Ім’я: Олександр Лебедєв

Дата народження: 16 грудня 1959 р. (57 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець

Вага: 95 кг

Зріст: 180 см

Біографія Олександра Лебедєва

Олександр Євгенович Лебедєв – великий підприємець, банкір, бенефіціарний власник фінансово-промислового холдингу «Національна резервна корпорація», що включає близько ста підприємств різних галузей економіки, медіамагнат, власник великого пакета акцій «Нової газети», британського телеканалу London Live, впливових видань Evening Standard, Independent, I Newspaper та інших медійних ресурсів. Раніше – народний депутат і співробітник КДБ.

Лебедєв Олександр Євгенович

За даними Forbes, він сколотив мільярдні статки в кінці 1990-х на операціях з комерційними та державними боргами. У 2006 році розмір його капіталу досяг $3,7 мільярда, однак згодом підприємець позбувся більшої частини своїх активів. У 2015 році його майно оцінювалося в $400 мільйонів.

Дитинство і родина Олександра Лебедєва

Майбутній олігарх з’явився на світ 16 грудня 1959 року в Москві. Глава сімейства, Євген Миколайович Лебедєв, був відомим в професійних колах фізиком-оптиком, професор МВТУ їм. Баумана. Мама, Марія Сергіївна, навчала студентів іноземної мови в МДІМВ.

Олександр Лебедєв закінчив МДІМВ

Батьки дали синові блискучу освіту. Спочатку він навчався в школі з англійським нахилом №17, потім – на економічному факультеті Інституту міжнародних відносин. У 1982 році, після закінчення навчання, він приступив до роботи в академічному Інституті світової економіки соцсистемы.

Кар’єра Олександра Лебедєва

У 1983 році йому запропонували поповнити ряди співробітників держбезпеки. У 1984 році Олександр закінчив Червонопрапорний інститут ім. Ю. Андропова КДБ СРСР. Як працівник спецслужб під прикриттям він обіймав різні посади в радянських дипломатичних представництвах за кордоном. З 1987 року Олександр проживав і працював у столиці Туманного Альбіону, що дозволило йому зав’язати безліч корисних знайомств.

Олександр Лебедєв на початку кар'єри працював у Лондоні

Успішний дипломат, розвідник, вхожий в британський істеблішмент, обзавівся корисними зв’язками у ділових колах, зустрічався з Михайлом Прохоровим, Олегом Бойком, Володимиром Потаніним, Андрієм Костіним.

У 1991 році офіцер спецслужб у званні полковника КДБ пішов у відставку і приступив до підприємницької діяльності. З 1992 по 1993 рік він був представником банківської установи Kompani Finansjer Tradison в СНД.

Олександр Лебедєв розповідає про роботу Національного Резервного банку В 1993 році екс-агент спецслужб у партнерстві з колишніми колегами заснував «Руську інвестиційно-фінансову компанію», включену в структуру КБ «Імперіал», в рамках якої спеціалізувався на питаннях реструктуризації зовнішніх боргів РФ. У 1995 році РІФК викупив «Національний резервний банк». Серед його засновників та основних пайовиків був «Газпром». У 1999 році Лебедєв став ініціатором створення і очолив «Національний інвестиційний рада».

Політична кар’єра Олександра Лебедєва

У 2000 році Олександр захистив кандидатську, а по закінченні трьох років – докторську дисертацію. У 2003 році він висувався на посаду керівника адміністрації столиці та отримав близько 12% голосів виборців (проти близько 75% голосів за Юрія Лужкова). На думку аналітиків, ця спроба була засобом заявити про себе у великій політиці.

Банкір Олександр Лебедєв

В той же період він став на чолі блоку «Батьківщина», брав участь у парламентських виборах і опинився в числі депутатів Держдуми IV скликання. Потім парламентарій залишив свої бізнес-проекти і посади, включаючи посаду голови НРБ і зосередив зусилля на виконанні завдань вищого органу влади. Він перейшов в «Єдину Росію», став заступником голови Комітету у справах СНД, керівником групи депутатів щодо співпраці з українською Верховною радою, членом групи делегатів РФ в ПАРЄ.

У 2006 році політик оголосив про входження в «Справедливу Росію», а також у партнерстві з Горбачовим придбав пакет акцій «Нової газети», передав фонду дружини екс-президента пакет цінних паперів «Аерофлоту».

Біографія Олександра Лебедєва від Discovery Channel В 2007 році Олександр Євгенович взяв на себе керівництво «Національної резервної корпорації», отримавши більше половини акцій підприємства. У 2008 році він був відрахований» з «Справедливої Росії» (нібито через невдоволення справоросів в зв’язку з публікацією інформації про передбачуване розлучення Володимира Путіна і його весіллі з Аліною Кабаєвою).

Олександр Лебедєв вдарив Сергія Полонського В 2008 році була заснована компанія «Нові медіа», на чолі якої став Лебедєв. У 2009 році він придбав (за символічну вартість в 1 фунт) таблоїд Сполученого королівства Evening Standard, став першим впливовим британським виданням у володінні російського медіамагната. У 2010 році за аналогічну плату він викупив також видання Independent.

Особисте життя Олександра Лебедєва

У даний момент олігарх одружений вдруге. Першою його дружиною була дочка академіка Володимира Соколова Наталія. Їх спільний син Євген з’явився на світ у 1980 році. У 1998 році шлюб розпався. Євген Олександрович став економістом, був виконавчим директором належать батькові англійських медіаресурсів (Independent, I Newspaper, Evening Standard).

Олександр Лебедєв і його син Євген

Другий обраницею мільйонера стала модель Олена Пермінова, яка була молодша за чоловіка на 27 років. Вона подарувала йому трьох дітей: Микиту (2009 р.), Єгора (2011 р.) і Аріну (2014 р.).

Олександр Лебедєв з дружиною і дітьми на відпочинку

За даними мас-медіа, в юному віці (17 років) її притягували до кримінальної відповідальності за обвинуваченням у розповсюдженні наркотичних засобів. Молодій дівчині загрожував тюремний термін до 6 років позбавлення волі. Однак нібито завдяки підтримці Олександра, в ті роки депутата, до якого за допомогою звернувся батько Олени, вона отримала умовний термін.

Олександр Лебедєв і його дружина Олена Пермінова

Головні захоплення бізнесмена – плавання і футбол.

Олександр Лебедєв сьогодні

У 2011 році олігарх став думським депутатом від Слобідського муніципального району, розташованого на півночі Кіровської області. У 2012 році в пресі були оприлюднені критичні статті про його бізнес-методи в різних сферах діяльності (авіаційної, аграрної, будівельної). У той же період мільйонер оголосив про намір зосередитися виключно на видавничій справі з припиненням всіх своїх бізнес-проектів у Росії. За його словами, він робив висновок, що його місія – підтримка вільних медіа.

Медіамагнат Олександр Лебедєв

Лебедєв добровільно займається наданням безкорисливої допомоги некомерційним програм в галузі культури, екології, соціального захисту. З цією метою він створив проект «Благодійний резервний фонд».

Серед нагород Олександра Євгеновича – подяку за участь в кампанії з виборів Бориса Єльцина, орден РПЦ, український орден Ярослава Мудрого, медаль ЮНЕСКО «Діалог культур» та інші нагороди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: