Ім’я: Олександр Ткачов

Дата народження: 23 грудня 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: ст. Висілки, Краснодарський край

Діяльність: держ. діяч, політик

Вага: 82 кг

Зріст: 181 см

Біографія Олександра Ткачова

Олександр Миколайович Ткачов – глава Мінсільгоспу, екс-губернатор Кубані, член Бюро Вищої ради «Єдиної Росії», колишній депутат Держдуми і директор комбікормового заводу, який був одним з двох базових підприємств при створенні «Агрокомплексу», найбільшого холдингу, що належить до сімейної бізнес-імперії чиновника.

У 2015 році родичі керівника федерального відомства увійшли в п’ятірку найбільших вітчизняних власників сільськогосподарських земель. Під їх контролем перебували понад півсотні господарств і земельний банк, обсягом не менше 450 тисяч гектарів.

Ткачов Олександр Миколайович

За період губернаторства міністра виручка вищезазначеного, контрольованого ними агрохолдингу зросла більш ніж у 30 разів (до 27 мільярдів рублів). Причому в сфері інтересів сім’ї був не тільки аграрний бізнес, але і роздрібна мережа з більш 500 магазинів, автогосподарство з парком з 900 автомашин і 800 одиниць спецтехніки, будівництво доріг, спорудження об’єктів житлової і комерційної нерухомості та інше.

Дитинство і родина Олександра Ткачова

Майбутній високопоставлений чиновник з’явився на світ 23 грудня 1960 року в центрі Краснодарського краю, в станиці Висілки, розташованому в ста кілометрах від адміністративного центру. Він став другим сином у родині Миколи Івановича, заступника голови районного виконкому, згодом очолив місцевий завод по виробництву комбікормів для сільськогосподарських тварин, а також працював на ключових постах сімейної фірми. Його дружина, Любов Сергіївна, володіла фермерським господарством, що спеціалізується на вирощуванні винограду.

Олександр Ткачов у молодості

Олександр був молодший за брата Олексія на 3 роки. У школі він був «хорошистом», любив баскетбол. Захоплювався він не тільки спортом, але й музикою – навчився грі на гітарі, не без допомоги брата, який займався у музичній студії. По закінченні навчання він продовжив освіту в політехнічному інституті Краснодара.

Початок кар’єри Олександра Ткачова

Отримавши в 1983 році диплом інженера, молодий фахівець повернувся додому і три роки відпрацював на заводі, яким керував його батько. Потім він перейшов на комсомольську роботу за підтримки секретаря райкому партії Олексія Климова, одного батька і до 1988 року був першим секретарем райкому комсомолу станиці, вступив в компартію.

Олександр Ткачов в 30 років очолив завод

У 30 років Олександр зайняв посаду батька і став директором заводу, сам Микола Іванович продовжив працювати, але як заступник директора. У 1991-му він вийшов з лав КПРС. Через 3 роки сім’я Олександра стала власником заводу, скупивши у робочих приватизаційні сертифікати, земельні паї і створивши фірму «Агроркомплекс».

Підприємці активно займалися сільськогосподарським бізнесом, поглинали сусідні сільгосппідприємства і приєднували нові землі.

Олександр Ткачов у політиці

У 1994 році успішний директор «Агрокомплексу» приступив до побудови своєї політичної кар’єри. Спочатку він був обраний депутатом крайового заксобранія, а в 1995 році пройшов у Держдуму, випередивши кандидата від компартії Миколу Кондратенка.

Причому спочатку він ніби перебував у лавах політпартії Черномирдіна «Наш дім – Росія» і був підтриманий нею. Але сам депутат це твердження заперечував. У парламенті він увійшов в Аграрну групу, яка займала близьку до КПРФ позицію.

У 1996 році молодий політик вирішив висунути свою кандидатуру на пост керівника краю, знову конкуруючи з Кондратенко. Але перед виборами знявся з «гонки» на користь діючого губернатора Єгорова. Причиною стало судовий розгляд, яке виникло щодо правомірності приєднання до «Агрокомплексу» декількох зернових елеваторів. У підсумку, справа в суді розв’язалося на користь Ткачова, а Кондратенко зайняв бажаний пост.

У 1999 році він підтримав кандидатуру Олександра Миколайовича на парламентських виборах, і той переміг, ставши заступником голови профільної депутатської групи.

Олександр Ткачов - губернатор Краснодарського краю

У 2000 році при підтримці колишнього глави регіону, публічно оголосив його своїм наступником, Олександр бал обраний керівником «житниці Росії». Новий глава адміністрації відразу ж запропонував екс-губернатору представляти інтереси краю в раді федерації. Пізніше він прославився проведенням націоналістичної політики зі слоганом «Кубань – для кубанців!».

У 2004 році Ткачов був затверджений на губернаторській посаді на другий термін. Перебуваючи на посаді, він став ініціатором масової реконструкції центральної частини міста Краснодара. У 2007 році чиновник був обраний губернатором в черговий раз.

Особисте життя Олександра Ткачова

Глава відомства одружений на своїй ровесниці і односельчанці Ользі Іванівні. Вона – економіст, як і чоловік, отримала вищу освіту, але, на відміну від нього, у Ростові-на-Дону. Потім вона працювала на фабриці шкіряних виробів в Краснодарі. Сімейна пара виховала двох доньок – Тетяну, 1983 року народження, та Любов, яка народилася в 1994 році.

Олександр Ткачов з дружиною Ольгою

Люба захоплювалася живописом. А старша донька закінчила в Краснодарі аграрний держуніверситет. У 2006 році вона стала дружиною Романа Баталова, молодого чоловіка родом з Красноярська, закінчив МДІМВ (де він і познайомився з дружиною). Відразу після одруження юнак став заступником голови комітету по земельних відносин в Заксобрании краю і заступник директора «Краснодаргоргаз». У 2009 році він захистив кандидатську дисертацію і став власником компанії «Основа», визнаної у 2015 році одним з найбільших експортерів зерна в світі.

Олександр Ткачов з дочкою Тетяною

Під контролем родини Олександра Миколайовича знаходився практично весь великий бізнес краю. Зокрема, Анастасія, донька його старшого брата Олексія, стала мільярдеркою в 22 роки і співвласницею трубних заводів, найбільшої в окрузі птахофабрики, девелоперської компанії та інших активів.

За даними декларації про доходи за 2014 рік чиновнику належала резиденція в центрі Краснодара – будинок площею понад 900 квадратних метрів з земельною ділянкою в 1,85 тисяч «квадратів». За неофіційною інформацією в ЗМІ, подружжю Ткачових належала також квартира в елітному будинку вартістю близько 2,5 мільйонів рублів, садиба з особняком на Іллінському шосе, оцінена в $1,5 млн., а також житлову площу в столиці.

Сім'я Олександра Ткачова

Вони також були власниками на правах оренди земельних ділянок під Туапсе, площею близько 1 тисячі та близько 10 тисяч квадратних метрів. Ця власність отримала скандальну популярність, коли активісти демонтували секцію огорожі і виявили вирубку сосен, занесених у Червону книгу. Після інциденту еколог Євген Ветишко за псування майна за рішенням суду потрапив на 3 роки в колонію-поселення.

Дача Олександра Ткачова в Геленджику До числа особистих резиденцій (крім згаданої вище бази відпочинку в Блакитній бухті) відноситься садиба на батьківщині чиновника (офіційно вони вважаються власністю «Агрокомплексу»). На дільниці в 500 гектарів розміщені господарський і гостьовий будинок, тенісні корти, полігони для стрільбищ, басейни, штучні водоспади, стайня, тобто, все необхідне для комфортного життя і прийому високих гостей. Передбачено власниками навіть розведення осетрів, форелі і фазанів, на яких пропонують пополювати.

Олександр Ткачов сьогодні

У 2012 році політик був включений до складу Державної ради при Президенті. Його призначили спеціальним представником лідера держави з Абхазії, а також затвердили на наступний 5-річний термін на посаді керівника Кубані.

Олександр Ткачов призначений міністром сільського господарства Після призначення у квітні 2015 року на міністерську посаду в сфері сільського господарства, досвідчений керівник і політик зумів відразу ж проявити себе і підвищити свій апаратний вага введенням безпрецедентних заходів щодо посилення контролю за імпортною продукцією. Організовані новим міністром акції по знищенню продуктів харчування виробництва, що потрапили під санкції країн мали неабиякий резонанс.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: