Ім’я: Олександр Бортніков

Дата народження: 15 листопада 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Перм р.

Діяльність: держ. діяч, генерал армії

Вага: 71 кг

Зріст: 174 см

Біографія Олександра Бортникова

Олександр Васильович Бортніков – директор ФСБ, генерал армії, товариш по службі глави держави Володимира Путіна. Відповідно до повноважень та займаним постом він здійснює головування в Національному антитерористичному комітеті і в Раді керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасників СНД.

Бортніков Олександр Васильович

Експерти «Мінченко консалтинг» в листопаді 2015 року підкреслили зростання впливу в державі силовиків і висловили прогноз про те, що шеф ФСБ став потенційним кандидатом у члени так званого «Політбюро 2.0», неофіційного спільноти в оточенні президента, яка фактично здійснює прийняття рішень і керівництво країною.

Дитинство і родина Олександра Бортникова

Майбутній керівник головної російської спецслужби з’явився на світ в Пермі 15 листопада 1951 року. Про його дитинство і батьків у вільному доступі інформації мало. Відомо, що після школи він опинився в Ленінграді, де в 1973 році закінчив найстаріше, засноване в 1809 році, вищий навчальний заклад – Інститут інженерів залізничного транспорту. З юних років він відрізнявся скромністю, логічним мисленням, високорозвиненої інтуїції. Ці риси не залишилися непоміченими спецслужбою.

Про Олександра Бортникове відомо небагато

Протягом деякого часу він працював інженером на залізничній станції в Гатчині, потім отримав запрошення в органи держбезпеки. У 24 роки він закінчив у столиці Вищу школу КДБ.

Кар’єра в ФСБ Олександра Бортникова

Службу Олександр починав в органах контррозвідки, займаючи різні керівні посади в оперативних відділах, спочатку – в Управлінні комітету держбезпеки, після перейменування – в УФСБ РФ по місту на Неві і Ленобласті. У 2003 році він був призначений головою вищезазначеного Управління. Серед його колег по роботі в той час були згодом багато високопоставлені політики, включаючи самого президента країни.

Олександр Бортніков та Володимир Путін

У 2004 році Бортнікова перевели в Москву, де він отримав посаду заступника директора ФСБ – глави Департаменту економічної безпеки. Після реорганізації відомства він почав керувати Службою економічної безпеки ФСБ.

Глава спецслужби був членом ряду державних комісій (щодо боротьби з фінансуванням тероризму, з розробки заходів щодо заборони, обмеження, контролю над експортом, щодо регулювання економічного міждержавної взаємодії, з проблем паливно-енергетичного комплексу). У період 2004-2008 рр. він перебував у керівництві однієї з найбільших суднобудівних компаній країни – «Совкомфлот».

Директор ФСБ Олександр Бортніков

У травні 2008 року кадровий розвідник отримав призначення на посаду керівника ФСБ, став постійним членом Ради безпеки РФ, увійшов до складу Рад при главі держави по боротьбі з проявами корупції, розвитку ринку фінансових активів та інших. Очоливши Службу, він затвердив нову форму одягу співробітників ФСБ чорного кольору.

Олександр Бортніков: Боротьба з терористами повинна бути комплексною Раніше з посиланням на неназвані джерела ім’я глави відомства, у той час генерал-лейтенанта, було названо в ЗМІ в якості керівника операції по організації вбивства в Лондоні підполковника державної безпеки Олександра Литвиненка. З інцидентом пов’язували і сталося 20 грудня 2006 року підвищення в званні Бортнікова до генерала армії – практично відразу після смерті згаданого колишнього офіцера, що сталася 23 листопада. Причетність до отруєння свого колишнього військовослужбовця ФСБ заперечувало.

У мас-медіа відзначали також, що Служба в період нинішнього керівництва нібито стала не стільки органом протидії західним спецслужбам, скільки структурою, «курирує» комерційні фірми, що породжує мільярдерів в погонах. Згадувався директор та у зв’язку з порушенням 2006 році кримінального провадження за фактами відмивання і виведення за кордон грошових коштів за допомогою фірм-одноденок. Справа ніби зам’яли, так як до нього мали відношення високопоставлені чиновники (Ігор Сєчін, Віктор Іванов).

Олександр Бортніков доповів Володимиру Путіну про теракт Багаторічну працю керівника ФСБ відзначений нагородами, включаючи ордена I-IV ступеня «За заслуги перед Вітчизною», порядок військові заслуги» і Пошани.

Особисте життя Олександра Бортникова

Директор ФСБ одружений. Його супутниця життя Тетяна Борисівна – домогосподарка, в даний момент перебуває на пенсії. Пара має єдиного сина Дениса, який народився у 1974 році. Він віддав перевагу шляху розвідника кар’єру фінансиста, поступив в університет економіки і фінансів Північної столиці і успішно закінчив, отримавши фах економіста.

Син працював у різних банківських установах – «ПСБ», «Гута-банк», «Внешторгбанк». З 2011 року він є головою «Банку ВТБ Північно-захід».

Син Олександра Бортникова Денис

Керівник ФСБ з кожним роком значно покращує своє матеріальне становище. Так у 2009 році він заробив 4,723 мільйона, в 2012-м – 5,184 мільйона, ще через рік – 8,723 мільйонів російських рублів. Доходи дружини у відповідні періоди – 90,452 тисячі, 228 і 168 тисяч рублів.

Чекіст має не перший рік квартиру площею 99 кв. м, а його дружина володіє дещо більшою житловою площею – квартирою в 115 квадратних метрів, будинком, а також земельною ділянкою.

За неофіційною інформацією ЗМІ в їх розпорядженні знаходяться куплені у 2009 році для ФСБ за вартістю близько 13 мільйонів рублів два представницьких автомобіля компанії Mercedes-Benz S-класу 500L 4Matik і S 600L.

Олександр Бортніков зараз

Олександр Васильович, незважаючи на високу посаду, і можливо, у зв’язку зі специфікою роботи є одним з найбільш непублічних персон в керівництві країни.

Олександр Бортніков ввів ряд перетворень у ФСБ

На початку кар’єри він акцентував увагу на боротьбі з шахрайством у банківській сфері, у 2015 році – з захопленістю молоді радикальними ідеями. Так, глава ФСБ висловився за зміну статей Кримінального кодексу РФ з метою посилення відповідальності за підтримку тероризму, а також зазначив про існування проблеми зростання вербування російських громадян для участі в міжнародних екстремістських організаціях.

Він поінформував громадськість, що за цей рік близько трьох тисяч росіян воювали в рядах бойовиків в Сирії і Іраку. При цьому в ході військових дій було знищено близько 200 осіб за межами країни і 156 – всередині, з числа учасників терористичного підпілля.

Директор ФСБ Олександр Бортніков в інтерв’ю про конфлікт в Іраку Проти шефа ФСБ в 2014 році було введено санкції країн ЄС і Канади. У 2015-му він брав участь у саміті з протидії екстремізму в столиці США, очоливши російську делегацію і виступивши з пропозицією про прогресивних технологіях обміну інформацією з даного питання між спецслужбами.

На думку аналітиків, Бортніков є компромісною фігурою, яка влаштовує політичну еліту і Центр, тому він має всі шанси зберегти своє крісло аж до 2018 року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: