Ім’я: Олександр Лукашенко

Дата народження: 30 серпня 1954 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: Копись, Вітебська область, Білорусь

Діяльність: перший президент білорусі

Вага: 78 кг

Зріст: 182 см

Біографія Олександра Лукашенка

Мама Олександра працювала дояркою на фермі, виховувала сина без чоловіка.

Лукашенко в 1975 році закінчив Могильовський педагогічний інститут, історичний факультет. Він – викладач історії та суспільствознавства. Через десять років Олександр Григорович заочно закінчив экономфак Білоруської сільгоспакадемії. Друга вища за спеціальністю «економіст-організатор сільськогосподарського виробництва».

Лукашенко до навчання у другому Вузі пройшов службу в прикордонних військах КДБ СРСР. Він значився інструктором політичного відділу військової частини Західного прикордонного округу, що в Бресті. Після армії почав працювати секретарем комітету комсомолу міського пищеторга Могильова. У 1978 році він вже відповідальний секретар Шкловський райорганізації Всесоюзного товариства «Знання». Через рік Лукашенко став членом КПРС. А ще через рік став заступник командира роти з політичної частини, але тільки до 1982 року. Далі призначений заступник голови колгоспу «Ударник» в Шкловском районі, а далі заступник директора комбінату будівельних матеріалів у районному центрі. Далі працював секретарем парткому колгоспу імені Леніна, директором радгоспу «Городець». А на початку 1988 року став чи не першим, хто в Могилевської області почав впроваджувати орендний підряд у радгоспі.

Політична кар’єра

Під час перебудови Олександра Лукашенка обрали народним депутатом Верховної Ради Білорусії. Пізніше у Верховній Раді сформували фракцію «Комуністи за демократію». Одним з лідерів став Лукашенко. В жовтні 1991 року в Мінську пройшов оргкомітет, за підсумками якого була створена нова Партія народної згоди.

Небанальна особистість

Співголовою був, зокрема, Олександр Григорович. Але незабаром він покинув комітет, так як створювалася партія важко, зі сварками та інтригами. З весни 1993 року до літа 1994 політик був біля керма тимчасової комісії Верховної ради по боротьбі з корупцією.

Президент Білорусі

У передвиборний штаб Лукашенко входили тільки ініціативні і молоді політики. Але після того, як Олександр Григорович почав реалізовувати свої плани, не зовсім такі, які обіцяв, багато соратники перейшли на бік опозиції, оскільки були незадоволені стилем його правління. До речі, у своїй програмі перед виборами політик каже, що країна знаходиться на межі прірви. Від неї народ треба було відвести, тому слід оновити владу. Як раз під час передвиборної кампанії на Лукашенка було скоєно замах. Близько Лиозно Вітебської області «Мерседес» з ним і двома депутатами обстріляли з проїжджає повз машини. Ніхто не постраждав.

Перший термін

У 1995 році на референдумі російській мові було надано статус державної, ввели госфлаг і герб, а також були вирішені інші важливі для нової країни питання. Лукашенко взяв курс на зближення з Росією та іншими країнами СНД. У 1996 році президентський 5-річний термін почав заново за результатами невизнаного США і Європою референдуму про прийняття оправок до Конституції.

Другий термін

У вересні 2001 року на президентських виборах у Білорусії Лукашенко переміг у першому турі з 75,65 % голосів виборців. У 2004 році за підсумками референдуму йому дали право брати участь у наступних виборах глави держави. Референдум так само не прийняли США та ЄС.

Третій термін

Втретє на посаду глави держави Олександра Лукашенка обрали в березні 2006 року.

У дитячому будинку

Вибір супроводжувалися протестами, якими керували інші кандидати в президенти. ОБСЄ вибори не визнали.

Четвертий термін

В кінці 2010 року Лукашенко переобрали на четвертий термін. І тут знову підсумки не визнали Євросоюз і США, а також інші кандидати на посаду.

Санкції проти Лукашенка

У 2006 році ЄС і США заборонили в’їжджати Лукашенко на свої території. Через два роки заборону призупинено. На початку 2011 року заборонила в’їжджати в країну Польща.

Особисте життя

Олександр Лукашенко народився 30 серпня 1954 року, це за паспортними даними. Але в середині 2009 року він мимохідь сказав, що день народження святкує 31, а не 30 серпня. Тоді він заявив, що він народився в один день зі своїм сином Николенькой, який святкує день народження 31 серпня.

Олександр Лукашенко з 1975 року перебуває в шлюбі з Галиною Родионовной. Вони зараз живуть окремо, але офіційно не розлучені.

У президента Білорусі три сина: Віктор, Дмитро і Микола. Останній народився поза шлюбом. За основною версією, мамою Миколая є колишня головний лікар лікарні управління Справами президента, а також особистий лікар Лукашенко Ірина Абельська. Хлопчик у 2011 році пішов вчитися в середню школу, але через півроку, з нез’ясованих причин, перейшов на домашнє навчання.

Лукашенко вже п’ятеро онуків. Трої з них – це діти старшого сина, решта – діти середнього. Наймолодша онука на два роки старший молодшого сина.

Хобі

Одне з основних захоплень Олександра Лукашенка – це хокей з шайбою. Білоруський президент регулярно тренується, а його охорона обмежує переміщення людей в цей момент в радіусі кілометра. В цей час також жителям найближчих з Палацом Спорту заборонено відкривати вікна і кватирки і виходити на балкони і лоджії своїх квартир.

Лукашенко виступав за «Збірну зірок світу» і «Президентський спортивний клуб». В іграх він, як правило, грає на місці крайнього нападника. Статистика гольових передач не ведеться, зате відомо, що президента жодного разу не карали малими двухминутными штрафами за порушення правил.

Фахівці відзначають, що в Олександра Григоровича непогана фізпідготовка, але він марний при грі без шайби.

Варто відзначити, що деякі гравці, які знаходяться в протистоянні з командами Лукашенко, намагаються грати в повну силу, деякі навпаки, грають розслаблено, щоб дати можливість відзначитися президенту. Останній іноді сам встановлює регламент гри, який відрізняється від звичного. Замість трьох 20-хвилинок грає два періоди по 35 хвилин без зупинок.

Відомо лише кілька випадків, коли команда Лукашенко зазнала поразки. Найчастіше – вона виграє. Після одного з програшів був звільнений тренер, який займався з хокейною командою-переможницею команди Лукашенка.

Лукашенко, крім усього іншого, захоплюється лижами. Він неодноразово вигравав змагання з лижних гонок. Причому був переможцем в естафетах, так і в індивідуальних гонках. На лижах Олександр Григорович катається не тільки з соратниками і охоронцями, але і з високопоставленими чиновниками з інших країн, серед яких Медведєв, Путін, Назарбаєв.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: