Ім’я: Олександр Хлопонін

Дата народження: 6 березня 1965 р. (51 рік)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Коломбо, Цейлон

Діяльність: державний діяч

Вага: 78 кг

Зріст: 169 см

Біографія Олександра Хлопоніна

Олександр Геннадійович Хлопонін – віце-прем’єр російського уряду, відповідальний за сферу природних ресурсів, охорону навколишнього середовища, алкогольну галузь, питання національної політики, а також діяльність Минкавказа Росії. Раніше він перебував на посаді повпреда глави держави в цьому регіоні, був керівником заполярного Таймирського округу, головою Красноярського краю.

Хлопонін Олександр Геннадійович

Він займався підприємницької, банківської, політичною діяльністю. Олександр перебував у керівництві Об’єднаного експортно-імпортного банку, ряду комерційних структур (включаючи «МФК», «Норільський нікель»), «Єдиної Росії». Високопоставлений чиновник – мільйонер із сімейним доходом в 288850000 рублів за версією Forbes на 2015 рік.

Дитинство і родина Олександра Хлопоніна

Нинішній великий управлінець з’явився на світ 6 березня 1965 року в Коломбо (Цейлон), де його батько, Геннадій Дмитрович, перебував разом з матір’ю, Раїсою Петрівною, працюючи перекладачем на торгове представництво нашої держави.

Надалі Саша проживав у столиці РФ у дідуся з бабусею, відвідував престижну школу з англійським ухилом, а літні канікули проводив у батьків за кордоном, що сприяло ще більш глибокому освоєнню іноземної мови.

Олександр Хлопонін в дитинстві

Закінчивши школу в 1982 році, юнак став студентом елітного факультету міжнародних економічних зв’язків того ж фінансового інституту при Уряді Російської Федерації, який закінчив і його батько. З 1983 по 1985 рік він виконував свій громадянський обов’язок, відслуживши в армії в частині, розташованій в Україні.

Потім він продовжив навчання у Вузі. Серед його друзів по навчанню були відомі сьогодні особистості – мільярдер і політик Михайло Прохоров, заступник голови Центробанку Андрій Козлов, міністр по Північному Кавказу Лев Кузнєцов.

Початок кар’єри Олександра Хлопоніна

У 1989 році він, як молодий фахівець, що отримав непогану розподіл — кредитне підрозділ Зовнішекономбанку. Однак пропрацював там він не довго, до 1992 року, а потім звільнився і зайнявся бізнесом, отримавши вигідну пропозицію від Прохорова.

Олександр Хлопонін і Михайло Прохоров

У партнерстві зі став сьогодні найбагатшим росіянином Володимиром Потаніним той заснував АТ «Міжнародна фінансова компанія», яка потім стала здійснювати банківську діяльність. Олександр отримав в ній посаду заступника Прохорова, голови правління. А після відходу Михайла в «ОНЕКСІМ-банк», він став президентом МФК.

У 1996 році відбулася знакова подія в житті Хлопоніна – перехід в крісло гендиректора і голови «Норильського нікелю», підприємства, отриманого «ОНЕКСІМ-банк» за схемою заставних аукціонів. Ідея угоди нібито належала Олександру.

Політична кар’єра Олександра Хлопоніна

На думку аналітиків, Потанін прийняв рішення просувати у владу успішного партнера, щоб мати свого прибічника в політичних колах. Тому в 2001 році Олександр був обраний губернатором Таймирського округу, де, за заявою деяких змі, господарем регіону був «Норнікель», що належав Володимиру Олеговичу. За недовгий час перебування на посаді Хлопоніну вдалося домогтися збільшення бюджету округу в 4 рази (до 3500 мільйонів у національній валюті).

Олександр Хлопонін став губернатором Красноярського Краю

У 2002 році, після трагічної загибелі лідера Красноярського краю Олександра Лебедя, при сприянні Потаніна, управлінець вирішив балотуватися на посаду, що звільнилася. За заявами деяких аналітиків, виборча кампанія стала яскравим зразком «чорних» політтехнологій. На самому початку гонки рейтинг чиновника не перевищував 4 відсотків, але у другому турі чарівним чином досяг 48 відсотків. У підсумку Хлопонін став вищим керівником регіону.

Спочатку результати оскаржувалися в суді, але потім красноярці змирилися з тим, що сталося. Тим більше, що новий губернатор домігся ліквідації існуючих боргів по зарплаті бюджетників, збільшив в 3 рази асигнування на охорону здоров’я, всіляко демонструючи ефективність своєї діяльності.

Олександр Хлопонін в Чечні Крім цього він завойовував популярність, показуючи безстрашність в гонках на мотоциклах, отримавши у байкерів утішний псевдонім Нео, за аналогією із героєм фільму «Матриця».

У 2010 році глава держави Дмитро Медведєв призначив Хлопоніна заступником голови уряду і своїм повпредом в Північно-Кавказькому ФО. Завдяки діяльності нового керівника в окрузі стався ряд позитивних змін у різних сферах – знизилася безробіття, була завершена реконструкція аеропорту в Мінводах, відкритий всесезонний гірськолижний курорт «Шаянська», ініційовані антикорупційні судові процеси.

Віце-прем’єр Олександр Хлопонін відзвітував про розвиток ПКФО Деякі ЗМІ назвали Хлопоніна найкращим чиновником в РФ, хоча не обійшлося і без критики його досягнень, наприклад, у частині призначення на керівні посади близьких людей.

Особисте життя Олександра Хлопоніна

Політик одружений з 1986 року на Наталі Зубаровне, грузинки по-національності. Вони навчалися в одному інституті і познайомилися влітку 1985 року, працюючи в будзагоні з благоустрою Москви.

Наталя - дружина Олександра Хлопоніна

Олександр був на курс молодший Наташі, але звертав на себе увагу на тлі домашніх хлопчаків, так як тільки що повернувся з армії і здавався дорослим. За словами подружжя, серед хлопців він завжди був поза конкуренцією – яскравий, щирий, веселий. Дружина захоплюється інтер’єрним дизайном.

Пара виховала доньку Любу, яка народилася в 1987 році. Дівчина після школи рік провчилася в лондонській школі економіки. Але потім вона кинула навчання і повернулася додому в Москву, де закінчила Финуниверситет при Уряді РФ, продовживши традицію за дідом і батьком.

Донька Олександра Хлопоніна - Любов

У 2010 році Любов вийшла заміж за старшого на курс студента Вузу Микиту Шашкіна. На святкування урочистої події були присутні столичний мер Юрій Лужков, ректор навчального закладу Михайло Ескіндаров, колишні його випускники та друзі глави сімейства Михайло Прохоров і Лев Кузнєцов. Тамадою вечора був Ігор Верник.

Згодом Хлопонін посприяв призначенню свого зятя на посаду першого заступника гендиректора підприємства «Курорти Північного Кавказу», а свата (батька Микити) – на аналогічний пост, але в «Корпорацію розвитку СК».

Великий керівник захоплюється класичною музикою, колекціонує записи виступів Лондонського симфонічного оркестру, футболом, мотоциклетним спортом, шахами, відрізняється умінням бути дипломатичною і зберігати з різними людьми добрі стосунки.

Олександр Хлопонін сьогодні

У 2014 році від посади представника лідера країни в ПКФО він був звільнений, але його повноваження віце-прем’єра виявилися збережені і розширені (в ході події зміни посадових обов’язків вищого керівництва). Йому було запропоновано підвищити увагу до обороту алкоголю, державної національної політики.

Віце-прем'єр Олександр Хлопонін

У лютому 2016 року Хлопонін, Антон Силуанов і Дмитро Ліванов покинули Вищої ради «Єдиної Росії» у зв’язку з оновленням складу організації.

Навесні 2016 року Хлопонін активно займався впровадженням системи, контролюючої товарообіг алкогольної продукції (ЄДАІС) в торгові точки країни.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: