Ім’я: Олександр Башлачев

Дата народження: 20 травня 1960 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Череповець р.

Дата смерті: 17 лютого 1988 року (27 років)

Діяльність: співак, композитор

Біографія Олександра Башлачева

У 1960 році у Вологодській області, народився Олександр Миколайович Башлачев, відомий також як СашБаш, майбутній поет і виконавець, став одним з найяскравіших і найвидатніших представників російського року.

Батько СашБаша, Микола Олексійович Башлачев, працював на місцевому заводі начальником дільниці в теплосилового цеху. Мати, Неллі Миколаївна, працювала в загальноосвітній школі №4 міста Череповця вчителем хімії.

Навчання і перші пісні

У перший клас Саша Башлачев пішов у 1967 році, а закінчив десятирічку в 1977 році. У тому ж році він провалив вступні іспити в університет і влаштувався на роботу в художником на металургійний комбінат міста Череповця.

В наступному році Башлачеву все ж вдалося вступити на навчання на перший курс факультету журналістики Уральського державного університету в Свердловську. Під час навчання в університеті він регулярно їздила на батьківщину потягом №193, який прямував за маршрутом «Свердловськ-Ленінград», який пізніше оспівав в одному зі своїх хітів. У ті роки Башлачев складав тексти для маловідомої групи з Череповця – «Рок-Вересень». Втім, ці вірші мали мало відношення до його подальшої творчості. Це були лише «проби пера», віхи на шляху становлення поета-пісняра)

Олександр Башлачев в дитинстві

У 1983-му році, коли Олександр Башлачев закінчив журфак, з’явилися пісні, що стали відомими, наприклад, «Грибоедовский вальс». Після університету Башлачева розподілили на роботу в газету з багатообіцяючою назвою «Комуніст» в Череповець. Там він працював протягом наступного року. Описувати доводилося досягнення місцевого заводу в промисловості краю. Як розповідала потім мама Олександра, це дуже гнітило початківця «акулу пера».

Перший альбом і квартирники Олександра Башлачева

У травні 1984 року, Башлачев поїхав на рок-фестиваль в Ленінград. Там він придбав собі гітару. У тому ж році, вже у вересні, будучи в гостях у Леоніда Парфьонова (майбутнього відомого телеведучого), СашБаш познайомився з культуртрегером і музичним критиком Артемієм Троїцьким. Йому початківець бард показав з півтора десятка наявних на той момент пісень. Троїцький рекомендував музиканту підкорювати столицю — їхати в Москву або Ленінград. Саме там, за словами Троїцького, з радістю прийняли б молоде дарування.

Пізніше Артемій Кивович допоміг організувати Башлачеву серію квартирних концертів у цих та інших великих містах Росії, минаючи участь у різних рок-фестивалях. Один з перших квартирників пройшов будинку художника Миколи Овчиннікова. Кілька днів потому, в будинку у поета Геннадія Кравцова, відбувся другий концерт музиканта.

Олександр деякий час «перебивався», граючи на квартирниках в Москві. Після переїхав до Ленінграда. Залишитися на пмж Башлачев вирішив все-таки в північній столиці.

Башлачев — Час дзвіночків

Переїзд Башлачева в Ленінград

Першим публічним виступом СашБаша в Пітері був спільний концерт з Юрієм Шевчуком, який відбувся на початку весни 1985-го, в аудиторії №6 ветеринарного інституту. Концерт відбувся на наступний день після закриття третього фестивалю пітерського рок-клубу і увійшов в історію під назвою «Четвертий день фестивалю». Пізніше запис цього концерту видавали під назвою «Кочегарка».

Запис першого альбому, який називається «Третя столиця», що відбулася у 1985 році на домашній студії музиканта Олексія Вишні. Організації записи активно сприяв один учасників пітерського рок-клубу Сергій Фірсов, вважався пізніше директором Олександра Башлачева.

Популярність і останні роки життя Олександра Башлачева

У січні 1986-го Олександр Башлачев активно концертував, і це залишило за собою спадщину у вигляді двох записів, що видавалися як студійні: аудіозапис на дому в Агєєва і аудіозапис, зроблений під час концерту в Театрі на Таганці. В цей час Башлачев остаточно переїхав жити в Ленінград і почав виступати в місцевому рок-клубі. Трохи пізніше він влаштувався на роботу в легендарну котельню «Камчатка».

У квітні 1986 року музикант записує на студії альбом під назвою «Вічний Пост». Правда, через півроку після виходу в світ Башлачев затер оригінальну.

Останню дійшла до нас пісню бард написав в Череповці в травні 1986 року.

Олександр Башлачев — Ціпок (хороша якість) В 1987 році СашБаш зрідка виступав на квартирниках. Навесні знімався у документальній стрічці режисера Олексія Учителя – «Рок», але пізніше відмовився брати участь у процесі зйомок фільму. Сцена похорону Башлачева пізніше була знята на плівку знімальною групою і вийшла як доповнення до фільму.

У червні 1987 року музикант брав участь у п’ятому фестивалі Ленінградського рок-клубу, отримав за підсумками події приз «Надія». Перед фестивалем Башлачев здійснив спробу самогубства. У тому ж місяці грав на рок-фестивалі в Чорноголовці.

У серпні Олександр написав свою останню пісню, але її текст не зберігся.

У той час Башлачев перебував у тривалій депресії, яка підкріплювалася побутової невлаштованістю. Негативу додавало і те, що він не міг офіційно вступити в шлюб зі своєю цивільною дружиною Анастасією. Тоді музикант неодноразово намагався звести рахунки з життям.

У вересні того ж, 1987-го року, СашБаш знімався у фільмі «Барди залишають двори». Щоправда, проект виявився для нього незакінченим – він відмовився продовжувати зніматися і в цій стрічці. На початку 1988 року Башлачев дав у Москві ще декілька концертів. Останній його виступ відбувся 29 січня 1988 року на квартирному концерті в будинку Марини Тимашевской.

17-го лютого 1988 року поет, композитор і співак Олександр Башлачев покінчив з собою.

Могила Олександра Башлачева в Санкт-Петербурзі

Похований СашБаш в Ленінграді, на Ковалівському кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: