Ім’я: Олег Попов

Дата народження: 31 липня 1930 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: д. Вырубово, Підмосков’ї

Дата смерті: 2 листопада 2016 р. (86 років)

Діяльність: артист цирку, актор

Вага: 75 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олега Попова

Олег Костянтинович Попов – «сонячний клоун», легендарний цирковий артист, режисер вистав. За сценічним образом безжурного хлопчини з копицею жовтих волосся і щирою посмішкою ховалася неймовірно важка доля людини, на своєму досвіді пізнав, що таке біль низки нескінченних втрат. І тим не менш, його принцип – приносити людям хоч краплю радості в будь-якій ситуації – був лейтмотивом його життя до останніх днів.

Сонячний клоун Олег Попов

Трагічне дитинство Попова

Олег Костянтинович був єдиною дитиною в сім’ї. Майже відразу після його народження він з батьками переїхав з підмосковної села Вырубово в Москву, де сім’я оселилася в комунальній квартирі з двома іншими родинами. Попови жили досить бідно. Батько хлопчика працював на годинниковому заводі, а мама займалася ретушуванням фотографій.

У дитинстві Олега Попова було безліч трагічних моментів

У 1937 році зник батько Олега Попова. Його, годинникового майстра, заарештували після того, як вийшли з ладу годинник, виготовлені ним для Сталіна. За іншою версією, чоловік занадто багато пив і одного разу, в черговий раз напившись, скоїв злочин, за який і був відправлений у в’язницю. Так чи інакше, з тих пір родина більше ніколи його не бачила і нічого про нього не чула. «Це на все життя залишилося самої гострої болем. Тому я і не вступав у партію, бо дуже любив батька», – згодом поділився Олег Попов. Його мама не стала ризикувати життям сина, відреклася від чоловіка і вийшла заміж вдруге.

У 1941 році 11-річний хлопчик дізнався, як можна заробити грошей на прожиток сім’ї. Його сусід нелегально варив ароматне мило, яке вигідно відрізнялося від того, що виробляли на державних заводах. Олег Попов почав торгувати сусідської продукцією і приносити в будинок додатковий дохід. А в 12 років Олег став учнем слюсаря на поліграфічному комбінаті видання «Правда».

Олег Попов. Клоун у вигнанні Йшла війна, зарплату видавали картками – 500 грамів хліба на добу. Продовольства не вистачало, тому у війну Олег страждав від постійного недоїдання і часто хворів. Одного разу хлопчик захворів віспою, у нього піднялася температура – Олег в буквальному сенсі перебував на межі життя і смерті. Тоді сусідка порадила матері дати синові молока з полуницею. Продукти ледве вдалося дістати на останні гроші, і Олег пішов на поправку. З тих пір кожен раз, коли артист їла полуницю, він з вдячністю згадував матір.

Початок кар’єри цирковий

У 1944 році Олег Попов почав займатися акробатикою в спорткружке при газеті «Правда». Під час одного з виступів його помітив керівник Державного училища циркового мистецтва. Трохи пізніше саме туди і вступив майбутній артист. Все це було зроблено таємно від мами, яку Олег Костянтинович не хотів засмучувати прощанням з кар’єрою в «Правді».

Навчання в цирковому давалася Олегу граючись: він із задоволенням жонглював, танцював, вправлявся на трапеції, канаті. Чудово виходило у юнака грати мімікою і навіть музикувати. Щодня Попов віддавав тренувань по 10 годин. І лише коли стало ясно, що цирк – покликання молодої людини, він зізнався у всьому матері. У чому допоміг наставник Попова, переконав жінку, що її син неодмінно заробить на хліб з маслом.

Молодий Олег Попов

У 1946 році Олег Попов разом з друзями по училищу почав брати участь культурних вечорах за гонорар – талони на хліб, м’ясо, фрукти і овочі. В голодний повоєнний час така підмога довелося як не можна до речі.

У 1950 році Олег Попов вже веселив сотні людей, вступивши на постійну роботу в Саратовський цирк. Перший час він виступав у якості еквілібриста, шокуючи відвідувачів небезпечними, захоплюючими дух номерами під куполом, але всього через рік, під керівництвом клоуна Карандаша, включив талановитого юнака в свою команду, дебютував в якості коверного клоуна, розважаючи гостей між номерами. В цей період він обзавівся атрибутами, з якими більше не розлучався на сцені – кудлата, яскраво-лимонна копиця волосся, широкі штани і картату кепку.

На початку цирковий кар'єри Попов був клоуном коверным

І саме у Олівця Попов навчився самостійного мистецтва, зокрема, сам виготовляти реквізит для виступів і продумувати номери.

Доленосний випадок

У 1954 році стався випадок, без перебільшення змінив долю артиста. Коли він був на гастролях в Саратові, місцевий килимний клоун Павло Боровиків зламав ребро, і замість нього попросили виступити Олега. Попов почав імпровізувати, пародіюючи жонглера. Публіка прийняла нового циркача з захопленням. Цей момент став народженням нової циркової зірки. До 24-річному Олегу Попову прийшла слава, за ним міцно закріпився статус першокласного циркового клоуна. Номера артиста були комічними, без дещиці злості та агресії.

Один з найвідоміших номерів Олега Попова – «Промінчик сонця» В середині 50-х років Олега Попова відрядили за кордон у складі Державного цирку. Під пильним контролем співробітників КДБ виступи пройшли в Монте-Карло. Брюсселі, Мюнхені. Берліні і Франкфурті. Під час подорожі по зарубіжжю головним клоуном замість Олівця, який зловживав алкоголем, призначили Олега Попова. Європейська преса почала натхненно писати про харизму артиста, і після повернення в Москву Попова чекало звання Заслуженого артиста РРФСР.

Олег Попов продовжив виступати за кордоном, і в 1959 році його чекав неймовірний успіх в Австралії і Японії. Виступи з його участю приносили імпресаріо золоті гори, а от сам Попов і його колеги отримували лише «кишенькові» гроші.

За лаштунками цирку

У 1960 році Олег Попов зустрівся зі своїм кумиром Чарлі Чапліном. Радянський циркач був на гастролях в Італії і дізнався, що актор знаходився неподалік. Чарлі, який багато чув про російському колезі, тут же відреагував на пропозицію зустрітися. Незважаючи на мовний бар’єр, коміки знайшли спільну мову.

На початку 70-х номера Олега Попова побачила вся країна, після того як їх включили в ефір недільної програми «Будильник» – радянська малеча була просто у захваті.

Олег Попов в «Будильник» (1982 рік) У 1981 році Попову в Монте-Карло присудили цирковий аналог «Оскара» – премію «Золотий клоун». Її циркач отримав особисто з рук княгині Монако Грації Патриції.

Олег Попов без гриму

У період перебудови і подальшого розвалу Радянського Союзу цирковим артистам доводилося тяжко. Населення було зайнято більш нагальними проблемами, столичний державний цирк стояв напівпорожнім. Не дивно, що Попова почали все частіше відвідувати думки про завершення кар’єри. Це, а також мізерні пенсії і напівголодне існування змусили його переїхати до Німеччини, де він почав виступати під псевдонімом Щасливий Ганс.

Особисте життя Олега Попова

У 1952 році Олег Попов взяв у дружини скрипальку циркового оркестру на ім’я Олександра. Дівчина подарувала артистові його єдиного дитину – доньку Ольгу.

Олег Попов з дружиною і донькою

У 13 років Ольга заявила батькові, що хоче піти по його стопах. Вона вступила в циркове і після його закінчення почала гастролювати разом з батьком як артистка з танцем на дроті.

Наприкінці 80-х у дружини Олега Попова діагностували рак. Вона перестала супроводжувати чоловіка на гастролях. Жінка померла у 1990 році, коли Попов був на гастролях в Гамбурзі. Імпресаріо умовив його не переривати гастролі, і Попов не встиг приїхати на похорон дружини.

Олег Попов та Габріела Леман

У 1991 році, у віці 61 року Олег Попов знайшов нове кохання. Його обраницею стала німкеня по імені Габріеле Леман, яка була молодша артиста на 32 роки. Габі познайомилася з Олегом банально: приїхала на подання Російської держцирку і дивилася на виступ в проході. Попов побачив що стоїть дівчину і приніс їй стілець. Після концерту Габі прийшла подякувати артиста. Навіть незнання мови не завадило їм побудувати міцні відносини. Саме після цього доленосного випадку Олег Попов знайшов другу батьківщину – Німеччину. У новому столітті Олег Попов продовжував радувати людей по всьому світу. Виходити на сцену йому не заважав навіть похилий вік.

Олег Попов у «Вечірньому Урганте» (2016 рік)

Смерть Олега Попова

Олег Попов пішов з життя 2 листопада 2016 року під час гастролей по Росії. В готелі Ростова-на-Дону йому стало погано з серцем. Директор Ростовського цирку з сумом розповів, що за кілька годин до смерті клоун, як і раніше, жартував, радів, сміявся, відчував себе добре, і нічого не віщувало біди. Смерть Олега Попова шокувала тисячі людей: «Прощай сонячний клоун, прощай шматочок мого дитинства!».

Серце Олега Попова зупинилося на 87-му році життя

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: