Ім’я: Олександр Михайлов

Дата народження: 5 жовтня 1944 р. (72 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: сел. Олов’яна, Читинська обл.

Діяльність: актор

Вага: 68 кг

Зріст: 191 см

Біографія Олександра Михайлова

Дитинство і родина Олександра Михайлова

Сашко з’явився на світ в Читинській області. Своє дитинство він провів у невеликому селищі. Час був голодний і родині доводилося нелегко. Незабаром батьки розлучилися, і сина мати виховувала сама. Вона прищепила дитині любов до частушкам та народних пісень. З дитинства Олександр мріяв тільки про море. За його наполегливе прохання сім’я переїхала у Владивосток, де Михайлов планував вступити в морехідне училище.

Через юного віку в це училище його не взяли, але зате взяли в ремісниче училище. Після цього він працював на риболовецькому судні учнем моториста. На ньому він пропрацював близько двох років.

Олександр Михайлов не тільки знімався у фільмах, але і багато працював у театрі

Складно було уявити, що цей хлопець колись пов’яже життя з акторською професією. Тяга до театру у нього з’явилася після того, як він подивився в театрі постановку «Іванов» за Чеховим. Коли Далекосхідний педагогічний інститут оголосив додатковий набір на акторський факультет, молодий чоловік щодуху помчав надходити. Його прийняли, за словами актора, швидше за все з жалю, так як ніяких особливих здібностей він не проявляв. Тільки на другому курсі у початківця актора відбувся певний перелом, викладачі повірили в нього.

Початок кар’єри актора Олександра Михайлова

Після закінчення інституту, Олександра прийняли в Приморський крайовий драматичний театр. Його дебютним спектаклем був «Злочин і покарання», де недавній випускник зіграв Раскольникова. Вже через рік Михайлов перейшов в Академічно театр драми міста Саратова. На сцену цього театру актор виходив на протязі десяти років. Йому довелося грати непрості ролі, створювати складні образи. Він грав у «Минулого літа в Чулимську», в «Дітях Ванюшина» і «Ідіоті».

У 1980-му році друг актора Всеволод Якут запропонував Олександру переїхати в Москву і працювати в його театрі. Михайлов практично тут же дав згоду. Так він перебрався в столицю.

Фільми з Олександром Михайловим

Першу роль у кіно актор зіграв у 1973-му році. Це була кінокартина «Це сильніше за мене». Він звернув на себе увагу фактурою і грою. Минуло небагато часу, і Олександр почав отримувати чимало пропозицій про зйомки. До 1980-му році в його фільмографії вже було чотирнадцять картин. Найбільш помітною стала роль водія у фільмі «Приїжджа», де він грав разом з Жанною Прохоренко. Зігравши у «Білому снігу Росії» знаменитого шахіста, він показав себе драматичним актором.

Віка Циганова і Олександр Михайлов -Калина червона В більшості випадків Михайлову пропонували головні ролі, нерідко вони були позитивними. Однак він зіграв і декількох негативних героїв. Такий образ актор показав в «Слідство ведуть знавці», а так само в кінофільмі «Білий ворон». У 1981-му році він був удостоєний премії Ленінського комсомолу.

Глядачам сподобався фільм «Мужики» з Олександром у головній ролі. Його герой – Павло Зубів. Картина мала чималий успіх. До початку дев’яностих Михайлов встиг знятися приблизно ще в двадцяти фільмах. Неймовірним успіхом у любителів кіно і критиків користувалися фільми «Любов і голуби» і «Змієлов». Після роботи в «Змеелове» журнал «Радянський екран» визнав Михайлова кращим актором року. Це було в 1986-му році.

Актор спробував себе і на режисерському терені. У 1992-му він зняв картину, що зачіпає тему Сніду. Її назва – «Тільки не йди…». Головні ролі були зіграні ним і Оленою Сотникової.

Ролі Олександра Михайлова в Малому театрі

Починаючи з 1985-го року, актор працював у Малому театрі. Найбільші і вдалі його ролі були зіграні ним у постановках «Діти Ванюшина», «Цар Іван Грозний», «Дядя Ваня», «…І Аз воздам», «Чайка» та ін. Завдяки всім цим ролям глядачі побачили, наскільки широкий творчий діапазон артиста.

Олександр Михайлов — Тиха моя батьківщина Михайлов завжди серйозно підходив до роботи над роллю. Так, репетируючи Івана Грозного, він вивчив багато історичної літератури. Завдяки такому підходу, актор зміг створити на сцені абсолютно неповторний образ царя. Завдяки проникливою грі Михайлова на сцені, глядачі відчували болісне співчуття до його героєві.

Олександр Михайлов в даний час

Актора можна часто бачити в різних антрепризних виставах. Особливо подобається Михайлову спектакль, який він назвав самим російським їх усіх – це «Любов — не картопля, не викинеш у віконце».

В останні роки актор у філії Малого театру виступає зі своєю концертною програмою. Крім того, він періодично їздить з нею на гастролі по країні. Програма складена з козацьких і російських пісень, романсів і пісень, що належать до періоду громадянської війни.

Олександр Михайлов з дружиною і дочкою

Михайлов продовжує виходити на сцену Малого театру і час від часу грає в кіно. Останні фільми, в яких він взяв участь – «Любов не картопля», «Круїз», «Китайська бабуся», «Дідусь у подарунок», «Рідна кровінушка» та ін.

Особисте життя Олександра Михайлова

Перший раз Михайлов одружився з однокурсницею. Це була Віра Мусатова. Одруження відбулося в 1968-му році. Через рік у сім’ї з’явився син Костянтин. Після того, як Михайлова запросили працювати до Москви, Віра влаштувалася на роботу в Держкіно. Костянтин виріс і став режисером, правда, перед цим два роки провчився у Олега Табакова. Зараз він працює на радіо, де веде музичні передачі.

Другий шлюб Михайлова відбувся вже в двадцять першому столітті. Його дружина – економіст. Актор усиновив її сина від першого шлюбу. У них є спільна дочка Килина.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: