Ім’я: Олександр Калягін

Дата народження: 25 травня 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: п. Малмиж, Кіровська обл

Діяльність: актор театру і кіно, режисер

Вага: 94 кг

Зріст: 172 см

Біографія Олександра Калягіна

25 травня 1942 року сорокарічна Юлія Миронівна Зайдеман народила дитину. Так у селищі Малмиж Кіровської області з’явився на світ Олександр Олександрович Калягін. Його батько, Олександр Георгійович, був деканом історичного факультету, а мати — вчителькою французької мови. Батько Олександра помер у 1943 році. Після цього виховання дитини лягло на плечі матері.

Дитинство Олександра Калягіна

Дитинство майбутнього актора відбулося в Москві в сім’ї родичів по материнській лінії. Як згадує Калягін, це було справжнє «бабине царство»: численні тітоньки ростили пай-хлопчика. Але коли Сашу вирішили змусити навчатися грі на скрипці, «паїнька» сів на інструмент, зламав його і закинув під шафу!

Олександр Калягін в молодості

Як будь-пізній і єдина дитина, Саша був оточений турботою і любов’ю, всі його примхи і бажання відразу ж виконувалися. З п’яти років хлопчик мріяв стати артистом і мати замовила для нього невелику сцену за лаштунками – справжній маленький театр. На цій сцені маленький Сашко постійно влаштовував вистави для мешканців комунальної квартири.

У тринадцять років, набравшись сміливості, написав листа самому Райкіна. І великий актор відповів підлітку. Це лист Калягін зберігає донині, а в 1978 році прочитав його Аркадія Райкіна в ефірі передачі «Театральні зустрічі».

Калягін — медик

Мати завжди серйозно ставилася до захоплення сина, але коли Олександр закінчив школу, на сімейній раді вирішили, що слід отримати «нормальну» професію. Так Калягін потрапляє в медичне училище. Після закінчення училища Калягін два роки пропрацював фельдшером на «швидкій допомозі». Але дитяча мрія – стати артистом — не давала йому спокою.

Олександр Калягін Пісня приймальника склотари

Навчання Олександра Калягине в Щуці

Мрія Калягіна здійснилася дуже швидко – він з першого разу вступив в Щукінське театральне училище. На другому курсі постало питання про відрахування артиста: жодна дівчина не хотіла репетирувати з повненьким і лисіючим людям студентом. Врятувала Калягіна постановка «Побачення хоча і відбулося, але…» за чеховським розповідями і те, що з ним погодилася зіграти першокурсниця Люба Коренєва. З тих пір стало ясно – Калягін створений для того, щоб грати чеховських героїв.

«Чорна» смуга в студентському житті Калягіна закінчилася. Він закохався в талановиту актрису Тетяну Корунову. Їх роман був для всіх секретом, молоді люди одружилися таємно, будучи студентами другого курсу.

Робота Олександра Калягіна в театрах

Творча біографія артиста надзвичайно багата – Калягін грав на багатьох театральних підмостках. У 1965 році, після закінчення училища Калягін з дружиною надходять в трупу театру на Таганці. Але «ужитися» з главрежем Любимовим Калягіна не вдалося. Через 2 роки подружжя залишають Таганку.

Олександр Калягін працював у театрі та в кіно

У 1967 році Калягін почав працювати в театрі Єрмолової. За три роки зіграв чимало ролей, найбільшою з яких була роль Попришина в «Записках божевільного».

Після року роботи в театрі «Современник» актор опинився у Мхаті. У цьому театрі артист «затримався» більш ніж на чверть століття.

На сцені Мхату артист відзначався в ролі Тригоріна в чеховській «Чайці», Федора Протасова в «Живому трупі» Л. Н.Толстого, Ліні Шиндина в «Ми, що нижче підписалися» А. Гельмана і багатьох інших. З 1991 року по сьогоднішній день Калягін керує власним колективом «Et cetera». У цьому театрі Калягін поставив кілька вистав і сам в них же зіграв.

Фільмографія Олександра Калягіна

У художніх кінофільмах Калягін зіграв понад 100 ролей! Це трагічний Василь Жуковський і пристосуванець Любомудров, Федя Протасов, Платонов, Dʼorgon — список можна продовжувати до нескінченності. Діапазон образів актора вражає уяву, але є одне, що об’єднує всіх героїв Калигина – самотність. Кожен з його героїв самотній по-своєму, навіть Чичиков і тітонька Чарлі з Бразилії – чудовий парафраз великого Чарлі Чапліна, маленького, але гордого і вільної людини. Самотній навіть кіт Леопольд, настільки блискуче озвучений Калягиным, адже він ніяк не може подружитися з мышатами. Ну а фраза «Хлопці, давайте жити дружно» стала крилатою, як тільки мультфільм вийшов на екрани.

Хіба Мало в Бразилії педров. Олександр Калягін

Нагороди

За своє довге життя в мистецтві артист отримав не одну нагороду. Калягін Народний артист РРФСР, лауреат двох Державних премій СРСР, нагороджений орденами «За заслуги перед Вітчизною» 4 і 3 ступеня, Орденом Пошани, премією «Золота маска» — за кращу чоловічу роль, визнавався кращим артистом року. Є Головою Спілки театральних діячів РФ, членом Громадської палати Росії.

Особисте життя Олександра Калягіна

Особисте життя у артиста не склалася. Перша дружина Тетяна померла від раку. На руках у Олександра залишилася чотирирічна донька Ксенія. Через рік після смерті дружини померла мати Калягіна.

Олександр Калягін з дружиною Євгенією Глушенко

Зі своєю другою дружиною актор познайомився на зйомках фільму «Незакінчена п’єса для механічного піаніно». Молода артистка Глушенко сподобалася Ксюші і вона попросила батька, щоб «ця тітка» залишилася у них жити. Євгенія стала другою матір’ю для доньки Калягіна, а невдовзі у подружжя народився син Денис. Проживши в шлюбі майже 30 років, зоряна пара розпалася. Брудні чутки і плітки про пригоди чоловіка зробили свою справу — Євгенія пішла від чоловіка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: