Ім’я: Олег Скрипка

Дата народження: 24 травня 1964 р. (52 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: селище Гафуров, Таджицька РСР

Діяльність: співак, мультиінструменталіст

Вага: 82 кг

Зріст: 180 см

Біографія Олега Скрипки

Олег Скрипка – це талановитий співак, що став за багато років одним із символів України та української музики. В його піснях народні мотиви тонким чином переплітають з естрадними аранжуваннями і традиційним «роковим звучанням. Можливо, саме цей дивний симбіоз і робить його музику воістину унікальною. Сьогодні музика та пісні Олега Скрипки добре відомі в Україні і далеко за її межами. Саме тому наша сьогоднішня розповідь про творчість цього талановитого музиканта напевно, буде цікавий багатьом.

Ранні роки, дитинство і родина Олега Скрипки

Наш сьогоднішній герой з’явився на світ у далекому Таджикистані в інтернаціональній родині. Його батько був українським лікарем, протягом десяти років очолював відділення радіології в північних регіонах цієї середньоазіатської країни. Мама працювала там же вчителем і була родом з північної Росії. Можливо, саме тому жаркий клімат Таджикистану дуже поганий їй підходив. У якийсь момент у матері майбутнього співака почалися проблеми зі здоров’ям, і вся родина прийняла рішення переїхати в Мурманськ, клімат якого підходив їй значно краще.

Олег Скрипка до участі в групі «Воплі Відоплясова» встиг попрацювати інженером

У місті Кіровськ Олег Скрипка та його батьки прожили ще кілька років, після чого переїхали в Україну. Саме в цій країні наш сьогоднішній герой вперше почав захоплюватися музикою. Всього за кілька років він самостійно навчився грати на гітарі, баяні, акордеоні та трубі. У 1982-му році Олег Скрипка поступив у Київський політехнічний інститут, де протягом п’яти років згодом вивчав радіотехніку.

У цей же період молодий музикант почав їздити містами України і вивчати народну музику і традиційні музичні виконавські прийоми. Через деякий час зібраний матеріал ліг в основу репертуару молодої рок-групи «Воплі Відоплясова», лідером і ідейним натхненником якої став Олег Скрипка.

В даному колективі наш сьогоднішній герой виконував роль мультиінструменталіста, а також фронтмена і вокаліста. Крім того, талановитий українець був автором більшості музичних композицій, що входять в основу репертуару музичної групи.

У 1987-му році, після отримання диплома Київського політехнічного інституту, артист впритул зайнявся музичним творчістю, проте із-за низьких гонорарів довгий час був змушений працювати інженером на київському заводі «Квант».

Зоряний шлях Олега Скрипки, «Воплі Відоплясова»

Проте перші успіхи прийшли до Олега Скрипки та гурту «Воплі Відоплясова» досить скоро. Наприкінці вісімдесятих років цей музичний колектив став членом київського рок-клубу, а також виступив на фестивалі «Рок-Парад», в рамках якого став володарем премії «Група року». Приблизно в цей же період група зуміла записати композицію «Танці», яка дуже скоро стала справжнім хітом в Україні та деяких інших республіках СРСР.

Олег Скрипка – Весна Варто відзначити, що в кінці вісімдесятих років у всіх регіонах Радянського союзу національна музика набувала особливої популярності. Багато в чому саме тому гурт «Воплі Відоплясова», яка виконувала переважно композиції у стилі фольк-рок стала дуже популярна у себе на батьківщині. В якості одного з найяскравіших представників української рок-музики група відвідала численні фестивалі в СРСР і за його межами. Так вже в кінці 80-х – початку 90-х група виступила у Вільнюсі, Москві, Санкт-Петербурзі, Варшаві, а також практично у всіх великих містах України.

На початку 1990-х років український колектив став часто виступати в Європі, де їх етно-екзотика відразу припала до смаку місцевій публіці. Особливо полюбилися композиції східноєвропейського колективу французькій публіці. На початку дев’яностих років Олег Скрипка підписав кілька вигідних контрактів з французькими звукозаписними центрами і переїхав жити до Парижу. У загальній складності «французький період» у житті гурту «Воплі Відоплясова» розтягнувся на цілих шість років. У ці роки колектив записав три своїх перших альбому, а також почав часто гастролювати по Франції, Україні, а також деяких державах Східної Європи.

Повернутися в Київ наш сьогоднішній герой вирішив тільки в 1996-му році. У столиці незалежної України артист разом зі своєю музичною групою продовжив роботу над новими альбомами. В кінці дев’яностих років у ранзі однією з найпопулярніших груп своєї країни «Воплі Відоплясова» вирушили в черговий гастрольний тур по країнах колишнього СРСР, а також по деяким державам західної Європи.

Олег Скрипка «Напої мене водою» Інтерес до українського колективу почав повільно падати тільки в середині 2000-х років. У ці роки Скрипка гастролював переважно по Україні та іншим країнам СНД.

У 2001-му році Олег Скрипка випустив свій перший сольний альбом «Інколи». Згодом артист випустив ще три сольних альбоми, проте колективна творчість все також залишалося для нього пріоритетним.

У 2002-му році наш сьогоднішній герой вперше постав перед глядачами не тільки як співака, але й в якості актора, виконавши ролі в двох телевізійних мюзиклах – «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» та «Попелюшка». Згодом артист знявся ще в трьох фільмах, проте нові ролі були виключно епізодичними.

У 2010-му році за своє багаторічне служіння мистецтву, а також тісний зв’язок з Францією Олег Скрипка отримав звання кавалера французького Національного ордена Заслуг. Затребуваний і популярний він залишався також і в рідній Україні. В даний час артист продовжує працювати разом з групою «Воплі Відоплясова», а також виступати в якості незмінного керівника етно-фестивалю «Країна Мрій» («Країна Мрій»), створеного ще в 2004-му році.

Особисте життя «Воплі Відоплясова»

В житті відомого українського артиста було два важливих роману. Так, протягом семи років він прожив у цивільному шлюбі з француженкою Марі Рібо. Подробиці даного роману донині Олег Скрипка зберігає в найсуворішому секреті.

Олег Скрипка з цивільною дружиною Наталею Сыдь народили чотирьох дітей

У 1997-му році після повернення в Київ артист почав зустрічатися з жінкою по імені Наталя Сыдь. Разом вони живуть і понині. Незважаючи на той факт, що у закоханих вже є четверо спільних дітей, вступати в офіційний шлюб вони не збираються.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: