Ім’я: Олександр Балуєв

Дата народження: 6 грудня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 92 кг

Зріст: 187 см

Біографія Олександра Балуєва

Генерал ФСБ у фільмі «Олігарх», майор Климентій Платов з «Спецназу-2», Микита Градов в «Московської саги», і, нарешті, кадровий офіцер Ларичев з всенародно улюбленої кінострічки «Благословіть жінку» — лише мала частина чудово зіграних видатним російським актором Олександром Балуевым ролей. Він одним з перших у Росії став співпрацювати з Голівудом, знявшись у кількох успішних блокбастерах. Його амплуа дозволяє вдало вживатися і роль кримінального авторитета, і високопоставленого олігарха, і фатального спокусника.

Дитинство і родина Олександра Балуєва

Олександр Миколайович Балуєв походить з сім’ї кадрового військового. Він народився 6 грудня 1958 року в Москві, на центральних вуличках якій минуло його нехитре дитинство. Спочатку Балуевы жили на Котельнічеській набережній, а пізніше переїхали на Смоленку. Батько Олександра був дуже суворим і дисциплінованим, вимагаючи від членів сім’ї беззаперечного підпорядкування і слухняності. Він покладав великі надії на сина, мріючи про те, що той обере кар’єру військовослужбовця.

Олександр Балуєв в проекті Спецназ

З ранніх років надивившись на виворітну сторону життя військових, на неприпустимість відхилення службових дій хоча б на крок від приписів статуту, Саша навідріз відмовлявся продовжити армійську династію. Він був дуже захоплений спортом, що позитивно вплинуло на його здоров’я і фізичну форму, одне час хлопець навіть подумував про спортивну кар’єру, але так і не втілив ці задуми в реальність. Мама Олександра, інтелігентна, скромна жінка, любила театр, і регулярно відвідувала прем’єри вистав разом з сином. Саме під час перебування у театрі він зрозумів, що дуже хоче бути причетним до цієї загадкової, яскравою і неординарною життя.

Перші ролі Олександра Балуєва в театрі

Закінчивши школу, Балуєв подав документи в Щукінське училище і з тріском провалив іспити. Вирішивши не змінювати напрямок діяльності, юнак влаштувався працювати помічником освітлювача на Мосфільмі. Не зневірившись і будучи впевненим у своїх силах, через рік, Олександр став студентом студії МХАТ. Він дуже добре вчився і відмінно зарекомендував себе серед педагогів, а після випуску легко знайшов роботу в театрі. На відміну від більшості випускників театральних Вузів, йому навіть був наданий вибір, і Балуєв віддав перевагу театру Російської Армії, де протягом шести років зіграв чимало пам’ятних ролей (спектаклі «Стріла Робін Гуда», «Годинник без стрілок», «Дама з камеліями», «Дерева помирають стоячи» і т. д.).

Олександр Балуєв озвучував популярну комп’ютерну гру World of Tanks В 1986 році актор перейшов працювати в Московський театр імені Єрмолової, де виконував головні ролі в таких спектаклях, як «Другий рік свободи», «Сніг, недалеко від тюрми», «Калігула». Саме після цих робіт він став відомий в театральних колах як талановитий і багатогранний артист.

Але, на превеликий жаль Олександра, кінорежисери його вперто не помічали, і пропозицій зніматися в кіно йому не надходило протягом довгих років. Перші кіноролі він грає в середині 80-х. Спочатку він брав участь у фільмі «Єгорка», потім у стрічці «Дружина керосинщика». Поєднувати постійну роботу в театрі і зйомки на телебаченні виявилося для Балуєва дуже складно, тому поступово він став менше грати у виставах, а потім і зовсім пішов в антрепризу. За його словами, співпраця тільки з одним театром і режисером закабаляет артиста, обмежуючи свободу його діяльності, що негативно впливає на розкриття таланту. Тому антреприза стала для Балуєва ідеальним рішенням, так він отримав можливість і грати в театральних постановках, і зніматися у великому кіно.

Фільмографія Олександра Балуєва: перші ролі і великий успіх

Періодом злету в кар’єрі для Олександра Балуєва стали дев’яності роки минулого століття. Завдяки мужній і яскравої зовнішності, а також неповторною харизмою, він став відомий широкому колу глядачів з популярних фільмів, найвідомішим з яких стала кінострічка режисера Станіслава Говорухіна «Благословіть жінку». Зігравши в ній деспотичного, часом жорстокого капітана Ларичева, який, незважаючи на свій непримиренний характер, все таки був неймовірно привабливим, Балуєв отримав всенародне визнання і любов тисяч прихильниць. Чоловіча половина населення поважати актора за його вміння вживатися в брутальні ролі у фільмах «Антикілер», в якому також зіграли Гоша Куценко, Олег Єфремов, Євген Сидіхин та інші, а також у картинах «Атлантида», «Олігарх», «Офіцери», «Кандагар», і багатьох інших. Талант актора був оцінений його колегами і державою по достоїнству. Він є власником таких нагород, як премія Кінотавр за кращу чоловічу роль у фільмі «Мусульманин», премія ФСБ 2006 року за роль у художній кінострічці «Загибель імперії» і т. д.

На Заході Балуєв теж відомий. Він знявся в бойовиках «Миротворець» і «Зіткнення з безоднею», які зібрали велику касу в світовому кінопрокаті.

Олександр Балуєв сьогодні

На сьогоднішній день Олександр Балуєв — один з найбільш відомих вітчизняних кіноакторів. Він постійно отримує все нові і нові пропозиції зніматися у фільмах, не залишаючи кар’єру в театрі. Актор живе в Москві, але рідко сидить на місці, постійно роз’їжджаючи по гастролях і зйомок.

Особисте життя Олександра Балуєва

Про своїх сімейних відносинах актор не згадує, вважаючи за краще залишати особисте життя за лаштунками. Відомо, що в даний момент він знаходиться в розлученні з дружиною Марією, яка в минулому була успішною польською журналісткою.

Актор Олександр Балуєв з родиною

Вони познайомилися шістнадцять років тому в Коктебелі і з того часу не розлучалися. Після десятирічних відносин Олександр і Марія в 2003 році узаконили шлюб. У 2003 році у них народилася дочка Марія-Анна. У 2013 році шлюб розпався. Марія не витримала жорсткого графіка чоловіка, його постійної відсутності вдома і богемного життя.В даний час вона повернулася на батьківщину, до Варшави. Балуєв дуже любить свою одинадцятирічну доньку і, як тільки з’являється вільний час, відразу летить до Польщі, щоб побачитися з нею.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: