Ім’я: Олександр Ратніков

Дата народження: 18 серпня 1979 р. (37 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 78 кг

Зріст: 184 см

Біографія Олександра Ратникова

Олександр Анатолійович Ратників (Скотарів) – російський актор театру і кіно, що дебютував у студії Олега Табакова в 2004 році. Лауреат премії видання «Московський комсомолець» за 2006 рік. Найбільш відомий як Тичер з кінострічки «Околофутбола» і психолог Дмитро Мысин з серіалу «Служба довіри».

Актор Олександр Ратніков (Скотарів)

Дитинство Олександра Ратникова

Батьки Олександра за освітою – інженери. З восьми років хлопчик був настільки захопився футболом, що навіть вчителі в школі прозвали його «Зіко» (по імені відомого бразильського футболіста). Деякі знайомі звуть його так досі. Причому дивитися гру Олександр не любив – обожнював ганяти м’яч сам і присвятив цьому виду спорту близько дев’яти років. Грав у клубі «Динамо», паралельно пробував свої сили в карате-до.

Будучи в 11 класі школи він поступив в Музичне училище Гнесіних (курс Анатолія Ахреева). Вийшло це незаплановано: знайомий випадково обмовився, що на факультеті «актор музичного театру» не вистачає хлопчаків, і запропонував разом сходити на проби.

Олександр Ратніков у фільмі «Московська хорт»

Перейшовши на другий курс училища, Олександр захопився театром і буквально закохався в «Табакерку» (театр Олега Табакова). За його словами, ці почуття були порівняні з любов’ю до жінки. Це було справжнім потрясінням для молодої людини. Він переглянув весь репертуар студії і прагнув сам вийти на цю сцену. Саме тоді юний Олександр дав собі слово: «Я обов’язково зроблю у МХАТ і буду грати в театрі Табакова».

Так і сталося. В училищі він з нуля навчився грати на фортепіано, так як музичну школу не закінчував. Через чотири роки отримав диплом. У Гнесинскую академію, або в «музичний ГІТІС», як радили наставники, він відмовився йти і, вирушивши назустріч мрії, став студентом курсу Євгена Каменьковіча школи — студії МХАТ.

Акторська кар’єра Олександра Ратникова

На третьому курсі школи-студії Олександр попробовался в кількох театрах, в числі яких була і «Табакерка». Через півтора місяці Олександра запросили на прослуховування в театр Табакова і протягом наступного року ввели в усі основні вистави репертуару: «Старий квартал» (фотограф), «Псих» (алкоголік), «Нащадок» (Юлай), «Біг» Михайла Булгакова (комендант станції), «Затоваренная бочкотара» за Василю Аксьонову (Ваня Кулаченко), «Коли я вмирала» (Джул), «Воскресіння. Супер» (Філіп), «Солдатики» (Хрускіт), «Пригода» з «Мертвим душам» Н.В. Гоголя (секретар опікунської ради).

У кіно актор дебютував в 2004 році в ролі Андрюхи у короткометражній замальовці «Звільнення» Олексія Мізгірєва. «Прокинувся зіркою» він після серіалу «Служба довіри», де створив образ Дмитра Мисіна, психолога служби довіри.

Олександр Ратніков в ролі Дмитра Мисіна

У 2006 році за роль у постановці «Розповідь про сім повішених» Олександра удостоїли премії видання «Московський комсомолець» за «кращий акторський ансамбль».

«Розповідь про сім повішених» з Олександром Скотниковым Наступні роки були також відзначені досить помітними ролями. Олександр зіграв Аркадія Кірсанова в «Батьків і дітей», Павла в «Будинку для двох», Віктора Мураткина в «Останньому кордоні», охоронця Андрія Котельникова в «Я покажу тобі Москву», Гошу в кінокартині Юлії Мазуровой «Над містом», Сергія Самаріна в мелодрамі «Лжесвидетельница».

Кадр з фільму «Над містом»

Саме після виходу останньої картини (у 2011 році) актор вирішив змінити прізвище з «Скотніков» на «Ратників». Чому – Олександр не розповідав. Можливо, просто вважав її немилозвучним. Його вчинок викликав певну плутанину в середовищі кінолюбителів – деякі навіть вирішили, що Олександр Скотарів і Олександр Ратніков – дві різні людини, просто дуже схожі.

Справжнє прізвище Олександра Ратнікова – Скотарів

Проривний стала роль Олександра Ратнікова у драмі «Околофутбола» – правдивої стрічці про життя російських футбольних хуліганів. Акторові випало зіграти головного персонажа – інтелігентного викладача Єгора і, за сумісництвом, лідера «фірми» спартаківських фанатів по кличці Тичер.

Олександр Рантиков: інтерв’ю про «Околофутболе» В 2015 році актор став частим гостем на телеекранах – він зіграв одного з головних персонажів комедійного серіалу «Матусі». Ситком розповідав про життя трьох жінок: Юля (Світлана Колпакова), вже давно відбулася мама, мріє реалізувати себе в кар’єрі, Аня (Олена Ніколаєва), тільки народила синочка, а Віка (Олександра Буличова), лише мріє про дитину. Олександр зіграв роль чоловіка Ані і брата Вікі. Його герой – новоспечений батько, старший менеджер автосалону «Демидов моторс» і постійне джерело проблем для своєї дружини.

«Матусі»: Олександр Ратніков в ролі Івана Смирнова

Особисте життя Олександра Ратникова

Одружився на Ганні Тараторкиной (дочки знаменитих Георгія Тараторкіна і Катерини Марковою), виховує сина Микиту, підтримує відносини з молодшим (на 14 років) братом Дмитром.

З майбутньою дружиною актор познайомився на зйомках серіалу «Служба довіри». Ганна грала подружку героя Олександра. Емоції з фільму перебралися в реальне життя – любов спалахнула з першого погляду. Олександр відчув, що це його людина, зробив пропозицію. Але закохані одружилися нескоро – обидва зійшлися на думці, що всі атрибути «типової російської весілля»: викуп нареченої, крики «Гірко!» і п’яні дебоші – їм не по душі. Тому молодята просто розписалися в Загсі і влаштували свято для самих близьких людей.

Олександр Ратніков і Анна Тараторкіна познайомилися на зйомках серіалу

Ім’я сина – Микита – було вибрано бабусею Катериною Георгіївною. До цього родина ніяк не могла визначитися, як назвати новонародженого, тому перший час малюк жив під номером 01 («Нуль перший»). Олександр і Анна не поспішають показувати синові фільми зі своєю участю – дитині важко поки зрозуміти, що на екрані зовсім не тато чи мама, а втілюваний ними образ.

Олександр Ратніков і його син Микита

Олександр Ратніков зараз

В даний час Ратників дуже затребуваний на професійному терені. Так, у 2016 році на екрани вийшло продовження серіалу «Матусі». Актор продовжував роботу над полюбилися глядачам за серіалом «Московська хорт» і над мелодрамою «Любов як стихійне лихо».

У 2016 Олександр Ратніков знімався у другому сезоні «Матусь»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: