Ім’я: Олександр Легков

Дата народження: 7 травня 1983 р. (33 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Красноармійськ, Московська область

Діяльність: лижник

Вага: 73 кг

Зріст: 178 см

Біографія Олександра Легкова

Дитинство і родина Олександра Легкова

Олександр Легков народився в підмосковному місті Красноармійську в спортивній сім’ї. Його батько, Геннадій Вікторович, любив грати у футбол і хокей з м’ячем, а мама, Ірина Миколаївна, займалася легкою атлетикою, а пізніше стала викладати фізкультуру в школі. Навіть Віктор, старший брат Олександра, займався біатлоном. У майбутнього спортсмена було багато прикладів для наслідування.

Олександр Легков — пошук себе у спорті

Хокей

У свої дитячі роки він захоплювався хокеєм, граючи під початком Смєхова В’ячеслава Михайловича. Саша був капітаном команди «Вихор» і зіграв у якості нападника. У свої 12 років він став переможцем першості Московської області. Ця перемога показала, що у хлопця є спортивний талант, і його батькам стали говорити про доцільність тренувань на більш високому рівні — в Москві. Але поїздки в столицю вимагали занадто великих витрат як по грошах, там і по часу, тому хокейна кар’єра не склалася.

Лижник Олександр Легков довго вибирав спорт по душі

Біатлон

Все ж доля мала деякі плани на молодого спортсмена, адже за перемогу в першості він отримав символічний приз — полупластиковые лижі «Карелія». Олександр говорить, що в будь-якому випадку прийшов би до спорту, так як володіє високим показником МПК, що свідчить про можливість успішно переносити великі навантаження.

Витривалість майбутнього лижника дійсно феноменальна. В піонертаборі він єдиний зміг пробігти 100 кіл за 300 метрів, що зайняло близько трьох годин, після чого випив банку кефіру і відправився грати в настільний теніс. А в 7 класі він захворів перитонітом і пережив дві порожнинні операції. Лікар сказав, що Олександра врятувала тільки його відмінна фізична загартування.

Його шкільна успішність залишалася гарною аж до 9 класу. Після хлопець періодично їздив на збори, а в його щоденнику з’явилися погані оцінки. Один час Олександр навіть зовсім припинив займатися спортом. Але на нього вплинув батько, який порекомендував йому вибрати яку-небудь спортивну дисципліну. У підсумку Олександр пішов у біатлон, де тренувався у Загулова Володимира Івановича. Сам Легков з теплом згадує свого покійного тренера. Стріляли вони на тренуваннях порівняно рідко, але, за словами спортсмена, біатлоністи Круглов і Черезов відзначають, що він і зараз займає правильною позицію при стрільбі.

Лижі

Незабаром на спортсмена звернув увагу Гриньов Володимир Васильович, який і запропонував поміняти біатлон на лижі.

Вправи від Олександра Легкова Він починає тренуватися в московському «Слаломисте». У 2001 році спортсмен потрапляє в юніорську збірну, а його наставником стає Бородавко Юрій Вікторович.

В 2010-2011 році Олександр займається з німецьким тренером, ім’я якого залишилося секретом. Наступний рік спортсмен тренується разом з Іллею Черноусовым під наглядом фахівця з Швейцарії Рето Бургмайстера.

Великі досягнення лижника Олександра Легкова, спортсмен зараз

У 2003 році Олександр зайняв 1 місце на Континентальному Кубку, що проходив у місті Красногорськ. На міжнародних змаганнях FIS у цьому ж місті у 2005 році він займає 3 місце на дистанції 2Х15 в гонці переслідування.

Олександр Легков Образливе 4 місце на олімпіаді кращий репортаж з олімпіади В 2006 році на Чемпіонаті Росії в Рибінську займає друге місце в марафоні. Той же рік — перше місце на ЧС серед юніорів у Словенії (гонка переслідування, 20 км).

2007 рік ознаменувався низкою великих перемог: 1 місце на Кубку східної Європи у Красногорську (гонка, 15 км), срібло на Тур де Скі в Італії, перше місце на Кубку світу в Рибінську (гонка на дистанції 30 км), друге місце на ЧС в Японії (Саппоро, естафета 4х10).

У 2008 році спортсмен бере перше місце на змаганнях FIS в Муоніо, Фінляндія.

2009 рік — перемога на Кубку світу, Фінляндія (гонка, 15 км).

На Олімпійських іграх у Канаді (2010 рік) Олександр допустив помилку і впав. 4 місце, зайняте в дуатлоні, виявилося не найкращим показником для спортсмена, який розраховує на медаль. Однак він не упав духом і незабаром став переможцем FIS в Норвегії (вільний стиль). Крім цього, в сезоні 2010-2011 лижник бере участь у кількох етапах Кубка світу, займаючи призові місця.

2012 рік — 2 та 3 місця у змаганнях FIS, Швеція (15 км, вільний стиль, естафета 4х7,5 км відповідно).

2012 — 2013 рік ознаменувався перемогою в королівському лижному марафоні в Норвегії, де він кращий за інших проїхав 50 кілометрів вільним стилем.

У 2013 році — перемога на Тур Де Скі і 3 місце на ЧС в естафеті 4х10 в Італії.

Особисте життя Олександра Легкова

Крім спортивних успіхів, у своєму житті Олександр встиг отримати вищу освіту. Його улюбленим видом відпочинку і, за сумісництвом, хобі, є полювання. Навички стрільби, без сумніву, ростуть з біатлону.

Олександр Легков з дружиною - весільна фото

Прихильницям спортсмена буде цікаво дізнатися про те, що перспективний наречений вже зайнятий. Не далі як у 2012 році Олександр одружився з чарівною Тетяні Гусєвої. Молодята зіграли весілля 21 квітня.

Він товариський і відкритий осіб. Серед його друзів багато відомих спортсменів, таких як біатлоніст Микола Круглов, лижники Ілля Черноусов, Євген Дементьєв. Після участі в проекті «Великі Перегони» він придбав друзів і серед акторів, які відзначають в ньому сценічні здібності. І правда, сам Олександр Легков каже, що якби не спорт, то він, найімовірніше, став би актором. А ще він дуже любить КВН і навіть сам грав у цю гру.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: