Ім’я: Олександр Шлычков

Дата народження: 2 січня 1961 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Усть-Лабінськ, Краснодарський край

Діяльність: президент Європейського союзу паратхэквондо, тренер, громадський діяч

Біографія Олександра Шлычкова

Олександр Шлычков — російський громадський і спортивний діяч. Сьогодні він очолює Європейський союз паратхеквондо і керує благодійним фондом, що допомагають інвалідам, «Сила духу».

Майстер єдиноборств Олександр Шлычков

В боротьбі — з дитинства

Олександр Геннадійович Шлычков народився 2 січня 1961 року в Усть-Лабінська — місті Краснодарського краю. З дитячих років важливе місце серед його інтересів займав спорт, точніше, єдиноборства. У школі він захопився греко-римською боротьбою. Першим його наставником був Володимир Альохін, згодом отримав звання заслуженого тренера Росії.

Своє життя Олександр Шлычков хотів пов’язати з армією, тому, закінчивши восьмирічку, він вирішив стати курсантом Суворовського училища в Москві. Вища освіта, а разом з ним і звання лейтенанта Олександр Геннадійович отримав після закінчення Донецького військово-політичного училища.

У роки навчання курсант Шлычков познайомився і з карате. Східне єдиноборство йому викладали Валерій Медведєв, мав 7 дан, а також Сергій Лапшин (8 дан), який тричі перемагав на чемпіонаті Української РСР, займав призові місця на всесоюзному турнірі в Таллінні. Ці фахівці допомогли Олександру виграти чемпіонат союзної республіки, отримати звання кандидата у майстри спорту (КМС) і право носити чорний пояс.

У 1983 році Олександра Шлычкова відправили в Демократичну Республіку Афганістан. У частинах обмеженого контингенту Збройних сил СРСР він ніс службу до 1985 року. Після катастрофи на Чорнобильській атомній станції Олександр Геннадійович був в числі тих людей, хто ліквідовував наслідки аварії. Продовження військової служби завадили проблеми зі здоров’ям. Наприкінці 80-х він демобілізувався в званні капітана.

Покинувши військові ряди, значну частину свого часу Олександр Шлычков присвячував спорту, причому як організатор і керівник. Так, в 1990 році він став на чолі воронезького Центру по профілактиці правопорушень при місцевому відділенні ВЛКСМ, а за сприяння обласного Спорткомітету він створив школу «Щит», в якій навчав єдиноборств.

Від тхеквондо до паратхеквондо

На зламі 80-90-х років XX століття відкрилися кордони, і наші співгромадяни почали виїжджати за кордон. В одну з поїздок в Республіку Корея Олександр Шлычков кілька місяців стажувався в сеульському університеті Кенхи на кафедрі тхеквондо. В 1991 році, через деякий час після повернення на батьківщину, Олександру Геннадьевичу запропонували очолити обласну федерацію тхеквондо – нового в Росії і тому малознайомого більшості східного єдиноборства.

З молодим керівником дисципліна швидко набирала популярність серед воронежців. Спортивні результати обласної команди на внутрішніх змаганнях поліпшувалися рік від року. Так команда чоловіків 4 рази вигравала золото чемпіонатів Росії, 5 разів брала національний Кубок. Жіночі колективи і взагалі перевершили представників сильної статі — вони стали девятикратными володарками цього трофею! «Кількісно» підсумки роботи керівника федерації можна уявити так:

  1. три спеціаліста отримали звання заслужених тренерів РФ;
  2. майстрами міжнародного класу (мсмк) стали 9 спортсменів, майстрами спорту — 150; отримали розряди рангом нижче — 3500;
  3. число тхеквондистов, що володіють чорними поясами — 450.

У 2010 році в Росії всерйоз зайнялися розвитком паратхеквондо. Спочатку створили Комісію при Союзі тхеквондо, а потім і самостійну федерації інвалідів з ПОДУ (ураження опорно-рухового апарату). В новоствореній організації Шлычков зайняв пост віце-президента.

Відкриття Європейського союзу паратхэквондо У 2012 році розпочав роботу Європейський союз паратхеквондо. Головою організації континентального рівня затвердили російського представника. Роком пізніше він пішов на підвищення і у вітчизняній федерації, ставши її керівником. При Олександрі Шлычкове паратхеквондо вперше увійшло в змагальну частину Паралімпіади-2020.

Олександр Шлычков зараз

У 2015 році російський фахівець був обраний Керівний орган паратхеквондо — особливу структуру при Всесвітньої федерації тхеквондо (WTU). Відомий Олександр Геннадійович і як меценат. У 2014 він заснував і очолив благодійний фонд «Сила духу», діяльність якого спрямована на пропаганду і зміцнення здорового способу життя, але головне — на надання всебічної допомоги російським інвалідам.

Олександр Шлычков допомагає спортсменам з обмеженими можливостями

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: