Ім’я: Олександр Градський

Дата народження: 3 листопада 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Копейськ, Челябінська обл

Діяльність: співак, композитор

Вага: 93 кг

Зріст: 180 см

Біографія Олександра Градського

Дитинство і родина Олександра Градського

Коли Олександр народився, сім’я жила за Уралом в Челябінській області. Тато був інженером, там він перебував за розподілом після закінчення інституту. Мама була актрисою, але відправившись за чоловіком у Копейськ, була змушена відмовитися від сцени і кар’єри у Мхаті, куди її як молоду актрису, запрошували після театрального. В Копейську вона керувала самодіяльним театром у місцевому Палаці культури.

Тільки в 1957-му сім’я з Копейська переїхала назад до столиці. Деякий час довелося жити у бабусі під Москвою, а згодом батьки переїхали в місто в невелику кімнатку в напівпідвалі, Саша залишився жити в бабусі. Тільки коли треба було йти в школу, він переїхав до батьків. У дев’ять років мама і батько відвели сина в музичну школу, де він займався без особливого бажання, вивчившись грати на скрипці. Музика йому подобалася, але те, що вдома потрібно було грати щодня по кілька годин, його гнітило.

Олександр Градський — Як молоді ми були В школі він волів гуманітарні науки, точні ж його мало цікавили. Хлопчик багато читав і вже в чотирнадцять написав перший свій вірш. Мамин брат разом з театром Моїсеєва часто гастролював за кордоном, у тому числі і в США. Завдяки цим поїздкам у дядька з’явилися пластинки з сучасною західною музикою, які слухав і Олександр.

Школярем Градський почав пробувати свої сили, виступаючи на шкільних вечорах, де співав під гітару чи фортепіано. Відвідував він і театральний гурток.

Перші пісні Олександра Градського

У чотирнадцять років підліток з польської студентської групою «Таргани» взяв участь у ряді концертів. «Краще місто землі» — перша пісня, виконана Градський у складі цієї групи.

Олександр Градський в дитинстві

Коли Олександру було п’ятнадцять, сім’я переїхала в гарну квартиру. У цьому віці підліток вирішив, що стане музикантом і співаком з ім’ям — Олександр Градський. Сам він каже, що до рішення продовжити музичну освіту його підштовхнуло серйозне захоплення The Beatles.

Олександр Градський і музичні групи

У 1965-му з’явилася група «Слов’яни», яка була організована Олександром разом з Михайлом Турковым, пізніше до них приєдналися інші хлопці, які стали членами музичного колективу. Через рік з’явився ансамбль «Скоморохи», який виконував пісні на рідній мові, в основному це були власні пісні Градського. Візитною карткою співака-початківця стала його пісня «Синій ліс». Паралельно Олександр виступав з групою «Скіфи», а потім з «Лос Панчос».

Грошей на апаратуру постійно не вистачало, тому музикант з товаришами почав працювати у філармонії. Прийнявши пропозицію Давида Тухманова, він виїхав на гастролі по країні. Виступи з «Лос Панчос» тривали, крім цього він деякий час грав на соло-гітарі у ВІА «Електрон». За ці кілька років, виступаючи, Олександр ніколи не співав, боячись засвітитися. Ідея полягала в тому, щоб за кілька років виступів зібрати потрібну суму на гідну апаратуру, а потім виступати в Москві з російським рок-н-ролом.

Олександр Градський — Пісня про Олімпіаду в Сочі 2014 В 1969-му Градський став студентом факультету сольного співу Гнесинки. Його педагогом була Л. Котельникова. Під час навчання він виступав з сольними концертами, на яких співав під гітару. Градський був у числі перших співаків і музикантів, які експериментували в роке з російськомовними текстами. Приблизно в той період з’явився перший досвід звукозапису. Пісні «Скоморохів» стали звучати на всю країну.

Найкращі пісні Олександра Градського

Закінчивши інститут імені Гнесіних, Олександр почав гастролювати, його кар’єра швидко йшла вгору. Під час концертів Градського завжди були повні зали. Бувало, що він давав по чотири сольних концерти в день, кожен з яких тривав не менше двох годин.

У 1975-му Олександр вступив до консерваторії, паралельно йшла робота над кількома фільмами. У 1976-му музикант почав працювати над першою частиною сюїти «Російські пісні», в 1978-му – другий. Платівка з такою назвою вийшла в 1980-му. У той час це була значима робота в рок-музиці. Музикант продовжував гастролювати, виступаючи переважно з піснями свого твору. Незабаром він почав викладати, спочатку викладав в училище імені Гнесіних, через час – в інституті імені Гнесіних, а потім в Гітісі, де він завідував кафедрою вокалу.

1980-ий рік для творчості Олександра став переломним, він перейшов в розряд «протестантів», в його фатальній музиці і трагічна сатира, і драматична лірика. Його талант і голос завжди брався до уваги, тому, якщо неприємності і були, то вони були дрібними, проте вперше він виїхав за кордон тільки в 1988-му. Це була конференція, але яку поїхали діячі кіно, політики та мистецтва.

Олександр Градський з дружиною Ольгою Фартышевой в молодості

Незабаром музикант скоротив кількість гастролей і концертів. Його прагненням було – створити Театр сучасної музики, для чого йому виділили будівлю в центрі столиці, яке потребувало реконструкції. Градський часто їздив за кордон і працював у спільних проектах з Крісом Кристоферссоном, Семмі Девіс, Лайзою Міннеллі і ін. Він випустив ряд дисків в Росії і два диски вийшли в Японії.

На Першому каналі вийшло шоу «Голос», де Градський був одним з наставників. І в 2012-му, і в 2013-му переміг учасник його команди. Підопічними у музиканта були такі конкурсанти, як Шарип Умханов, Сергій Волчков, Язиля Мухаметова та інші.

Особисте життя Олександра Градського

Олександр рано залишився без мами. Вона померла, коли йому було лише чотирнадцять років. В пам’ять про неї він взяв прізвище матері і став Олександр Градський.

Перший шлюб Градського тривав всього три місяці. Його обраницею стала Наталія Смирнова. Другою офіційною дружиною стала Анастасія Вертинська. Весілля відбулося через три роки після першого шлюбу. Разом вони прожили два роки, хоча розлучення оформили тільки через чотири роки. Відразу після розлучення пішов третій шлюб. Олександр одружився на Ользі Фартышевой. Шлюб тривав двадцять три роки. У них народився син і донька.

Олександр Градський в даний час

Зараз Градський живе в цивільному шлюбі більше десяти років з моделлю Мариною Коташенко, яка молодша за нього більш ніж на тридцять років. Стосунки у сьогоднішньої дружини Градського з його дорослими дітьми можна назвати рівними.

У 1964-му Градський, дізнавшись, що для кінофільму «Невловимі месники» шукають хлопця, який добре володіє гітарою, відправився на проби. Його не взяли.

Там він познайомився з Мішею Турковым, який теж безуспішно брав участь у пробах. Вони поспілкувалися і через якийсь час вирішили створити групу «Слов’яни».

Відомо, що закінчивши школу, Градський якийсь час працював на «Мосфільмі» вантажником, потім працював у тій же посаді на картонажної фабрики і навіть працював лаборантом, куди його влаштував батько.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: