Ім’я: Олександр Ільїн

Дата народження: 22 листопада 1983 р. (33 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 187 см

Біографія Олександра Ільїна

Олександр Ільїн-молодший – не тільки популярний російський актор театру і кіно, але і музикант, грає в панк-групі «План Ломоносова». Отримав популярність після ролі тупуватого інтерна Лобанова з ситкому «Інтерни». Однак не варто асоціювати ім’я актора виключно з цим персонажем. Серед інших пам’ятних ролей – міліціонер у трагікомедії «Зображаючи жертву», Кирило з драми «Жорстокість», Роберт Р. (Роберт Рождественський) з серіалу «Таємнича пристрасть». І будьте впевнені – він піднесе нас ще чимало приємних сюрпризів.

Актор Олександр Ільїн (молодший) власною персоною

Олександр Ільїн-молодший вміє дуже швидко перевтілюватися, якщо цього вимагає роль. До кожного сценарію актор підходять вкрай вдумливо і серйозно. Він постійно вчиться акторської майстерності на прикладі свого батька і діда. Роботі він намагається віддавати всього себе. Ільїн-молодший любить характерні ролі – ті, де він може проявити індивідуальність.

Сім’я та освіта

Ільїн Олександр народився в сім’ї актора Олександра Адольфовича Ільїна, радянського і російського актора театру і кіно, заслуженого артиста Росії. Олександр його молодший син: у актора є старші брати Ілля та Олексій, які, до речі, теж обрали цей складний професійний шлях і продовжують акторську династію Ільїних. Відомий у світі мистецтва і його дядько – Володимир Адольфович Ільїн, а також бабуся з дідусем – актори Адольф Ільїн, який знявся в ролі бравого майора у фільмі «Женя, Женечка і Катюша» і Неллі Ільїна-Гуцол, яка також знімалася в цьому фільмі.

Олександр Ільїн-молодший і його брати, – усі актори

Олександр Ільїн закінчив Вище театральне училище імені Щепкіна, після служив в Театрі Російської армії, працював у РАМТе. У 2006 році актор залишив роботу в театрі у зв’язку з першими успіхами на ниві кінематографа.

Перші ролі

Зніматися Олександр Ільїн почав у ранньому віці. Акторським дебютом Олександра можна назвати невелику роль у першому вітчизняному серіалі «Дрібниці життя», де він грав хлопчика-посильного. Пізніше, в 1999 році, Ільїн-молодший з’явився на екранах у ролі Жені Смирнова в молодіжному серіалі «Прості істини».

Олександр Ільїн в дитинстві (зліва – кадр із серіалу «Прості істини»)

У 2004 році актор знявся в серіалі «Курсанти», а в 2005 році на екрани вийшов серіал «Будинок на набережній» також з участю Ільїна-молодшого. У 2006 році актор був помічений відразу в двох серіалах: «Острозі» та у «Справі Федора Сєченова». Також в цьому ж році Ільїн знявся у скандальному фільмі Кирила Серебренникова за однойменною п’єсою братів Преснякових «Зображаючи жертву», де він зіграв молодшого лейтенанта Сівби, учасника бригади міліції, яка проводила слідчі експерименти.

«Зображуючи жертву»: Олександр Ільїн проводить слідчий експеримент

У кінофільмі Михайла Калатозішвілі за сценарієм Петра Луцика та Олексія Саморядова «Дике поле», написаному на початку 1990-х років, Ільїн зіграв Петро, жителя невеликого казахстанського селища, куди приїжджає новий лікар і поступово знаходить спільну мову з усіма односельцями. У 2008 році ця стрічка здобула трьох «Золотих орлів», а також була відзначена преміями «Білий слон» та спеціальним призом на 19-му Кінотаврі. До речі, Олександр знімався у фільмі разом з батьком.

Кадр із серіалу «Курсанти» (2004 рік)

За кілька наступних років Олександр з’явився у військовому фільмі «Ні кроку назад», серіалі «Сильніше вогню»», історичній стрічці «Цар», мелодрамі «Відкричать журавлі» і кримінальної сазі «Шериф», сільського дільничного Іллі в серіалі «Забутий». Ролі були хай і не завжди об’ємними, але зате завжди яскравими та характерними, особливо опричник Федька Басманов з «Царя».

«Цар»: Олександр Ільїн в ролі опричника Басманова

Олександр Ільїн в серіалі Інтерни

У 2010 році на екрани вийшов російський комедійний телевізійний серіал «Інтерни», присвячений роботі лікарів-інтернів, з Іваном Охлобистіним у головній ролі. Саме завдяки цьому серіалу, прем’єра якого відбулася в 2010 році, до Олександру Ільїну-молодшому прийшла справжня слава.

Інтерни в перерві

В «Інтернах» Олександр Ільїн зіграв роль інтерна Насіння Лобанова, простого і, відверто кажучи, недалекого хлопця, який прийшов в лікарню аж ніяк не за покликанням. Хоч Семен Семенович Лобанов не дуже кмітливий, він вважає себе досить досвідченим, так як вже на першому курсі почав працювати на швидкої допомоги. Він постійно не висипається, і у нього ніколи немає грошей, тому він частенько «стріляє» цигарки та гроші у своїх колег. Служив в армії. Був одружений, однак розлучився, так як не поділяв поглядів подружжя на народження дитини. Вважає, що всі конфлікти можна вирішити за допомогою сили. З пацієнтами Семен Лобанов спілкується «по-свійськи», майже з усіма на «ти».

Олександр Ільїн про зйомки «Інтернів» Такий персонаж Ільїна-молодшого, який, на жаль, приклеївся до цього акторові так міцно, що тривалий час ім’я Олександра асоціювалося виключно з Лобановим, навіть після фіналу «Інтернів». Звичайно, спочатку це засмучувало Ільїна, але плюсів було більше. Слава, всенародна любов, безліч нових пропозицій… До того ж робота над серіалом подарувала йому безліч нових друзів – це і Ілля Глинников, і Христина Асмус, Дмитро Шаракоїс, Вадим Демчог і багато інших «мешканці» їх дружною лікарні. А по-друге, актор твердо вирішив, що буде позбавлятися від способу Лобанова виключно новими яскравими роботами.

Олександр Ільїн в групі «План Ломоносова»

Олександр Ільїн вдало поєднує акторство і улюблене хобі – музику. Він – вокаліст панк-групи «План Ломоносова», що утворилася в серпні 2010 року. Стиль групи — сатиричний панк-рок з елементами «металевих візерунків». Самі музиканти (а їх, крім Олександра, в групі ще четверо: Денис Кульгавих, Олексій Баланін, Олексій Назаров і Дмитро Бурдін) говорять про своїй групі так: «У нас є те, чого не вистачає професіоналів. Наші душі ще не занудьгували».

План Ломоносова – Ти готовий? У липні 2011 року група почала записувати свій дебютний альбом у московській студії «Dreamport». З групою працює звукорежисер Максим Самосват. У грудні 2011 року група відіслала зведений матеріал в США N. Y., де Ted Jensen мастеринг робив звучання. 7 березня 2012 року на світ з’явився перший альбом групи «План Ломоносова» з однойменною назвою. Згодом вийшли ще два альбоми, що відрізнялися лише цифрою в назві (як потім заявили музиканти, це були 3 частини одного довгого альбому) і, в 2016 році, платівка «Хмара в штанях».

«План Ломоносова» – група Олександра Ільїна

Особисте життя Олександра Ільїна-молодшого

Взагалі, у всьому, що стосується особистого життя, Олександр Ільїн досить потайливий. Ходили чутки, що у нього зав’язався роман з актрисою Марією Пирогової, яка виконувала в «Інтернах» роль дочки Бикова Аліси. Втім, багато хто вважає, що відносин не було, а якщо і були, то зійшли на немає, так як з тих пір Марію не раз бачили в компанії нових кавалерів.

Є дівчина у Олександра Ільїна? Загадка!

Олександр Ільїн зараз

У 2016 році на екрани вийшов багатосерійний фільм за мотивами роману Василя Аксьонова «Таємнича пристрасть». У всіх діючих осіб кіноповісті є реальні прототипи. Ось Олександру Ільїну, наприклад, дістався персонаж на ім’я Роберт Р., але всі чудово розуміють, що під цим ім’ям ховається поет Роберт Рождественський.

Роберт Рождественський та Олександр Ільїн

На цю роль актор покладав багато надій, зокрема, щодо звільнення себе від заручника образу Лобанова. Олександр дуже довго вживався в образ, перелопатив безліч літератури про поета. В результаті глядачі були вражені майстерним втіленням Різдвяного, аж до його «фірмового» заїкання.

Кадр із серіалу «Таємнича пристрасть»

Серіал отримав безліч теплих і, без перебільшення, захоплених відгуків. Ще б, адже над проектом працювали виключно професіонали: Чулпан Хаматова, Олександр Морозов, Філіп Янковський, Сергій Безруков (який знову перевтілився у Володимира Висоцького), Леонід Кулагін, Влад Фурман та інші талановиті актори.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: