Ім’я: Олександр Ширвіндт

Дата народження: 19 липня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 95 кг

Зріст: 183 см

Біографія Олександра Ширвіндта

Анатолій Густавович Ширвіндт – батько Олександра, викладав музику, а точніше, гру на скрипці. Він був солістом в оркестрі Великого театру. Після був викладачем у музичному технікумі імені Ярошевського. Мати Раїса Самійлівна Ширвіндт була редактором Московської філармонії. За її програмами були складені всі концерти. В їх число входили концерти для уряду.

Олександр своє дитинство проводив з бабусею. Іншими словами, маленький Сашко виховувався у неї. Його батьки гастролювали з театром у військових частинах.

Сім’я Ширвіндта була пов’язана з медициною. Дідусь Густав Мойсейович Ширвіндт був доктором. Дядько Овсій Густавович Ширвіндт працював керівником військ конвойної варти СРСР. Він так само був доктором юридичних наук. Борис Густвович Ширвіндт другий дядько працював лікарем-інфекціоністом. В інституті педіатрії та дитячої хірургії Моз РРФСР обіймав посаду старшого наукового співробітника.

Початкову школу Олександр Анатолійович закінчив в Пермській області в місті Чердинь. Інші шкільні роки молодий Сашко проводить в Москві. Він закінчує школу №110. Тут навчалися тільки діти аристократів. До їх числа, наприклад, входив Сергій Хрущов.

Олександр навчався так само в музичній школі. Але незабаром зрозумів, що це не його покликання. Ширвіндт займався ще бальними танцями. Юному Саші дуже подобалося танцювати. Він дуже любив танцювати полонез, падеграс.

В будинку Ширвиндтов частими гостями були працівники мистецтв, зірки естради: Дмитро Журавльов, Ріна Зелена, Леонід Утьосов. Все це спонукало Олександра бути актором театру і кіно.

Олександр Ширвіндт в молодості

Студентські роки починаються у Ширвіндта в театральному училищі імені Щукіна. Його курс вела Віра Костянтинівна Львова. Всі викладачі говорили, що молода людина буде знаменитим актором. Його акторський талант проявлявся ще на першому курсі. Однолітки заздрили, викладачі раділи, передвіщали прекрасну кар’єру в майбутньому. В дипломної роботі Ширвіндт відіграє роль у виставах «Трудовий хліб» і «Ніч помилок», де блискуче справляється зі своєю роботою. І закінчив училище на «відмінно».

Театр

Після Ширвіндт влаштовується на «Мосфільм». Тут Олександр грає роль другого плану у фільмі «Вона вас любить». На зароблені в цьому фільмі гроші Ширвіндт купує свій перший автомобіль «Перемога».

Далі Олександр Анатолійович працює в театрі імені Ленінського комсомолу. Його першою роллю на новому місці роботи був спектакль «Перша Кінна». Далі йшли вистави за виставами: «Товариші-романтики», «До побачення, хлопчики!», «Колесо щастя», «Вам 22, старики!», «Коли цвіте акація», «Валіза з наклейками», «Центр нападу помре на зорі», «Про Лермонтова». Грандіозну славу Ширвіндту приносять ролі: Тригорін в «Чайці», Людовік в «Мольєра», Гудеріан у виставі «Кожному своє», Фелікс в «104 сторінках про любов». З цих робіт і почалася зіркова кар’єра Олександра Ширвіндта.

Олександр Ширвіндт на відео Незабаром актор переходить працювати в московський драматичний театр на Малій Бронній. Тут він грає у виставах: «Ромео і Джульєтта», «Щасливі дні нещасного людини» та інші.

Олександр Ширвіндт не прокинувся знаменитим після своїх перших фільмів (на фото праворуч)

У списку роботодавців додався театр сатири. Тут Ширвіндт зіграв більше 30 ролей. У цьому театрі Олександр Анатолійович починає працювати, як режисер. Незабаром Ширвіндта призначили художнім керівником. Олександр грає в таких виставах: «Божевільний день, або Одруження Фігаро», пізніше скажуть, що ця роль найкраща зі списку зіграли Ширвіндтом, «Звичайне диво», «Будинок, де розбиваються серця», «Ревізор», «Дивак», «Андрійко». Але це лише маленький перелік його робіт.

З Марком Захаровим Олександр Анатолійович починає ставити спектаклі в ролі режисера. Саме з театру сатири були помічені пристрасті Олександра Анатолійовича до режисерської майстерності. Ширвіндтом були поставлені такі вистави, як: «Нам – 50», «Концерт для театру з оркестром», «Мовчи, смуток, мовчи…», «Спартак», «Глядач», «Маленькі комедії великого будинку» , «Недоросток» , «Її величність», «Жінки без кордонів» та інші.

Кіно

Олександр Анатолійович починає пробувати себе в кіно. Але Ширвіндту зовсім не щастило. Він не грав ролі, які б «запали» глядачеві в душу. Але успіх до актора прийшла у фільмах «Приходьте завтра» та «Майор Вихор». Обидві ролі були абсолютно різні. Але Олександр проявляє себе виключно як професіонал, підійшовши до кожної з особливим проникненням. Після були фільми: «Дванадцяти стільців», «Уявний хворий, «Троє в човні не рахуючи собаки», «Інкогніто з Петербурга», «Небесні ластівки». Ширвіндт знімається з легендарними акторами того часу: Андрій Миронов, Михайло Державін, Юрій Бєлов.

Ельдар Рязанов запрошує Ширвіндта на роль в свою легендарну комедію «Іронія долі, або з легким паром!». І, звичайно ж, після цієї ролі Олександр Анатолійович прокинувся зіркою всесоюзного масштабу. Рязанову імпонував молодий актор, і він знову і знову запрошує його зніматися в своїх фільмах: «Вокзал для двох», «Забута мелодія для флейти», «Старики-розбійники».

Ширвіндт не тільки знімається в фільмах, але і викладає в театральному училищі імені Щукіна.

Олександр Ширвіндт співає. Пісенька водовоза Його студентами були: Андрій Миронов, Алла Демидова, Наталія Гундарева, Світлана Рябова, Олександр Пороховщиков, Леонід Трушкін, Амалія Мордвинова, Марія Голубкіна, Леонід Ярмольник.

Олександр Ширвинд також підкорив телебачення за допомогою декількох телепередач. У той час мега популярними були: «Сім нас і джаз», «Терем-теремок» і особливо «Театральні зустрічі». Ширвіндт бере участь у бенефисах різних акторів.

Олександр починає виступати у ролі ведучого на різних ювілеях, святах. Його партнером був Михайло Державін. Багато їх діалоги популярні і по теперішній час.

Ширвіндт озвучує мультфільми: Новий Аладдін, Аліса в Країні Чудес, найменший гном, Жив-був Саушкин.

Нагороди

Було б дико, якби у Олександра Ширвіндта не було визнань і нагород. У його колекції: Орден «За заслуги перед Вітчизною», Орден Дружби народів. Ширвіндт є лауреатом другої премії на фестивалі мистецтв «Театральна весна-74», лауреатом премії «Золотий Остап». У нього так само є: Чеховська медаль, Почесний знак «Суспільне визнання». Він також є заслуженим артистом РРФСР, народним артистом РРФСР.

Олександр Ширвіндт має колекцію нагород

Особисте життя

Олександр Анатолійович Ширвіндт вибрав свою дружину ще в 50х роках. Ширвіндту подобалася юна Наталя. Вони вперше зустрілися в дачному селищі в Підмосков’ї. Олександр тоді був у захваті, що у дівчини в господарстві є корова. А адже Ширвіндт дуже любить молоко. І це не могло його не радувати. Коли майбутнє подружжя вирішили зареєструвати свій шлюб, корова з господарства була продана. Зятю батьків Наталії так і не вдалося поласувати молочком. Дружина Олександра архітектор.

Олександр Ширвіндт з дружиною

Вони були настільки багаті, що переїхали жити в знамениту висотку на Котельнічеській набережній. Як ми всі знаємо, не одна знаменитість проживала в цьому будинку: Людмила Зикіна, Клара Лучко, Фаїна Раневська, Лідія Смирнова.

Олександр Ширвіндт з сином Михайлом

У щасливих батьків у 1958 році народився син Михайло Олександрович Ширвіндт. Він продовжив справу свого батька. Він закінчив також Театральне училище імені Щукіна. По теперішній час працює ведучим на телебаченні. У Олександра є онук та онучка. Онук Андрій – викладач МДУ і внучка Олександра – мистецтвознавець. Олександр Анатолійович любить грати в баскетбол, грає на скрипці, захоплюється рибальством. Раніше друзі Державін і Ширвіндт частенько їздили рибалити куди-небудь далеко. І всі ми не можемо уявити Ширвіндта без його улюбленої трубки, яку він курить багато. Вилий Горємикін привіз у подарунок Олександру трубку. Спробувавши покурити її один раз, Ширвіндт більше з нею не розлучається. Ширвіндт також захоплюється футболом. Його улюблений клуб «Торпедо» з Москви. Своє ставлення до життя він повідомляє так: «Намагаюся сприймати її іронічно — філософськи, розуміючи всю тлінність нашого існування».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: