановитих артистів.

«28 панфіловців»: Олександр Устюгов в ролі рядового Москаленко

Також Устюгов брав участь у зйомках історичного блокбастера «Вікінг», примірявши на себе роль Ярополка Святославича. Стрічка з Данилом Козловським у головній ролі оповідала про прихід князя Володимира до влади.

Кадр з фільму «Вікінг»

Відомо, що незабаром актор з’явиться ще в низці гучних проектів. Сюди можна віднести серіал «Золота орда», який часто називають «російською відповіддю „Грі престолів“», багатосерійну драму про життя роботів-андроїдів серед людей «Краще, ніж люди» з Пауліною Андрєєвої і Кирило Кяро, «ментовське» серіал «Наліт» і мелодраму «Ленінградська рапсодія».

Кадр із серіалу «Наліт»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: