Ім’я: Олександр Скляр

Дата народження: 7 березня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: музикант, актор

Вага: 65 кг

Зріст: 174 см

Біографія Олександра Ф. Скляра

Дитинство і родина Олександра Ф. Скляра

Майбутній рок-виконавець народився в Москві в родині вченого-фізика Фелікса Сидоровича Скляра та журналістки Ірини Вікторівни Скляр. Як і всі закінчив школу. Потім став підшукувати місце для здобуття вищої освіти – вибір припав на МДІМВ. І Скляр став навчатися на факультеті міжнародних економічних відносин.

За словами музиканта, ще на першому курсі він зрозумів, що це утворення – не його. Але кидати не став, а просто вчився «без хвостів», більше орієнтуючись на свої власні інтереси. Саме в той час музикант став займатися музикою. Тому він навчався непогано, але рівно настільки, щоб його «залишили в спокої».

Робота в посольстві та в Будинку культури

Після закінчення престижного вузу Олександр Скляр став працювати за фахом молодим фахівцем в Пхеньяні в Північній Кореї в посольстві СРСР. Втім, робота Скляру зовсім не подобалася. На думку Олександра Скляра, дипломатія – серед усього, придуманого людством «одне з найбільш брудних справ». В одному з інтерв’ю він розповідав, що безсонними ночами ламав голову над тим, щоб такого зробити, щоб його звільнили з посади і дозволили виїхати з країни. Але ніякого способу, який би не поставив на ньому хрест, як на соціально осудному члена суспільства Скляр не придумав.

Олександр Скляр завжди пише букву Ф у своєму імені

Втім, наступна його робота була вже більш підходяща його устремлінням – Скляр отримав посаду в. о. художнього керівника Будинку культури Інституту ім. І. В. Курчатова. Але, здебільшого, він там організовував виключно рок-концерти. Тоді в Курчатнике, як називав його сам Скляр, виступили багато популярні, на той момент, гурти: «Кіно», «Звуки Му», «Аліса», «Бригада С», «Центр», «Браво».

Музична кар’єра Олександра Скляра, група «Ва-Банкъ»

Виключно організаторська діяльно припала йому до душі. І в якийсь момент активно практикує рок-музикант створює свою власну групу – «Ва-Банкъ». Проект став досить успішним, з’явилися свої шанувальники. Олександр Скляр зізнається, що в 35 років він став на шлях, який вважає істинно правильним – творити музику. І якщо б музиканту не вдалося виступати на сцені, то, за його словами, він би став «внутрішнім музикантом».

Втім, виконання рок-композицій – не єдине захоплення Скляра. Він також став активно вести програми на телебаченні і радіо, що дало йому нові знання і новий досвід. Серед музичних програм на «Радіо MAXIMUM», Радіо «Арсенал» і «Радіо Станції» варто виділити «Вчіться плавати», а також «Магеллан нон-стоп».

Скляр працював і каналі ТБ-3, де став ведучим циклу телепередач «Інше кіно. Страх». Пізніше на каналі «Культура» виконавець став вести «Фатальна ніч» — фактично фільми-концерти, присвячені, звичайно, улюбленого рок-н-ролу.

Творчі проекти Олександра Ф. Скляра

Власна музична група і участь у численних радіо і телевізійних програмах, зробили артиста більш вільним у творчому вираженні. Так, він спробував себе в якості автора книг. Спільна робота з Романом Канушкиным вилилася в дитяче видання «Петрович і Патапум в Чарівному Лабіринті». А книга «Літо Гармана» була написана разом з Стианом Холі, норвезьким письменником і художником.

Олександр Ф. Скляр не тільки музикант, але і письменник

Олександр Скляр активно брав участь і в музичному середовищі. Він випустив понад 10 альбомів, причому деякі були ним написані самі, а інші видані у співавторстві з багатьма творчими особистостями. Наприклад, як-то він надихнувся книгою Віктора Пелевіна «Чапаєв і порожнеча». Скляр знайшов номер телефону письменника, зателефонував йому і запропонував написати розповідь, на який згодом група випустила альбом «Нижня тундра».

З акторських проб можна виділити міні-серіал «Остання репродукція», а також участь у кінофільмі «Гіпноз».

Олександр Скляр зазначає, що своїм упізнаваним хрипкуватим голосом він озвучував і аудіокниги автора Ямамото Цунэтомо. Це книги самурая «Хагакуре», що перекладається як «Приховане в листі».

Важливі моменти з життя Олександра Скляра

Рідний батько виконавця дуже образився на сина за те, що той став рок-музикантом. Він 16 років не ходив ні на один з концертів сина. А в 2002 році вперше прийшов послухати та подивитися на свого єдиного спадкоємця на сцені. До речі, Олександр Скляр завжди ставить між ім’ям і прізвищем букву Ф. – це честь батька Фелікса Скляра.

У свій час музикант брав участь у громадській акції. Він висаджувався разом з ще кількома акторами на крижини в Білому морі в рамках захисту дитинчат гренландських тюленів – більків варварськи знищують заради використання їх хутро для пошиття шуб.

Пісня Мільйони Олександра Ф. Скляра, присвячена Новоросії, стала хітом

Що стосується суспільного визнання, то слід зазначити згадка Скляра у списку журналу «Ом» в числі 50 людей, які вплинули на масову культуру в 1990-х роках. У цьому списку також значилися, наприклад, Андрій Кончаловський і Михайло Горбачов. Олександра Скляра відзначили за розвиток руху «Вчіться плавати» — музикант пропагує відмову від наркоманії, ведення здорового способу життя та підтримка активної життєвої позиції. А також рок, який сам виконавець називає «енергетичним сплеском», так необхідним молоді. До речі, в 1995 році гурт «Ва-Банкъ» запросили до Праги, щоб виступити на одній сцені з UK Subs, які вважаються легендою англійської панк-року.

Особисте життя Олександра Ф. Скляра

Музикант ретельно оберігає своє особисте життя: «острівець, куди не ходить публіка». І в інтерв’ю не так багато розповідає про сім’ю. Відомо, що він одружений, але фотографія його дружини ніколи в пресі не простежувалася. У родині є дорослий син Петро, який закінчив журналістський факультет МДУ. Правда, Скляр говорить, що вибір місця навчання пов’язаний не з бажанням працювати журналістом, а через прагнення робити щось творче. А що конкретно – життя покаже. Свого часу син музиканта був зайнятий, наприклад, на телебаченні у проекті «Льодовиковий період».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: