Ім’я: Олександр Дем’яненко

Дата народження: 30 травня 1937 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Свердловськ (Єкатеринбург)

Дата смерті: 22 серпня 1999 р. (62 роки)

Діяльність: актор

Біографія Олександра Дем’яненко

Олександр Дем’яненко – це один з найвідоміших акторів в історії радянського кінематографа. За своє життя він виконав безліч самих різних ролей, проте, зрештою, став заручником одного єдиного образу – образу дивакуватого інтелігента Шурика, завдяки якому сьогодні його і пам’ятають глядачі.

Олександр Дем'яненко в молодості в ролі Шурика

У даний момент відомого кіноактора вже давно немає з нами, проте, згадуючи його ролі в кіно, кожному з нас все також хочеться дізнатися трохи більше про життя улюбленого кіноактора. Зазирнути за ширму, щоб на мить уявити собі якою людиною був Олександр Дем’яненко, і як розвивалася його творча доля.

Дитинство і родина Олександра Дем’яненко

Майбутній актор народився в російському місті Свердловську (нині Єкатеринбург). Його батько був артистом Оперного театру, а також викладачем театрального майстерності в одній з місцевих консерваторій. Практично відразу після народження сина Дем’яненко-старший пішов з родини, щоб створити нову. Однак, через деякий час, залишив другу дружину і повернувся до матері Олександра. Таким чином, дитинство нашого сьогоднішнього героя минуло між двома будинками в оточенні численних братів і сестер.

Варто відзначити, що через деякий час Сергій Дем’яненко знову пішов з сім’ї до нової коханої. Але, незважаючи на цей факт, Олександр завжди дуже любив його і намагався бути до нього, як можна ближче. Разом з батьком він часто відвідував вистави свердловського оперного театру і вже з ранніх років мріяв про акторську кар’єру.

Закінчивши школу Олександр Дем’яненко, відправився в Москву, де зробив спробу вступити в МХАТ, однак перша спроба виявилася невдалою. Після провалу на вступних екзаменах, майбутній актор повернувся назад у Свердловськ, де став студентом юридичного факультету одного з місцевих Вузів. Олександр навчався непогано, але мрія про кар’єру актора ніяк не покидала його. Багато в чому саме тому рік Дем’яненко залишив юриспруденцію, і почав ще одну спробу підкорити Москву. Цього разу для «Шурика» все склалося значно більш вдало. Дем’яненко успішно здав іспити відразу в два престижних Внз — Щукінське училище і ГІТІС. Вибираючи між двома вищими закладами, Дем’яненко вибрав останнє.

Акторська кар’єра Олександра Дем’яненка, фільмографія

Зніматися в кіно майбутній улюблениць радянської публіки почав у двадцять два роки, ще будучи студентом другого курсу Гітісу. В кінці п’ятдесятих — початку дев’яностих Олександр Дем’яненко відзначився в таких примітних стрічках як «Все починається з дороги», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Дорослі діти», «Кар’єра Діми Горіна», «Світ входить», «Порожній рейс», «Каїн XVIII» «Співробітник ЧК» та інших. Вельми примітно, що вже в цей період актор став часто з’являтися в кіно в образі відкритого і трохи бідолашного юнака, який, однак, вродженою щирістю та інтелігентністю. Після закінчення інституту Олександр продовжив зніматися в кіно, а паралельно з цим почав часто з’являтися на театральних підмостках. Через деякий час на запрошення однієї з ленінградських студій, актор переїхав в місто над Невою. Саме тут за іронією долі він і познайомився з Леонідом Гайдаєм , який, за однією з версій, спеціально приїхав в Ленінград з Москви, щоб подивитися на гру талановитого актора. «Оглядини» пройшли успішно, і вже дуже скоро Олександр Дем’яненко почав зніматися в картині «Операція «И» та інші пригоди Шурика». Комедія вийшла на екрани в 1965-му році і відразу ж стала улюбленою стрічкою мільйонів радянських громадян. Кілька років тому з’явилася і друга частина популярної кінострічки – «Кавказька полонянка або Нові пригоди Шурика». У цей момент Олександр Дем’яненко остаточно утвердився в якість популярного і успішного кіноактора. Режисери стали пропонувати йому нові ролі, однак жодна із стрічок, що вийшли в період з 1967-го по 1973-й, не стала настільки популярна як фільми про легендарного Шурика. Артист у своєму творчому шляху часто перетинався з колегами, такими як Наталя Варлей, Андрій Миронов,

У якийсь момент популярність Олександра Дем’яненка стала йти на спад, однак стан справ виправив новий фільм Леоніда Гайдая. Знову повернувшись до амплуа порядного, але трохи невдалого інтелігента в картині «Іван Васильович змінює професію», Олександр Сергійович знову отримав всесоюзну популярність.

Після виходу на екрани популярної радянської комедії, актор часто знімався в кіно, однак подальші його ролі не принесли йому такої популярності і слави, як ролі в легендарних стрічках Гайдая.

У 1991-му році Олександр Дем’яненко отримав звання Народного артиста РРФСР. Однак ця нагорода в якійсь мірі ознаменувала кінець його яскравою кар’єри. У дев’яності роки актор знову почав часто грати в театрі, а також працювати над озвучуванням багатьох іноземних фільмів. Так, його голос можна почути в таких голлівудських фільмах як «Шоугелз», «Повітряна в’язниця», «Ворог держави», «Армагеддон», «Мій улюблений марсіанин» і багатьох інших. Крім того, актор також брав участь у роботі над озвучуванням багатьох диснеївських мультфільмів, серед яких значаться такі відомі стрічки як «Принцеса-лебідь», «Геркулес», «Тарзан», «Мулан» та інші.

Пам’яті Олександра Дем’яненко

Хвороба і смерть Олександра Дем’яненко

В кінці дев’яностих Олександр Дем’яненко почав часто хворіти. У цей період у нього трапилося відшарування сітківки, яке вимагало проведення серйозної операції. Наркоз та інші потрясіння виявилися серйозним ударом для старого актора, і через деякий час всі недуги Дем’яненко стали проявлятися ще гострішою. У 1999-му році актора госпіталізували, однак наміченої на перше вересня діагностичної операції він так і не дочекався. Двадцять другого серпня Олександр Сергійович помер від набряку легенів, спричиненого коронарною хворобою серця.

Могила Олександра Дем'яненко

Особисте життя Олександра Дем’яненко

Першою дружиною Олександра Дем’яненка була його однокурсниця по драматичному кружку — Марина Склярова. В якійсь мірі двоє молодих людей просто не уявляли, чого вони чекають від шлюбу і як себе вести, вже будучи подружжям, а тому дане подружжя дуже скоро розпалася.

Олександр Дем'яненко з дружиною Людмилою

Зовсім інша річ – шлюб з другою дружиною. З режисером дубляжу Людмилою Дем’яненко актор прожив у шлюбі до самої смерті. Олександр Сергійович удочерив дочку дружини від першого шлюбу — Анжеліку Неволину. Своїх дітей у актора не було.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: