Ім’я: Олександр Дедюшко

Дата народження: 20 травня 1962 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Волковиськ, Білорусія

Дата смерті: 3 листопада 2007 р. (45 років)

Діяльність: актор

Вага: 78 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олександра Дедюшко

Довгий шлях

Вже з раннього дитинства стало зрозуміло, що у Олександра воістину «гуманітарна душа». Вже в шкільні роки Дедюшко виступав разом з танцювальними ансамблями, грав у капусниках, незвичайно читав вірші. Тому і було прийнято рішення їхати в Москву і вступати на акторський факультет.

Але відразу після школи вступити в омріяний ВУЗ у майбутнього актора не вийшло. Олександр не встиг, він просто не знав, що таке іспити «на актора» і що вони проводяться рано. Тому тоді молодий чоловік на рік влаштувався на роботу автослюсаром. А після, пішов в армію. Його призвали на три роки на балтійський флот.

«Особисто для мене на флоті нічого страшного не сталося, звичайно, дідівщина вже була й тоді. Під час проходження служби дуже багато виходило наказів про вищу міру покарання для тих, хто жорстоко знущався над солдатами-новобранцями», — розповідає Олександр Дедюшко про своє життя в армії.

Справжній чоловік

Відразу після демобілізації Дедюшко поїхав до Москви. Але в цей раз з’ясувалося, що вступні випробування у театральні вже давно пройшли. Тоді майбутній актор влаштувався в цех Зіла фізоргом. Фізична підготовка завжди був у Олександра на вищому рівні, молодий чоловік у школі виступав за збірну буквально з усіх видів спорту. Не дивно, що за рік своєї роботи Дедюшко піднявся з дванадцятого до третього місця. До речі, актор особливо любив грати у футбол. А пізніше, вже домігшись у своїй кар’єрі чималого, він виступав за збірну команду «Серіал» гільдії акторів кіно.

Нижній Новгород замість Москви

А ось в чергове літо Олександр Дедюшко вирішив відправитися в Нижній Новгород. Багато йому говорили, що тут дуже сильна театральна школа. Молодий чоловік вступив в нижегородське театральне училище і через три з половиною роки випустився з нього. Після він половину року працював у Театрі Мінська, а наступні шість сезонів виходив на сцену володимирського театру. Варто зазначити, що у виставах останнього театру у Олександра було більше головних, ніж на другорядних.

Кіно

У «біблійний» вік, у 33 роки, Олександр Дедюшко почав штурмувати Москву. Він влаштовувався куди завгодно, навіть в МХАТ Олега Єфремова. Але там кар’єра в гору не пішла. Акторові не пропонували ролі вище офіціантом і роботу з текстів в стилі «Їсти подано». Після цього Олександр почав зніматися в рекламних роликах і масовках. Тоді ж йому дісталася епізодична роль в армійській комедії «ДМБ». Молодий чоловік зіграв начальника патруля. І незабаром прийшла і перша серйозна роль. Вона була в «Директорії смерті».

В кінці 90-х, року почалося запійний час російських «спецназовских» серіалів, роботи у Олександра Дедюшко додалося. І не дивно, фактура у актора найкраща. І тут настав зоряний час Дедюшко. Йому довірили зіграти роль в серіалі «Оперативний псевдонім» Ігоря Талпы.

З дружиною і сином

Ну а потім ролі посипалися одна за одною. Олександр Дедюшко зіграв Сарматова у стрічці «Сармат», Доценко в картині «Хлопці зі сталі», Віктора Албанцева у фільмі «Псевдонім албанець», Максимова в «Я сищик» та інших. Як правило, на екрані актор створював образи вольових і сильних людей. Втім, як стверджують близькі йому люди, він і сам теж був таким.

Особисте життя

У першому шлюбі у Олександра Дедюшко народилася донька Ксенія. Але от сам союз виявився недовговічним. Своє щастя актор знайшов з другою дружиною. З нею він познайомився в театрі у Володимирі, туди чоловік приїхав разом з друзями на Новий рік. На володимирських підмостках актриса Світлана Чернишкова виявилася після того, як закінчила Красноярський інститут культури. Молода дівчина була відірвана від рідного дому, друзів і батьків, словом, в чужому місті була одна.

Олександр Дедюшко на відео Дівчина зі сміхом згадувала, що коли в ту новорічну ніч пробили куранти дванадцять, то вона загадала сокровенне бажання, знайти надійного і вірного молодої людини. І після цього разом з подругами Світлана поїхала до друзів в сусідню кімнату в акторському гуртожитку. Коли вона туди зайшла, то відразу побачила Сашу. Дівчина сказала одну фразу «Спасибі, Дідусь Мороз».

Разом Олександр і Світлана прожили вісім років, причому, щасливих. За словами друзів акторської пари, для сім’ї акторів це досить пристойний термін. Самі подружжя не раз зізнавалися, що скоєно нічого для збереження своєї сім’ї не робили. Вони просто жили заради один одного і їхнього сина Дмитра.

Трагедія

Життя молодої акторської пари обірвалося відразу 3 листопада 2007 року. В той день Олександр Дедюшко разом з дружиною і 8-річний Дмитром їхали на своїй «Тайоте» по федеральній трасі «Москва-Уфа». На 109-му кілометрі у Володимирській області в Петушинська районі автомобіль актора виїхав на смугу зустрічного руху (з невідомої причини) і зіткнувся з вантажівкою «Сканія». Актор, його дружина і син померли моментально від отриманих травм.

На краю

У житті, на зйомках Олександр Дедюшко не раз був на грані загибелі. Друзі розповідають, що актор дуже любив нічну їзду. Він часом їхав кудись, будучи сильно втомленим. Два рази засинав за кермом, його машину заносило навіть у кювет. Він отримував удари, але залишався живий. І в останній раз він відправився в шлях невиспаним. Летів на великих швидкостях.

Пам’яті актора і його родини Напередодні трагедії Олександр працював на зйомках картини «Албанець — 2». І в останній знімальний день на майданчику сталася неприємна ситуація. Якраз знімали трюковую сцену. Там Дедюшко з каскадером знаходився на дорозі, на них насувалася машина і спробувала збити обох. Під час репетиції все складалося добре, але коли включили камери, автомобіль встиг від’їхати далеко і набрати пристойну швидкість. Олександр тоді встиг відскочити від машини, але от каскадера знесло, як соломинку. Хлопця госпіталізували з переломом черепа.

А перед «Мотором» Дедюшко говорив режисерові, що далеко від’їжджати не варто. Після команди він хотів сказати, що занадто велика швидкість, але втримався, вважаючи, що лізе не в свою справу. Потім себе довго картав, що не втрутився.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: