Ім’я: Олег Меньшиков

Дата народження: 8 листопада 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Серпухов

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 78 кг

Зріст: 178 см

Біографія Олега Меньшикова

Папа актора був військовим інженером, а мама працювала невропатологом. Практично відразу після народження Олега Євгеновича Меньшикова його сім’я переїхала в Москву. У столиці та пройшли дитинство і рання юність актора.

У ранньому дитинстві у хлопчика з’явилася тяга до музики. Батьки це помітили, купили Олега скрипку і віддали в музичну школу. У звичайну школу майбутній актор пішов у шість років. Меньшиков відразу звик до уроків і домашніх завдань. І вчився добре. Втім, відмінником не був, однак, самолюбство не дозволяло бути на заняттях гірше інших і отримувати трійки.

Пристрастю Олега Меньшикова в школі стала оперета. Він два рази на тиждень їздив на вистави Театру оперети. «Графа Люксембурзького» і «Маріца» він подивився кілька разів. Захоплення оперетою призвело до того, що у випускних класах Олег почав ставити спектаклі. Він зробив п’єсу до Нового року, куди включив уривки зі своїх улюблених оперет. А з’єднував улюблені вистави він власними літературними опусами з музикою. Юний Олег Меньшиков показав непогані режисерські здібності і навіть виявив у деяких своїх однокласників акторський талант.

«Він був у нас об’єднуючим началом. Велику роль в цьому зіграли його музичні здібності. У багатьох класах і кабінетах у нас стояло фортепіано. На перервах Олег Меньшиков сідав і починав грати, грав з величезним задоволенням. Ми підспівували. Навколо нього групувалися різні хлопці – відмінники, хулігани, ледарі, спортсмени. Він дружив з усіма, ніколи не бився. Взагалі важко собі уявити, що на нього хтось міг підняти руку! На Меньшикова – та ніколи! Він так і залишився – особливим», – згадують однокласники.

Людина-оркестр

Талант Меньшикова, як актора, був відзначений в дев’ятому класі. З батьками молодий чоловік пішов на весілля дочки художниці по костюмах в Малому театрі.

Интеллигентый і чарівний Олег Меньшиков

Там він став людиною-оркестром, встигав грати на фортепіано, акомпанував танцюристів і співаків. Серед гостей виявився викладач Вищого Театрального училища імені Щепкіна Володимир Ченців. Він невідривно спостерігав за хлопчиком. Олега запросив на прослуховування. Меньшиков представив «Бажання слави» Олександра Пушкіна.

«Звичайно, це було недосконале, та й звідки взятися досконалості в його віці? Але головним було те, що в ці хвилини я бачив, як Олег сам стає поетом. Я зрозумів, що він обдарований акторськи. І обдарований незаурядно. Він нагадував мені Жерара Філіпа, великого романтика, принца французької сцени і екрану…» – згадує Ченців.

Після школи, у 1977 році, перед Меншиковим постало питання: ким бути? Він вирішив вибрати акторське майбутнє. Батьки ж не дуже зраділи вибору сина. Вони бачили Олега в більш серйозної професії. Однак, втручатися в долю сина не стали.

Щепкінське училище

В знамениту Тріску іспити Олег Меньшиков здав вдало, і його зарахували на курс ректора училища, Миколи Афоніна.

Увага до талановитому хлопчику було прикута вже з першого курсу. Олег з однокурсниками постійно створював різні гумористичні номери. При цьому виявляв акторські дані та режисерську майстерність. А студентські капусники з Меньшиковим в училищі пам’ятають до сих пір. Тонкий гумор і спостережливість допомагали втілювати на сцені кумедні події з життя вузу.

На випускному курсі Олег Меньшиков зіграв у виставі «Навала», який поставив Микола Агафонов. Причому, головна роль якраз планувалася Олега Меньшикова, але він сам попросив зіграти епізодичну. «В результаті Олег створює шедевр. Я і тоді не боявся цього слова, відзначаючи його роботу, і тепер сміливо повторюю. Всі училище сбегалось подивитися Меншикова в ролі Вернера, так було цікаво спостерігати за ним.

На сцені театру

Він грав чванливого, тупуватого, самовпевненого офіцера з таємницею іронією, і дуже точно по малюнку», – згадує Микола Миколайович.

Перші ролі

Дебют в кіно припав на 1980 рік. Меньшиков зіграв Шурка в драмі «Чекаю і сподіваюся» Сурена Шахбазяна. Ця робота була вдалою для 19-річного юнака. Саме на зйомках цієї картини талант Олега зауважив режисер Роман Балаян.

Після закінчення театрального, в 1981 році, Меньшиков пішов служити в Малий театр. Але вже через рік перейшов в театр Радянської армії.

А паралельно актор працював над епізодичною роллю у фільмі «Рідня» Микити Михалкова, потім у драмі «Польоти уві сні і наяву» Романа Балаяна. Невелика роль у виконанні Меншикова була укрупнена і дуже органічна.

«Покровські ворота»

У «Покровські ворота» Михайло Козаков уже набрав акторів, проте, на роль студента Костика нікого не було. Бути їм пробували півтора десятка акторів, але ніхто не підходив. Козаков вже зневірився, але йому допомогла дружина. Вона випадково побачила по телевізору перший фільм з Меньшиковим. Молодий актор їй сподобався, вона записала його ім’я і порадила чоловікові. Як тільки Олег з’явився на знімальному майданчику, всім стало зрозуміло – ось той довгоочікуваний Костик.

Однак, у цей час Меньшикова затвердили на роль у картині «Приватне життя» Юлія Райзмана. Режисери домовилися, що Меншиков залишається в «Покровських воротах».

З дружиною Анастасією

На екрани фільм вийшов в 1982 році і зробив з Олега Меньшикова зірку.

80-ті роки

Після першого тріумфу режисери почали навперебій кликати Меншикова до себе. У 80-х роках актор грав самі різножанрові ролі, був і романтичним героєм в стрічці «Капітан Фракасс» і розсіяним тяганиною в картині «Володя великий і Володя маленький» і морським офіцером у фільмі «Моонзунд». Вдало в цей час складалася і театральна кар’єра. Меньшиков зіграв одну з найпомітніших ролей – Ганечку в «Ідіоті».

Театр Радянської Армії Меншиков залишив у 1985 році. Далі працював у театрах імені Єрмолової та імені Моссовета. Там він грав в таких спектаклях, як «Калігула» і «Ніжинський».

90-ті роки

У 90-х Олег Меньшиков працював у різних театральних антрепризах. І тут його чекала удача. За роль Єсеніна у виставі «Коли вона танцювала» актора нагородили премією Лоуренса Олів’є Британської академії мистецтв.

У кіно актор вже знімається рідше. Він ретельно відбирає і самі ролі і режисерів. І кожна робота стає подією. Саме він витягнув картину «Дюба-дюба» Олександра Хвана в 1992 році. Фільм кілька років був популярним.

Олег Меньшиков на відео Через два роки Меньшиков зіграв одну зі своїх сильних ролей – Мітю в «Стомлених сонцем» Микити Михалкова. Олегові вдалося створити складний образ людини, який захоплений і спустошений помстою. У 1996 році актор отримав безліч нагород після виходу військової драми «Кавказький бранець» Сергія Бодрова-старшого.

У 1998 році знову була спільна робота з Микитою Михалковим. На цей раз Меньшиков виконав головну роль у фільмі «Сибірський цирульник». Як завжди – робота на вищому рівні.

Новий вік

Олег Меньшиков спробував себе в ролі Великого комбінатора до чергової екранізації роману Ільфа і Петрова «Золоте теля» Уляни Шилкиной.

«Остап Бендер – один з найбільш яскравих і неоднозначних типажів у вітчизняній літературі XX століття. Про це свідчить хоча б те, наскільки різні артисти втілювали його образ на екрані. Роль Остапа Бендера – це не просто можливість воскресити в пам’яті глядача текст роману Ільфа і Петрова, який, я впевнений, так само дотепний і актуальне сьогодні, як і півстоліття тому, але і професійний виклик.

Очевидно, що нинішній Бендер не може бути точно таким же, як і перший Остап російського кіно, блискуче зіграний Сергієм Юрським. Існує думка, що телевізійний формат не достатньо хороший для серйозного актора театру і кіно, але я так не думаю. Адже все залежить від матеріалу. <…> Я давно не знімався для телебачення, тому мені буде цікаво. У цьому сенсі Остап Бендер близький мені, як мінімум, однією якістю – авантюризмом», – розповідає Олег Меньшиков.

Замша, сестри Кутеповы і Олег Меньшиков – Та, замість якої Наступна досить цікава і складна роль була у фільмі «Доктор Живаго» за романом Бориса Пастернака. Там Олег зіграв головну роль. Далі послідували зйомки в продовження епопеї «Стомлені сонцем» Микити Михалкова.

Особисте життя

Особисте життя Олега Меньшикова завжди була таємницею, покритою мороком. До 43 років він не був одружений. Але в 2005 році таємно одружився на молодій актрисі Анастасії Чернової. Подружжя щасливо живуть і зберігають в недоторканності свою приватну життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: