Ім’я: Олег Табаков

Дата народження: 17 серпня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Саратов р.

Діяльність: актор, режисер театру і кіно

Вага: 83 кг

Зріст: 176 см

Біографія Олега Табакова

Олег Павлович Табаков народився в родині лікарів – Павла Кіндратовича Табакова та Марії Андріївни Березовської. Своє дитинство майбутній актор і художній керівник провів у комунальній квартирі і вже з дитинства знав, яку ціну має рубль, зароблений його батьками. Це була звичайна життя простої радянської сім’ї, в якій чесність, доброта і працьовитість близьких мирно сусідили з лицемірством, ханжеством і пристосуванством суспільства. Втім, всі дитячі спогади Олега Табакова – світлі.

Олег Табаков - актор і директор МХТ ім. А. П. Чехова

Ці роки він асоціює з волею, сонцем, простором і щастям. Його оточували тільки люблячі люди: мама, бабуся Оля і Аня, дядько Толя і тьотя Шура. До речі, маленький Олег дуже багато читав і вже тоді захоплювався театром.

Олег Табаков у молодості

Молодість Олега Табакова

Олег Табаков навчався в чоловічій середній школі Саратова, крім цього в 1950-1953 роках він ходив в театральний гурток «Молода гвардія», який був відкритий при Саратовському палаці піонерів і школярів. Азам майстерності його вчила Наталія Йосипівна Сухостав. Актор весь час називає її своєю хрещеною мамою в професії. Заняття в гуртку зіграли вирішальну роль у виборі майбутньої професії.

Олег Табаков вступив відразу у 2 театральних внз

Вступати в театральний Олег Табаков приїхав у Москву. Він подав заяви в Школу-студію МХАТ імені Немировича-Данченка і в ГІТІС. Його прийняли відразу в два інституту, але Олег Табаков віддав перевагу МХАТу. Саме цей вуз він вважав «вершиною театральної педагогіки».

Початок кар’єри Олега Табакова

У 1957 році, після Школи-студії доля привела Табакова в Студію молодих акторів – театр, створений Олегом Єфремовим. Студія згодом стала самостійною одиницею і отримав назву «Сучасник».

Табаков - талановитий керівник

Перші ролі були чудово прийняті публікою і принесли Табакову популярність. Особливою любов’ю публіки користувалися роботи у виставах «Голий король», «Три бажання», «Завжди у продажу». Олег став затребуваним актором, йому довіряли провідні ролі в театрі і запрошували в кіно. Надмірне навантаження не пройшла безслідно – не витримало серце. У 1964 році, у віці 29 років Олег Табаков переніс інфаркт. Відновившись, він знову повернувся в театр.

Познер. Олег Табаков

Нові таланти Олега Табакова

У 1970 році Олег Табаков майже на сім років очолив «Сучасник» після того, як Олег Єфремов пішов у МХАТ.

Олег Табаков був упевнений, що необхідно «постійно здобувати і колекціонувати свої професійні вміння». У нього виникла ідея створити свою студію. В Гітісі акторові запропонували набрати новий курс – 26 студентів.

Табаков вважає театр великою сім'єю

За щасливим збігом обставин у Москві вийшов наказ про створення 3-х нових театрів. Одним з них став театр-студія під керівництвом Табакова, трупа театру – випускники його курсу. Трохи пізніше студії дали ім’я «Табакерка». На думку Олега Павловича, театр – це велика сім’я, де всі діти повинні зростати в справедливості.

Зарубіжний досвід Олега Табакова

У 1968 році Олега Табакова запросили в зарубіжний театр. Празький «Чиногерни клуб» запропонував акторові зіграти Хлестакова у постановці «Ревізор». Після було відпрацьовано майже 30 вистав. Вони мали великий успіх у жителів Праги.

Олег Табаков у фільмі «д'артаньян і три мушкетери»

Після «Ревізора» Олег Табаков починає багато працювати за кордоном – в якості викладача і режисера-постановника. Російський метр поставив понад 40 вистав радянської, російської та зарубіжної класики в театрах Фінляндії, Німеччини, Данії, Угорщини, США та Австрії. На базі Гарвардського університету актор відкрив Літню школу імені Костянтина Сергійовича Станіславського, яку сам і очолив.

Кінокар’єра Олега Табакова

Вже на третьому курсі Олег Табаков дебютував в кіно, і з цього моменту кінематограф став частиною його життя. Першою була роль Саші Комелева у фільмі «Саша вступає в життя» Михайла Швейцара. Вона допомогла акторові познайомитися з новою гранню акторській професії, з артистами різних театрів і новою драматургією.

Олег Табаков. Один день з життя Перших героїв Табакова називали «розовскими хлопчиками». Це неспроста. Школяр на ім’я Олег Савін, якого Табаков зіграв у стрічці «Галасливий день» за п’єсою «В пошуках радості» Віктора Розова – це втілення кращих рис в людях хрущовського часу.

Прямота суджень, чистота помислів, уміння відстоювати свою позицію – це відноситься і до Олега Савіну і до Віктора Булигіну з фільму «Люди на мосту», і до Саші Єгорову з «Випробувального терміну», і до Сергійка з «Чистого неба», такий же і Микола Ростов з «Війни і миру», і Коля Бабушкін з фільму «Молодо-зелено». Ці картини, безумовно, кращі ролі актора на початку кіношляху.

Олег Табаков у фільмі «Війна і мир»

На театральних підмостках і на знімальному майданчику життя зводила Табакова з багатьма чудовими акторами. Так, у фільмі «Сімнадцять миттєвостей весни» його партнерами стали В’ячеслав Тихонов, Леонід Бронєвой, Ростислав Плятт, у фільмі «Дванадцять стільців» він грав з Андрієм Мироновим, Анатолієм Папановим, Георгієм Віциним; у фільмі «Війна і світ» – з Людмилою Савельєвої, Анастасією Вертинській, Василем Лановим. Це список можна продовжувати дуже довго.

Робота на телебаченні

У той час, коли в Олега Павловича не було нових ролей в «Современнике», за винятком у постановці «На дні» Галини Волчек, він з’являється на телебаченні. З 1975 року він створює чимало яскравих і талановитих робіт. Зараз велика частина з них – гордість російського телебачення. Олег Табаков став одним з перших, хто взяв участь у телеспектаклях, які транслювалися в прямих ефірах.

Першим досвідом стали роботи в постановках «Малюнок олівцем» і «Продовження легенди». На ТБ він записує і два моновистави («Василь Тьоркін» і «Коник-Горбоконик»). Після цього з блиском грає головні ролі в телевізійних виставах «Шагренева шкіра», «Іван Федорович Шпонька і його тітонька», «Езоп» і «Пічники». Також актор активно бере участь у створенні телеверсії постановки «Дванадцята ніч» «Современника».

Олег Табаков: мені себе стверджувати не потрібно Варто відзначити роботи Олега Табакова з озвучення мультфільмів. Його голосом говорити неповторний домашній кіт Матроскін з «Простоквашино», Василевс з «Іллі Муромця та Солов’я-розбійника», Барбос з мультфільму «Бобик в гостях у Барбоса».

Особисте життя Олега Табакова

Першою дружиною Олега Табаков була актриса Людмила Крилова, яка народила йому двох дітей: Антона (1960) і Олександру (1966).

Друга дружина – Марина Зудіна – провідна актриса в «Табакерці». Дружина молодше актора більш ніж на 30 років. Відносини актори підтримували таємно, коли сам був ще одружений. Між вчителем і ученицею спалахнула справжня любов. Розписалися Олег Табаков і Марина Зудіна в 1995 році після 10-річного романа.

Людмила Крилова, Марина Зудіна і Олег Табаков

Свій відхід з сім’ї Олег Табаков так і прокоментував: «як не банально це звучить, прийшла любоф-ф-ф…» В 1995 році Марина Зудіна подарувала Олегу Павловичу сина Павла, а в 2006 році доньку Марію. Подорослішавши, Павло Табаков став продовжив справу батька: закінчив школу-студію Олега Табакова, вступивши туди чесно, без блату, був зайнятий у постановках МХТ ім. Чехова, зіграв у низці гучних картин («Зірка», «Орлеан», «Дуелянт», «Empire V»).

Олег Табаков зараз

В серпні 2015 року Олег Табаков відзначив своє вісімдесятиріччя. Свій ювілей він зустрів на посаді директора і художнього керівника МХТ ім. А. П. Чехова , а також члена Ради з культури та мистецтва при Президентові Росії.

Сім’я Табакова у програмі «Сьогодні ввечері»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: