Ім’я: Олександр Белявський

Дата народження: 6 травня 1932 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 8 вересня 2012 р. (80 років)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Олександра Білявського

Дитинство і родина Олександра Білявського

Саша був найстаршою дитиною в сім’ї. У нього була сестра і брат. Батьки, молодість яких припала на роки революції і громадянської війни, освіти не отримали, проте доклали чимало зусиль, щоб їх діти навчалися. На виховання дітей великий вплив справила бабуся Устинья, що володіє суворим характером.

Олександр з дитинства багато і захоплено читав. У шкільні роки він дружив з Пашею Зубовим, батько якого був відомим діячем мистецтва. Саша часто бував у домі друга, обстановка панувала там не могла не позначитися на його духовному становленні.

Закінчивши в 1949-му році школу, він обрав професію геолога і став студентом столичного інституту кольорових металів і золота.

Актор Олександр Белявський в ролі Фокса

Після інституту за напрямом колишній студент виїхав в Іркутськ. Там він працював у геологічній експедиції. Перший вихід на сцену відбувся саме в ті роки. Це був самодіяльний вистава «Горе від розуму». Олександр зіграв там Молчаліна і захопився лицедійством. Дебют відбувся на сцені драматичного театру. Про його грі було написано багато позитивних відгуків в місцевій пресі. Повернувшись до Москви, Білявський ще три роки пропрацював за фахом.

У 1957-му він вирішив змінити своє життя і став студентом Щукінського училища, потрапивши на курс Володимира Етуша.

Початок акторської кар’єри Олександра Білявського

Вже на другому курсі Олександр зіграв першу роль в кіно. Це була картина «Розповіді про Леніна». Пізніше він взяв участь у зйомках кінострічки «Врятуйте наші душі», причому отримав там головну роль. Училище він закінчив з відзнакою і відразу отримав запрошення працювати в Театрі сатири.

Олександр Белявський По нічній Москві йде дівчина Так склалося, що акторові не раз довелось за час своєї кар’єри зніматися в польських фільмах. Першим став «Перерваний політ». За час зйомок Олександр Борисович вивчив мову, що чимало допомогло йому в подальшій співпраці з польськими кінематографістами.

Пішовши з Театру сатири, він довгий час продовжував спілкуватися з акторським складом. Так, у зйомках «Кабачка 13 стільців» були задіяні здебільшого актори цього театру. Белявський був одним з перших провідних стала згодом неймовірно популярної передачі.

Він два роки грав на сцені театру імені Станіславського, а потім перейшов в театр-студію кіноактора. Його фактура і талант сприяли тому, що часто режисери віддавали йому ролі негативних персонажів.

У кіно ж перший час Олександр грав в основному позитивні ролі, хоча, як будь-талановитий актор прагнув до створення різноманітних образів. Найбільш помітні фільми з його участю – це «Іду на грозу», «Головний свідок», «Жили три холостяки», «Дорогий хлопчик» та ін

Статного і інтелігентного красеня часто запрошували зніматися в зарубіжному кіно. Він працював в НДР, Франції, Фінляндії, США.

Популярність Білявського: фільми і театр

Такий актор як Олександр Борисович, не міг залишитися непоміченим численними шанувальниками кіно і театру. Він умів створювати образи, які не схожі один на інший. Цікава роль ними була зіграна в кінокартині «Місце зустрічі змінити не можна». На цей раз він чудово зіграв негативного героя Фокса.

Негативну роль зіграв актор і в серіалі, знятому М. Жаровым «І знову Аніськін…». Глядачі побачили його в образі шахрая Молочковий. За сюжетом герой Білявського навіть перевтілювався в сільську бабу.

Загинув актор Олександр Белявський: Актор не раз повторював, що не хоче грати однотипні ролі, а тим більше ролі, в яких актор, по суті, грає «самого себе». Він прагнув до різноманітності і тільки таку роботу вважав цікавою.

У дев’яностих роках актор продовжував активно зніматися. Треба відзначити його роботу в «Сірих вовків» в ролі Брежнєва. У той же період часу він не раз з’являвся в передачі «Білий папуга», був запрошеним в програму «З легким паром».

У 1999-му актор виступав у ролі ведучого телепередачі «На здоров’я», яку представляв канал РТР. Повернувся до театральної діяльності Белявський, з’являвся в атрепризных постановках.

З 2000-го року його робота в кіно тривала здебільшого в телесеріалах – це «ДМБ», «Антикілер», «Бригада», «Московські вікна» та ін. Там він працював разом з такими молодими акторами, як Дмитро Дюжев, Сергій Безруков, Павло Майков, Володимир Вдовиченков та ін.

Протягом своєї кар’єри, актором багато разів проводилося озвучування мультфільмів, а так само озвучування і дублювання іноземних картин. Більшість популярних зарубіжних фільмів були озвучені з його участю.

Могила актора Олександра Білявського на Кузьмінському кладовищі

Особисте життя Олександра Білявського

Белявський був одружений двічі. Першу дружину звали Валентина Вікторівна. Їх перша дитина трагічно загинув – потонув. Незабаром у подружжя з’явився прийомний син, однак у двадцятирічному віці він помер, випавши з вікна. Від цього шлюбу у нього є донька Надя.

Другу дружину актора звали Людмила Тихонівна. У них на подив багатьох в 2003-му році народилася дочка, яку щасливі батьки назвали Олександрою. Минуло всього чотири місяці після народження дочки, і актор переніс важкий інсульт, в результаті якого перестав говорити. Він уже не міг працювати на озвучуванні фільмів, а лише іноді з’являвся в численних картинах.

Смерть Олександра Білявського

Тіло популярного актора знайшли у його будинку. Як з’ясувалося, він випав з вікна. Тростина була знайдена на сходовому прольоті між п’ятим і шостим поверхами.

Слідством було встановлено, що Белявський сам вистрибнув з вікна, так як ніяких ознак боротьби не було. Він помер на місці, йому було вісімдесят років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: