Ім’я: Олександр Шохін

Дата народження: 25 грудня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: с. Савинское, Архангельської обл.

Діяльність: госуд. діяч

Вага: 94 кг

Зріст: 188 см

Біографія Олександра Шохіна

Олександр Миколайович Шохін – вчений-економіст, глава Російського союзу промисловців і підприємців, президент ДУ «Вища школа економіки». Раніше – директор Інституту проблем зайнятості, помічник члена Політбюро ЦК компартії Едуарда Шеварднадзе.

Олександр Миколайович Шохін

Серед займаних їм високих призначень – посада віце-прем’єра Уряду, глави Мінекономіки, праці, ради директорів компанії «Ренесанс Капітал». Він обирався депутатом Держдуми трьох скликань, входив до так званої «команди Гайдара» нарівні з такими відомими особистостями, як Чубайс, Олексій Головков, Андрій Нечаєв, Петро Авен, що визначили курс проведених у 90-ті роки економічних перетворень.

Дитинство і родина Олександра Шохіна

З’явився на світ майбутній високопоставлений держслужбовець 25 грудня 1951 року. Його батьки походили з самого серця Росії, яким з давніх часів вважався місто Орел. Вони познайомилися у важкі повоєнні роки і їздили по країні в пошуках кращого місця проживання.

Олександр Шохін в дитинстві

Тому старший брат Олександра з’явився на світ в Тульській області, а сам він – в Архангельській. Коли найменшому синові було близько трьох років, сім’я переїхала в підмосковне селище Капотня, який на початку 1960-х років приєднали до столиці.

Мама-вчителька була змушена стати ткалею і в поті чола трудитися на килимовому комбінаті в Люберцях, а батько Шохіна працював водієм на автобазі. Спочатку сім’я жила в бараці, потім переїхав в комунальну квартиру, пізніше отримала житло в Кузьмінках, де Олександр і відправився в середню школу. Вчився добре, був заступником секретаря комсомольської організації.

В армію юнака не брали з причини поганого зору, яке у нього вже в ті роки було близько мінус дев’яти. У зв’язку з цим дорога в МДІМВ або ж Інститут іноземних мов Міноборони йому теж була закрита. У старших класах він відвідував підготовчі курси в МІФІ і вирішив, що фізика – не його покликання.

З дитинства Олександр Шохін носить окуляри

Тому після випуску зі школи в 1969 році він подав документи на факультет політекономії МДУ. На вступних іспитах йому не вистачило півбала для вступу, тому перший курс він займався на вечірньою (очно-заочною) формою навчання. На очний (денної) вигляд молодий чоловік зміг перевестися тільки на другому курсі.

У роки студентства стався неприємний інцидент, трагізм якого можуть зрозуміти тільки люди старшого покоління. Шохін виявився одним з організаторів конференції під неузгодженим з парткомом назвою «Світова революція». Учасників заходу, які мали намір обговорити різні види революцій (науково-технічну, демографічну, сексуальну), визнали антипартійній неотроцкистской угрупованням і мали намір виключити з рядів ВЛКСМ,що в ті роки означало і автоматичне виключення з вузу.

Ав петра, Олександр Шохін в. єгор гайдар

На щастя, покарання замінено більш м’яким – суворою доганою із занесенням в особову справу. В результаті Олександра не прийняли в аспірантуру на кафедру політекономії, і він, випускник з червоним дипломом, отримав вільний розподіл.

Початок кар’єри Олександра Шохіна

Однак таке «пляма» на біографії не завадило молодому спеціаліст згодом зробити фантастичну кар’єру. У 1974 році Олександр влаштувався в Економічний НДІ при Держплані, через 5 років став завсектором в інституті Держкомпраці, через три роки очолив лабораторію академічного Центрального економіко-математичного інституту, а в 1986 годузанял аналогічний пост в Інституті економіки і НТ-прогнозування.

Олександр Шохін зміг побудувати приголомшливу кар'єру

У неповні 40 років він був особистим помічником глави Мзс, потім став керівником Зовнішньоекономічного управління цього відомства. Після путчу ГКЧП він увійшов у групу експертів по розробці пакету реформування економіки, очолив Міністерство праці.

У 1992 році чиновник паралельно займав цілий ряд посад – керівника національного агентства співробітництва і розвитку, голови Координаційного комітету країн СНД, президента Держуніверситету – ВШЕ, а також керуючого від РФ у Світовому банку.

Олександр Шохін і Віктор Черномирдін

У 1993 році економіста вперше обрали до Держдуми. Згодом він також увійшов до числа депутатом Думи II і III. У 1994 році чиновник посів крісло глави Мінекономіки, крім того, був віце-прем’єром в кабінеті Віктора Черномирдіна, потім і Євгена Примакова.

У 2002 році він, успішний підприємець, що взяв на себе керівництво іг «Ренесанс Капітал». У 2003 році Олександр Миколайович увійшов до керівництва РСПП, встав на чолі ради групи експертів по ринку цінних паперів. Через рік він став членом «Єдиної Росії» і очолив Координаційну раду вітчизняних бізнесменів.

Інтерв’ю Олександра Шохіна У 2005 році Олександр Шохін встав на чолі РСПП. У 2008 він увійшов до складу наглядової ради енергетичного підприємства ТГК-10, «Лукойл», «РДЖ», лідера вітчизняного ринку пива «Балтика».

Особисте життя Олександра Шохіна

Успішний управлінець одружений. Його дружина Тетяна працювала в академічному Інституті соціально-економічних проблем. Пара виховала двох дітей, Дмитра і Євгенію.

Олександр Шохін з дружиною Тетяною

Шохін-молодший – юрист, випускник МДУ і американського університету «Дьюк». Він був співробітником столичного представництва компанії Coudert Brothers, президентом департаменту «Промислових інвесторів», 6 років проживав і стажувався в Нью-Йорку.

Дочка – спеціаліст в галузі політології, випускниця ГУ-ВШЕ, має ступінь МВА. Вона була двічі одружена. Її обранцем став першим співробітник інвестиційної групи «Нікойл» Олександр Железняков. Другим чоловіком став Микола Нетбальский, працював у сфері інвентаризації та використання лісових ресурсів.

Олександр Шохін на весіллі дітей

У 2015 році Дмитро одружився на дочці Геннадія Хазанова Алісі. Їх весілля проходила на одному з Сейшельських островів. Пропозицію руки і серця 40-річна жінка отримала прямо на сцені театру «Практика», де вона служить. Обоє молодят раніше вже перебували в офіційних відносинах. У Діми є син Данило (від шлюбу з моделлю Олександрою в роки роботи в США), у Аліси – від першого шлюбу дві доньки. Всі друзі вважають їх дуже красивою і гармонійною парою.

Сім'я Олександра Шохіна

Олександр Миколайович ніколи не шкодував, що не пішов у бізнес, наприклад, разом з Петром Авеном, який став мільярдером. Він зазначав, що заробляти великі гроші – не його покликання. Його призначення – залишатися на публічній майданчику.

Олександр Шохін сьогодні

У 2011 році Олександра запросили в Російський рада з міжнародних справ. У 2012 році він був довіреною особою прем’єра Володимира Путіна, який балотується в президенти РФ.

Володимир Путін і Олександр Шохін про бізнес В 2016 році глава РСПП зазначав, що, відповідно до опитування компаній-членів Союзу, бізнес адаптувався до роботи під санкціями. І на той момент він був упевнений, що в 2016 році економіка країни почне виходити з кризи.

Глава РСПП Олександр Шохін прокоментував нову редакцію Кпап Економіст, який займав багато ключові державні пости, вважає, що людина, яка хоче домогтися успіху в будь-якій професійній діяльності, повинен бути перфекціоністом. Він зобов’язаний розуміти, що зробив багато, але не всі, і намагатися зробити що-то ще і ще. Причому завдання перед собою потрібно ставити реальні, але не прості, а досить складні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: