Ім’я: Олександр Третьяков

Дата народження: 19 квітня 1985 року (31 рік)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Красноярськ

Діяльність: скелетонист

Вага: 75 кг

Зріст: 184 см

Біографія Олександра Третьякова

Дитинство Олександра Третьякова

Батьківщина Олександра – Красноярськ. Його дитинство пройшло в цьому сибірському місті. Тато був дуже активною людиною, люблячим будь-які заняття спортом, він грав у хокей і футбол, тому зміг з раннього дитинства прищепити цю любов і синові. Саме завдяки татові, хлопчик полюбив спорт. На превеликий жаль, батька вже немає в живих, він загинув.

Захопленнями дитинства були археологія та історія. Олександр любив читати, віддаючи перевагу детективи, фантастику і пригоди.

Спочатку Саша займався бобслеєм. Це було в старших класах. Даний вид спорту по-справжньому захоплював юного спортсмена. У майбутньому він бачив себе разгоняющим, так як дуже швидко бігав. На превеликий жаль, вагу, якого просто не вистачало, не дозволив продовжити заняття. Як він не старався, скільки не тренувався в гойдалці, нічого не допомогло. Вага уперто стояв на позначці 73, а цього для бобслею занадто мало.

Скелетонист Олександр Третьяков вже став чемпіоном світу

Перебуваючи в Сігулді (Латвія), там, де знаходилася відповідна для скелетона траса, він вирішив покататися на скелетоні. На превеликий подив Олександра, йому дуже сподобався спуск на швидкості. Зацікавившись, він захотів дізнатися, як керувати цими саньми, відчути всі нюанси. Швидкість на спуску його зачаровувала і притягувала.

Початок кар’єри Олександра Третьякова в спорті

Спортивна кар’єра почалася в 2003 році. У дев’ятнадцять років Третьяков вже був в національній збірній країни.

За твердженням спортсмена, якихось різких стрибків в його кар’єрі не було, все йшло відносно рівномірно. Удосконалюючись і багато працюючи, Александр у 2006 році опинився в Олімпійській збірній. Це було великою удачею, оскільки дало величезний безцінний досвід міжнародних змагань. Він лише став п’ятнадцятим, але не засмутився, так як розумів, що об’єктивно і не міг опинитися на більш високих позиціях. Давався взнаки брак досвіду, крім того, на трасі він допустив кілька помилок. Хоча, звісно, хотілося опинитися в шістці кращих. Було багато тренуватися, було до чого прагнути.

У Ванкувері Третьяков знову брав участь у змаганнях разом зі збірною Росії. Головним його прагненням було виступити більш вдало, ніж на минулій Олімпіаді, показати кращий результат. Перед спуском Олександр налаштувався і успішно виступив, завоювавши «бронзу». Цей виступ було не просто успішніше минулого, воно перевершило очікування і Олександра, і його тренерів, і суперників, і журналістів. Крім того, в розгоні їм було встановлено особистий рекорд.

Олександр Третьяков став олімпійським чемпіоном Взагалі, швидкий старт – відмітна особливість Третьякова, і в цьому зрівнятися з ним не може жоден спортсмен світу. Саме цей елемент він вважає найголовнішим, тому багато над ним працює, намагаючись удосконалити. І те, що Олександр домагається високих результатів, є наслідком відсутності у нього якихось слабких місць.

Треба зазначити, що для скелетона Олександр Третьяков ще занадто молодий. Згідно зі статистикою, вищі нагороди, зазвичай, отримують спортсмени, яким більше сорока років.

Сьогодні Третьяков є чемпіоном світу з скелетону. На питання, яка перемога далася йому важче, була радість від здобутої перемоги яскравіше, ніж від першої «бронзи», він відповів, що і «золото» і «бронза» однаково для нього цінні. Радість приносить кожна нагорода. Їх цінність в основному в тому, що вони надають впевненість у своїх цілях, бажання прагнути вперед до нових перемог. Зіркова хвороба його не торкнулася. До свого чемпіонства спортсмен ставиться лише як до титулу. Те, що саме він став першим російським спортсменом у цьому виді спорту, який досяг такого високого місця на п’єдесталі, Третьяков вважає всього лише збігом обставин.

Ванкувер 2010. Російський будинок. Олександр Третьяков

Особисте життя Олександра Третьякова

Сьогодні Олександр Третьяков живе і вчиться в рідному Красноярську.

Траса в Сігулді для Олександра, можна сказати, знакова. Вперше в житті він спробував сили в скелетоні саме на ній, там же зустрів свою майбутню дружину Анастасію. Вона теж була спортсменкою, займалася тим же видом спорту, що і Олександр.

Як розповідає Третьяков, дружина підтримує його, хоча це й нелегко. Вона розуміє, що просто зараз у нього така робота, яка пов’язана з частими поїздками, постійними навантаженнями і тренуваннями, на відпочинок залишається дуже мало часу.

На особисте життя у Олександра Третьякова залишається не так багато часу

На друзів теж практично немає часу. Але товаришів у Олександра багато. В основному це хлопці з команди, з якими і відбувається основне спілкування під час зборів, на тренуваннях і змаганнях.

Олександр Третьяков сьогодні

На Олімпіаді в Сочі Олександр завоював золоту медаль. Траса нова і дуже цікава. Перед Олімпіадою саме там і відбувалися тренування.

Олександр дуже молодий для скелетону, що дозволяє сподіватися на безліч перемог у майбутньому. У його планах – продовжувати тренування до того віку, поки дозволятиме здоров’я. Відповідаючи на питання про те, чи не думає він після закінчення спортивної кар’єри зайнятися тренерською роботою, Третьяков відповів, що поки не бачить себе в цій ролі, так як не кожен хороший спортсмен може стати таким же хорошим тренером.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: