Ім’я: Олег Газманов

Дата народження: 22 липня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Гусєв, Калінінградська область

Діяльність: російський естрадний співак, поет і композитор

Вага: 59 кг

Зріст: 163 см

Біографія Олега Газманова

Олег Газманов – радянський і російський співак, музикант і композитор, який подарував світу безсмертні хіти «Ескадрон», «Осавул», «Морячка», «Офіцери» і десятки інших композицій, повних непідробного патріотизму і проникливої лірики.

Олег Газманов Михайлович

Дитинство і родина Олега Газманова

Олег Газманов виріс в сім’ї фронтовиків: батько Олега, Михайло Газманов, був професійним військовим (в роки великої вітчизняної ВІЙНИ воював на флоті), а мама – лікарем-кардіологом у військових госпіталях Прибалтики та Далекого Сходу. До речі, по матері Газманов має єврейське коріння.

Все дитинство Олег Газманов провів у Калінінграді. У місті, який зберігає в собі відлуння Великої Вітчизняної Війни, всі хлопчаки поголовно захоплювалися пошуками зброї і боєприпасів в покинутих місцях. Займався цим і юний Газманов, і досить швидко він зібрав у себе вдома цілий склад зброї. У його арсеналі був навіть німецький станковий кулемет. Коли батьки йшли на роботу, маленький Олег ставив його на підвіконня і «бомбив» уявного супротивника.

Дитяче фото Олега Газманова

Одного разу ця гра закінчилася плачевно. Курок ніяк не нажимался, і Олег вирішив ударити по ньому молотком. Після першого удару кулемет впав з підвіконня прямо на мізинець хлопчика. На щастя, в цей момент додому повернулася мама співака і зробила синові першу допомогу.

Варто відзначити, що багато ровесники Олега Газманова загинули після звернення з трофейною зброєю. Така доля могла чекати і самого співака, але біда обійшла його стороною. Як-то раз Олег наступив на протитанкову міну, не зміг зрушити її з місця і почав розкривати її прямо на місці. Таку цікавість могло б закінчитися трагедією, якби батько хлопчика вчасно не помітив його експерименти.

«Наодинці з усіма»: Олег Газманов Співати Олег Газманов почав ще в дитинстві. Втім, спочатку музика зовсім не викликала у хлопчика приємних емоцій. У п’ять років хлопчика віддали в музичну школу (клас скрипки). За наступні два роки надмірно строгий викладач прищепив Олегу стійку неприязнь до музики.

Тоді він почав займатися спортом. Треба сказати, що в дитинстві Газманов не відрізнявся богатирським здоров’ям. Лікарі діагностували йому вроджений порок серця і заборонили йому фізичні навантаження. Але завзятий юнак вирішив сам взяти життя в свої руки. Незважаючи на заборони батьків, він тікав з дому по водостічній трубі і відправлявся в гімнастичний зал.

З раннього дитинства Олег Газманов займається спортом

Спочатку 11-річного кволого хлопчика навіть не хотіли приймати в секцію, але через рік занять він вже був найсильнішим у групі. Мама Олега спочатку опиралася і навіть хотіла віддати шкільного тренера під суд, але через пару років шуми в серці її сина пропали, і жінка змінила гнів на милість. У 1967 році він став першим в СРСР, хто зробив довйное сальто у вільних вправах з легкої гімнастики. Але про професійну кар’єру спортсмена довелося забути після травми – в дев’ятому класі Газманов поранив ноги об поперечину і довго пролежав у лікарні.

Шкільне фото Олега Газманова (10 клас)

У школі Олег Газманов вчився посередньо, до речі, науки він осягав в одному закладі разом з майбутньої «першої леді Росії» Людмилою Путіної (тоді ще Шкребневої) і Ладою Денс. Після випуску Газманов вступив до інженерно-морське училище Калінінграда (спеціальність «холодильні та компресорні машини і установки»). Після його закінчення в 1973 році ще три роки майбутній артист ходив «під вітрилом» на морозильному траулері «Волжанин».

Молодий Олег Газманов

Після повернення він поступив в аспірантуру рідного університету, якийсь час навіть викладав. Однак музика затягувала його все більше і більше, поки одного разу чоловік не прийняв рішення вступити в музичне училище, яке з успіхом закінчив у 1981 році.

Творчий шлях Олега Газманова. Початок

Свою кар’єру музиканта Олег Газманов почав ще в юності, коли разом з хлопцями грав на шкільних танцях. Він назавжди запам’ятав, якими очима дивилися на нього дівчата. Саме тоді він уперше відчув себе справжнім артистом.

Перші концерти Олега Газманова випали ще на шкільний час

Подорослішавши, паралельно з навчанням в музучилищі він пробував себе в різних колективах («Синя птиця», «Галактика»), а також грав на потіху публіці в ресторані «Калінінград» – ці виступи приносили йому основний дохід, який був дуже до речі, адже до цього моменту у молодої людини вже була сім’я: дружина Ірина та син Родіон.

Олег і Родіон Газмановы – батько і син

Вже в цей час Олег Газманов проявив себе як видатний композитор, але писати слова до власної музики поки не наважувався. Потім ризикнув, і, на думку багатьох його музично компетентних знайомих, дебют вийшов досить успішним.

У 1986 році він написав свій перший хіт – пісню про дівчину на ім’я Люсі. Але, на жаль, сам виконати її не зумів – серйозно зірвав голос. Як згадував згодом артист, навіть тоді вирішувалося питання, чи зможе Газманов співати взагалі.

Молодий Олег Газманов і його син

Тому Олег Михайлович зробив ставку на сина і не прогадав – «Люсі» у виконанні 5-річного Родіона Газманова справила справжній фурор. Але текст пісні довелося переробити, адже було б дивно, якщо б маленький хлопчик почав співати про дівчину. Тому в пісні тепер співалося про зниклу собаку на прізвисько Люсі, улюблениці всього двору. А сам Олег Газманов відновив голос за допомогою піврічного відпочинку на морі.

Родіон Газманов – «Люсі» Усвідомивши, що Москва відкриє їм нові перспективи для музичної кар’єри, Газманов перевіз в столицю сина і дружину. На «Люсі» оперативно був знятий кліп, який високо оцінила сама Алла Пугачова, яка включила його в ефірі програми «Ранкова пошта» і відразу зробила Родіона Газманова популярним. А разом з ним і його батька. Удвох з одним цим хітом вони збирали цілі стадіони.

Група «Ескадрон» і сольні проекти Олега Газманова

У 1989 році співак створив власну групу під назвою «Ескадрон», куди також увійшли Валентин Леза (бас-гітара), Юрій Бабічев (ударні), Галина Романова (клавішні, жіночий вокал).

Перший альбом Олега Газманова, «Ескадрон», вийшов в 1991 році

У 1991 році світ побачив перший альбом Олега Газманова – «Ескадрон». Заголовна пісня альбому стала, не побоїмося цього слова, сверхпопулярной, протримавшись 18 місяців на першому місці найпрестижнішого хіт-параду того часу – газети «Московський комсомолець». Почалася низка концертів в Росії і за кордоном. Найбільші майданчики країни заповнювалися шанувальниками до відмови. У 1991 році на концерт Олега Газманова в столичних «Лужниках» прийшло 70 тисяч осіб.

Газманов – перший у своєму жанрі

Творчість Газманова не залишилося непоміченим і організаторами популярних премій і фестивалів: «Овація», «Шлягер року», «Пісня року». Міцне місце на вітчизняній естраді допоміг зайняти Олегу оригінальний стиль – поєднання традиційного фольклору та сучасної рок і поп музики.

Пісня року-90: Олег Газманов – «Эксадрон» За свою творчу діяльність Олег Газманов випустив більше десяти альбомів. У 1993 році вийшов диск «Морячки», через рік з’явилася платівка «Загуляв», далі – більше: «Бродяга», «Москва. Кращі пісні», «Ескадрон моїх пісень шалених», «Червона книга». На рубежі століть Газманов випустив платівку «Із століття в століття. Вибране». Через два роки світ побачив «Перший раунд – 50», потім альбом «Мої ясні дні». У 2004 році публіці були представлені «Панове Офіцери – 10 років», а через рік вийшла платівка «Зроблено в СРСР». Вийшов в 2008 році альбом отримав назвою «Сім футів під кілем». Крім того, у 1997 році вийшов альбом «Ескадрон моїх пісень шалених», де кращі хіти Олега Газманова співали інші вітчизняні виконавці.

Цікаві факти про найкращі пісні Газманова

Пісня «Путана», яка була записана в 1989 році, так сподобалася столичним «нічним метеликам», що вони пообіцяли її авторові безкоштовне обслуговування у якості подарунка. Правда, зразковий сім’янин Олег Газманов від такої пропозиції відмовився.

А пісня «Москва» стала неофіційним гімном столиці Росії. Після цього Олегу Газманову довірили написання слів до гімну «Нової хвилі» – «Поїду в Сочі!».

Тексти та музику для своїх пісень Газманов пише сам

Варто зазначити, що пісня «Я народжений в Радянському Союзі, зроблений я в СРСР» – своєрідна відповідь Брюсу Спрінгстіну і його композиції «Born in the USA».

Олег Газманов є незмінним учасником концертних програм, присвячених військовим і чоловічим свят. Там він співає свою легендарну пісню «Панове Офіцери». І її текст, до речі, неодноразово критикували: «„Панове офіцери!“… Що за господа? Які пани? Звідки взялися?.. У залі сидять учасники Великої Вітчизняної війни, офіцери Червоної Армії, люди похилого віку, яким за все життя ніхто ніколи так не звертався. Та й зараз в армії кажуть „товариш“. А якщо „господа“ у зв’язку з Великою Вітчизняною війною, то це слід розцінювати тільки як звернення до німців або до власівцях», – обурювалися незадоволені.

Олег Газманов – «Ніхто, крім нас!» (2015)

Особисте життя Олега Газманова

Олег Газманов був двічі одружений. Першою дружиною артиста стала Ірина. Хімік за освітою, після заміжжя вона народила чоловікові сина і стала вести домашнє господарство. У шлюбі подружжя прожило 20 років – із 1975 по 1995 рік.

Олег Газманов та Ірина Газманова – перша дружина артиста

Син Олега Газманова, Родіон Газманов, закінчив Фінансову академію при уряді Росії з червоним дипломом і зараз впроваджує нанотехнології в сільське господарство. Крім цього, молодий чоловік був засновником музичної групи «ДНК».

На фото: Родіон Газманов

У 2003 році Олег Газманов одружився вдруге. Його обраницею стала Марина Анатоліївна Муравйова, колишня дружина брата Сергія Мавроді. Їхня перша зустріч відбулася в 1998 році, коли Газманов приїхав з гастролями в її рідний Воронеж. Їй було 18, йому – 47.

Друга дружина Олега Газманова – Марина Муравйова

Спочатку артист побачив кудись поспішаючу довгоногу блондинку, але не зумів розглянути її обличчя. На наступний день він знову помітив її неподалік від концертного майданчика і підіслав свого барабанщика, щоб той запросив Марину на концерт. Це образило дівчину: «Передайте своєму босові, щоб гінця більше не підсилав!». Довелося Газманову особисто запросити красуню. Вона погодилася, але лише з ввічливості, так як не була шанувальницею його творчості. Але її думка радикально змінилося після подання – така енергетика витала над залом, так емоційно публіка реагувала на кожен акорд!

Подружній дозвілля

Протягом багатьох років вони підтримували дружні стосунки, а вже багато пізніше, коли дружина Марини, В’ячеслава Мавроді, посадили у в’язницю, Газманов, всі ці роки таивший в серці любов, запропонував жінці свою допомогу і підтримку.

Всі діти Олега Газманова теж дуже творчі люди

Від першого шлюбу у Марини є син Філіп (1997 р. н.). У дитинстві він співав у колективі «Непосиди». А 16 грудня 2003 року дружина подарувала Олегу Газманову дочка – Маріанну. Дівчинка захоплюється танцями, малюванням.

Олег Газманов зараз

У 2015 році Олег Газманов випустив альбом «Вперед, Росія!». Музикант продовжує активно виступати по всій країні та за її межами. На всі звинувачення в тому, що нові пісні Газманова представляють публіці дуже рідко, співак ображається: «Це не так! У мене дуже багато нових цікавих композицій. Але я вважаю, що зовсім не обов’язково «частина». Я дуже серйозно ставлюся до кожного свого нового проекту, мені важливо, щоб все було продумано до дрібниць, правильно сформатоване, якісно подано».

Олег Газманов – «Офіцери» (live, 2016 рік)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: