Ім’я: Олег Кожемяко

Дата народження: 17 березня 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: с. Чернігівка, Приморський край

Діяльність: політик

Вага: 76 кг

Зріст: 180 см

Біографія Олега Кожемяко

Олег Миколайович Кожем’яко – губернатор Сахалінської області, раніше – губернатор Амурської області (2008-2015). Кандидат економічних наук.

Голова Сахалінської області Олег Кожемяко

Ранні роки Олега Кожемяко. Освіта

Батьки Олега Кожемяко родом з Амурської області; вони були первостроителями Приморської ГРЕС, і їх діти – Олег і Ольга Кожем’яко – народилися в Приморському районі, в селі Чернігівка. У майбутнього губернатора і його сестри завжди були міцні і теплі стосунки, зберегти які їм вдалося по сьогоднішній день.

Губернатор Олег Кожемяко про свою сім’ю Навчався Олег Миколайович у звичайній сільській школі. Ці роки він завжди згадував з особливою теплотою. Після школи юнак вступив до технікуму Хабаровська, після закінчення (1982 рік) якого освоїв монтажне справу. Після технікуму вступив в Далекосхідний комерційний інститут, який закінчив у 1992 році. Паралельно з навчанням він працював майстром на Приморській ГРЕС, також за його плечима значиться служба в армії.

Політична кар’єра Олега Кожемяко

Слідуючи по стопах батьків на самому початку трудової діяльності, вже в 1987 році Олег Кожемяко змінив своє рішення і зайнявся квітковим бізнесом – створив кооператив під назвою «Галатея». У 1989 році Олег Миколайович створив кооператив «Приморський», який пізніше був перетворений у виробничо-харчове об’єднання. У 1997 році Олег Кожемяко був призначений головою ради директорів ВАТ «Преображенська база тралового флоту» (ПБТФ), основним акціонером якого став його кооператив «Приморське».

Політична кар’єра Олег Кожемяко офіційно розпочалася 9 грудня 2001 року з обрання підприємця в законодавчі збори Приморського краю.

27 листопада 2002 року, заручившись підтримкою депутатів і колишнього губернатора Євгена Наздратенко, всупереч негативному ставленню глави адміністрації краю Сергія Дарькіна, Олег Кожемяко став представником зборів Приморського краю в Раді Федерації.

Губернатор Сахалінської області Олег Кожемяко підтягується на турніку 29 вересня 2004 року політик самоусунувся з посади. У цей період його схвалили на посаду радника спікера Ради Федерації Сергія Миронова. У тому ж році він балотувався на пост губернатора Камчатської області, однак посів третє місце з 14,27% голосів (переміг Михайло Машковцев з 38,37%).

18 січня 2005 року Кожем’яко зайняв пост віце – губернатора в Коряцькому автономному окрузі. У його обов’язки входив контроль північного завезення і забезпечення паливом.

На фото: Олег Кожемяко та Володимир Путін

9 березня у відставку пішов голова Коряцького округу Володимир Логінов, і Олег Кожемяко був призначений його т.в.о.. 14 квітня Олег Миколайович зайняв пост губернатора. Влітку 2007 року Корякия і Камчатка об’єдналися. 1 липня Олег Кожемяко залишив посаду, а вже 27 липня його внесли до складу консультативної комісії Держ ради. Тоді ж зайняв крісло помічника глави адміністрації Президента.

У жовтні 2008 року Олега Кожемяко призначили губернатором Амурської області. У 2012 році, після закінчення першого строку його знову висунули на цю посаду від імені партії «Єдина Росія».

У 2012 Олег Кожемяко став губернатором Амурської області

У серпні 2011 року політик зайняв перше місце в праймеріз «Єдиної Росії» на місце депутата Держдуми VI скликання. У підсумками виборів 4 грудня 2011 року він був обраний в Думу, однак відмовився від мандата.

У 2012 році Кожем’яко виступив з провокаційною ідеєю, запропонувавши припинити виплати по безробіттю бездітним чоловікам, які досягли 18-річного віку: «Виплачуючи допомогу молодим і здоровим чоловікам, ми просто розбещував суспільство». 25 березня 2015 року Олег Миколайович Кожем’яко покинув пост губернатора Амурської області та рішенням Володимира Путіна був призначений т.в.о. губернатора Сахалінської області, змінивши екс-губернатора Олександра Хорошавіна, що втратив повноваження у зв’язку з втратою довіри.

Інавгурація Олега Кожемяко

Особисте життя Олега Кожемяко

Зі своєю дружиною, Іриною Герасименко, Олег Кожемяко знайомий з часів інституту. Батько дружини губернатора – танкіст, який пройшов Велику Вітчизняну війну, сама ж жінка – вельми успішний підприємець.

Зустріч губернатора Олега Кожемяко з населенням у шлюбі У Олега Кожемяко народилися двоє дітей. Старший син – Микита Кожем’яка – служив в морській піхоті на Тихоокеанському флоті, звідки повернувся в званні рядового. Закінчив московський університет бакалавром, де отримав вищу економічну освіту. Після цього Микита Олегович повернувся на Далекий Схід, де довгий час працював старшим менеджером Преображенської бази тралового флоту. Разом з тим, в рік вступу до вузу він став членом правління даного підприємства. Також в сім’ї є дочка Аліса, учениця однієї зі столичних шкіл.

Губернатор Олег Кожемяко з дружиною і дочкою на ході Безсмертного полку

Серед захоплень губернатора можна виділити байкерський рух. Свій «харлей» губернатор вперше показав вінничанам у 2011 році, після чого його не раз можна було зустріти верхи на улюбленому залізному коні на відкриттях і закрытиях байкерського сезону.

Губернатор Олег Кожемяко захоплюється їздою на мотоциклі

Олег Кожемяко – політик сьогодні

З настанням 2016 року Олег Кожемяко продовжив працювати губернатором Сахалінської області. Беручи до уваги одну з найбільш гострих проблем регіону – затримку заробітної плати трудящим Сахалінської області, Кожем’яко взяв це питання під особистий контроль, зокрема, пообіцяв керівникам організацій-боржників особливу увагу з боку правоохоронних органів, не виключаючи кримінальне переслідування.

Олег Кожемяко: які землі виділять на Сахаліні безкоштовно

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: