Ім’я: Олександр Новак

Дата народження: 23 серпня 1971 р. (45 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Авдіївка, Українська РСР

Діяльність: держ. діяч, політик

Вага: 91 кг

Зріст: 187 см

Біографія Олександра Новака

Олександр Валентинович Новак – з травня 2012 року, глава Міненерго Росії, до вступу на посаду – заступник ряду високопоставлених керівників (мера Норильська, губернатора Красноярського краю, федерального міністра фінансів).

Новак Олександр Валентинович

Начальнику відомства на своїй посаді довелося працювати в умовах падіння світових цін на нафту, а слідом за ними – і російського рубля, введення західних санкцій, які зробили неможливим застосування в РФ прогресивних іноземних технологій для освоєння особливо перспективних шельфових родовищ нафти і газу.

Дитинство і родина Олександра Новака

Майбутній глава федерального міністерства з’явився на світ 23 серпня 1971 року в місті Авдіївка, розташованому в 6 кілометрах від Донецька, і став другою дитиною в простій робітничій родині. Сестра Марина була старше брата на 4 роки.

Батько сімейства, Валентин Якович, працював на будівництві Надеждинського металургійного заводу в заполярному Норильську. Коли синові виповнилося 8 років, він перевіз туди, на крайній північ, всю сім’ю.

Дитинство Олександра Новака пройшло на півночі

Згодом батько перейшов на посаду електромонтера, а мама працювала в бухгалтерії того ж заводу, що став основним підприємством Заполярного філії компанії «Норільський нікель».

В школі Олександр навчався практично на одні «п’ятірки», тому після її закінчення у 1988 році він отримав срібну медаль, допускає не більше двох оцінок «4». Для подальшої освіти юнак обрав місцевий індустріальний інститут, куди і вступив у напрямку заводу, де працювали батьки.

Його однокласником, однолітком і однокурсником був Віктор Томенко, майбутній глава виконавчої гілки влади Красноярського краю. Вони обидва в 1993 році закінчили цей ВУЗ з червоним дипломом економічної спеціалізації і почали працювати на згаданому підприємстві.

Кар’єра Олександра Новака

Просуваючись по службових сходах від робітничою професією апаратника-металурга, перспективний економіст в 1995 році вже досяг свого призначення начальником заводського фінвідділу, потім керував бухгалтерією. Гендиректором «Норнікеля» в ті роки був Олександр Хлопонін. Він сприяв кар’єрному зростанню Новака, який пізніше, по суті, став його креатурою.

Олександр Новак побудував успішну кар'єру в Норильську

У 1999 році ставленик впливового керівника «Норнікеля» вже був його заступником, а в 2000-му – очолював управління організації праці та зарплати компанії. У той же період часу в Норильську працювала і Ольга Голодець, нинішній заступник голови уряду РФ. У ті роки вона керувала підрозділом соцполітики і персоналу згаданого концерну.

У 2000 році Олександр перейшов на держслужбу в міську адміністрацію на посаду заступника мера Норильська. Через 2 роки Хлопонін, якого обрали керівником Красноярського краю, призначив Олександра Валентиновича начальником фінансового управління, пізніше – департаменту фінансів, а також заступник губернатора.

Олександр Новак став заступником губернатора Красноярського краю

В результаті нового призначення, Новак переїхав в Красноярськ. Під його керівництвом в регіоні була вирішена проблема дефіциту бюджету. Успішна діяльність чиновника була відзначена в 2007 році подякою від міністра фінансів Олексія Кудріна. Згодом Олександр Валентинович став першим заступником керівника краю і главою виконавчої влади краю.

У 2008 році чиновник отримав призначення на посаду заступника глави Мінфіну і перебрався в Москву. На новій посаді він увійшов до складу органу галузевого управління – колегії міністерства, відповідав за ефективність держпідтримки великих підприємств.

Олександр Новак про російській економіці Одночасно він працював у складі урядових координаційних комісій з проблем енергетики, розвитку та інтеграції медичної та фармацевтичної галузі, очолювані Ігорем Сечіним, главою «Роснефти», який в той період був заместитлем голови уряду. Чиновник також вступив в МДУ і в 2009 році закінчив факультет держуправління за спеціалізацією «менеджмент».

Особисте життя Олександра Новака

Міністр одружений з часів роботи на Крайній Півночі на Надєждинському підприємстві, де і познайомився зі своєю обраницею Ларисою. Один час вона працювала в «Росбанку». Сімейна пара виховала двох дочок.

Олександр Новак з донькою і дружиною Ларисою

Старша сестра Олександра, Марина, займалася готельним бізнесом, працювала в одному з найбільш дорогих і престижних готелів Сочі «Батьківщина», власником якого був Олег Дерипаска. Разом з батьками голови Міненерго вона і проживала в цьому місті-курорті.

У рейтингу найбагатших російських представників влади від Forbes в 2014 році Олександр займав 14 місце з доходом сім’ї в 42 мільйони рублів. Серед належного йому нерухомого майна чиновник вказував у декларації про доходи два авто (Lexus RX, BMW X5), два мотоцикли BMW, квартиру площею 122 квадратних метра, земельна ділянка в 1 тисячу «квадратів».

Олександр Новак сьогодні

У лютому 2012 року Новака включили в число експертів з розробки та впровадження доктрини «Відкритий уряд», в травні – призначили міністром енергетики РФ. За неофіційною інформацією аналітиків, чиновник виконує на своїй посаді виключно «технічні» функції. Реальний контроль над енергетичною галуззю і кінцеве право прийняття рішень належить, нібито, кільком великим гравцям російського нафтогазового ринку, включаючи Ігоря Сєчіна.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак

Сьогодні він активно проводить переговори з державами-експортерами вуглеводнів, спрямовані на поліпшення стану справ на світовому ринку з обвалом цін на нафтопродукти. Незважаючи на досягнуті домовленості про збереження обсягів видобутку нафти при певних умовах на рівні січневих показників, зростання котирувань не сталося. Для зміни ситуації, на думку багатьох експертів, необхідно не тільки заморожувати видобуток, але й скорочувати.

Міністр енергетики Олександр Новак про забезпечення Криму Глава відомства нагороджений орденом Пошани, має Почесні грамоти від Президента і Уряду.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: