Ім’я: Олександр Барикін

Дата народження: 18 лютого 1952 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: с. Березово, Тюменська обл.

Дата смерті: 26 березня 2011 р. (59 років)

Діяльність: співак, композитор

Біографія Олександра Барикіна

Дитинство і родина Олександра Барикіна

Батьківщина Олександра – Тюменська область. Коли він був ще дитиною, сім’я переїхала в Люберці, де й пройшло дитинство майбутнього співака. Паралельно із загальноосвітньою школою, він захоплено займався музикою, навчаючись у музичній школі. Вже тоді він мріяв про музичну кар’єру. Будучи школярем, Сашко створив першу групу і назвав її «Алегро». Ця група нерідко грала на танцмайданчиках. Пісні на свої вірші він писав вже тоді, однак далеко не відразу зважився їх виконувати.

Після закінчення школи у молодої людини не було сумнівів з приводу того, куди йому йти вчитися, він відправився в «Гнесинку». Обдарованого хлопця там відразу прийняли. Багато педагогів хвалили талановитого студента.

Перші пісні Олександра Барикіна

Ставши професійним музикантом, випускник «Гнесинки» почав виступати з ансамблем «Веселими хлопцями». Гастролюючи, вони об’їздили всю країну, були учасниками міжнародного конкурсу в Чехословаччині. Коли Олександру захотілося чогось іншого, захотілося саме займатися творчістю, а не співати за вказівкою, він покинув групу.

Пісні Олександра Барикіна популярні вже кілька десятиліть

Незабаром з’явився новий музичний колектив «Карнавал». Це була рок-група, яка буквально підірвала світ любителів року. Магнітофонні записи розліталися, пісні «Карнавалу» чулися звідусіль. Нововведенням став стиль реггі, з яким експериментував Барикін. В той час про це протягом майже нічого не знали. У 1982-му році в колективі

стався розкол, в результаті Барикін вирішив, що він не буде працювати разом з Володимиром Кузьміним. Олександр почав збирати новий колектив. Оновленим складом був випущений магнітоальбом «Карусель». Один з хітів – пісня «Острів». Пізніше з’явилися такі популярні пісні, як «Чилі» і «Зоряний корабель».

Олександр Барикін — Аеропорт В «Новорічному вогнику», записаному до святкування 1984-го року глядачі побачили Барикіна в гумористичної пісні, назва якої «Програма передач на завтра». Так як і смисл слів, і манера виконання, і музика були далекі від року, багато шанувальників творчості Барикіна його не зрозуміли і не схвалили такого виступу. Так співак втратив чимало шанувальників. З іншого боку, серед широкої публіки Олександр придбав популярність буквально з однієї цієї пісні. Відомо, що спочатку планувалося запропонувати пісню Алли Пугачової, але вона її співати відмовилася. Так хіт був виконаний Барикіним.

Важкі часи Олександра Барикіна і групи «Карнавал»

У 1985-му році справи групи йшли неважливо. Їх колектив входив у так званий «чорний список», тому ні про які концертах не можна було і мріяти. Міністерство культури не вітало творчість рок-груп.

Барикін знайшов вихід з цієї ситуації. За згодою Давида Тухманова «Карнавал» виконав ряд його пісень перед худрадою. Композитор погодився і таким чином надав Барикіну допомогу. Незабаром з’явився альбом «Щаблі», який виявився досить популярним. Цей диск-гігант «Карнавал» записав на «Мелодії». На ньому крім пісень Тухманова були і декілька власних пісень Олександра, одна з них – «Запасний гравець».

Після того, як колектив випустив цей диск, їх програму затвердили. «Карнавал» офіційно значився у філармонії міста Грозного, від імені якої і отримав можливість гастролювати.

Нові хіти Олександра Барикіна

Черговий хіт «Карнавалу» називався «Букет». Вірші належать Миколі Рубцову. Коли Барикін співав слова цієї стала настільки популярної пісні по телебаченню, його представляли вже як самостійного співака, а про «Карнавалі» згадували тільки побіжно.

Олександр Барикін-Букет Дискотека 80 х 2003 Наступний магниоальбом називався «Гей, дивися!». Він вийшов досить жорстким, практично хард-роковим. Найпомітніші пісні цього альбому – «Як шкода», «Вир», «Гей, дивися!» та ін.

До 1992-го року Барикіним був записаний один з його найбільш невдалих альбомів. Він отримав назву «Російський пляж». Продажі йшли дуже мляво. Барикін знову зібрав колектив «Карнавал», куди увійшли деякі музиканти минулого складу, а так само його син Георгій.

Завдяки підписаним контрактом з MOROZ Records, були знову випущені їх старі диски. 1995-ий рік пройшов в постійних виступах. Час від часу співак запрошував на концерти та «Карнавал».

Одним з найбільш вдалих альбомів Олександр вважає їм випущений в 1996-му році альбом під назвою «Острови».

Причина смерті Олександра Барикіна

Серйозна хвороба Олександра, мучив його не один рік, загострилася в останні роки життя. Барикін проходив лікування в кардіоцентрі міста Брянськ, де жив зі своєю останньою дружиною.

Причиною смерті Олександра Барикіна стали проблеми з серцем

Наприкінці березня 2011-го року він помер, будучи на гастролях в Оренбурзі. Погано йому стало під час виступу. Його терміново госпіталізували, проте лікарі не змогли йому допомогти. Олександр помер від обширного інфаркту.

Особисте життя Олександра Барикіна

З першою дружиною, з якою був знайомий зі школи, співак прожив тридцять років. В шлюбі народився син Георгій і дочка Кіра. Відомо, що в Олександра є син Тимур, якого народила Раїса Саєд-Шах.

Другий раз співак одружився в 2005-му році. У шлюбі народилася дочка Євгенія. Незадовго до того, як Олександр помер, вони з дружиною вирішили розлучитися.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: