Ім’я: Олег Дерипаска

Дата народження: 2 січня 1968 р. (49 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Дзержинськ, Горьківська обл.

Діяльність: підприємець

Вага: 78 кг

Зріст: 182 см

Біографія Олега Дерипаски

Олег Дерипаска – російський підприємець і мільярдер, який у 2008 році був названий найбагатшим росіянином. Він побудував свою імперію на продажу металів і тепер є єдиним бенефіціарним власником компанії «Базовий елемент».

Дитинство Олега Дерипаски

Хоч і народився Дерипаска на нижегородчине, але з 7 до 11 років він жив у Краснодарському краї з бабусею і дідусем по материнській лінії. Середню школу з відзнакою закінчив в Усть-Лабінська. Після чого на два роки пішов в армію, служив в Забайкаллі у Ракетних військах стратегічного призначення. Демобілізувався у званні старшого сержанта.

Дерипаска Олег Володимирович

У Олега Дерипаски дві вищі освіти. Він закінчив фізфак МДУ і Російську економічну академію імені Плеханова в 1996 році.

Початок кар’єри Олега Дерипаски

У 1990 році Дерипаска створив «Військову інвестиційно-торгову компанію». Вона займалася торгівлею металами, мала брокерські місця на біржових майданчиках країни. Весь прибуток йшла на купівлю акцій Саяногорськ алюмінієвого заводу в республіці Хакасія. І вже через чотири роки «Алюминпродукт» Дерипаски став мажоритарним власником бажаного заводу.

Олег Дерипаска: початок кар'єри

Ще одні акціонером була Trans World Group, на чолі якої були брати Рубен. Їх інтереси в Росії представляли Михайло і Лев Чорні. Але генеральним директором Алюмінієвого заводу став Олег Дерипаска.

Через три роки Дерипаска став ініціатором створення вертикально-інтегрованої промислової компанії – це групи «Сибірський алюміній». Її перейменували в компанію «Базовий елемент» в 2001 році. Ядро групи – як раз Саяногорський алюмінієвий завод.

Молодий Олег Дерипаска

Ще через три роки група Дерипаски стала однією з 10 провідних виробників алюмінієвої продукції в світі.

У 1997 році Дерипаска, який в той час був гендиректором Саяногорськ алюмінієвого заводу, всі відносини з Trans-World розірвав. Він планував розвивати і модернізувати завод, для цього роком пізніше провів додаткову емісію акцій заводу. Додаткові акції викупив «Алюминпродукт» та асоційовані компанії. Частка «Алюминпродукта» в СаАзе була вже 76%.

Інтерв’ю Олега Дерипаска на ПМЕФ 2012: Прорубати вікно в Азію В 2000 році Дерипаска призначили гендиректором «Російського алюмінію» (РУСАЛ). У цій компанії увійшли глиноземні і алюмінієві компанії «Сибнефть» і «Сибірський алюміній». У 2007 році була створена об’єднана компанія «Російський алюміній», це найбільший світовий виробник глинозему та алюмінію. Олега Дерипаску призначили Членом Ради директорів, а так само гендиректором об’єднаної компанії.

Олег Дерипаска і «Базовий елемент»

Підприємець так само голова наглядової ради одного з найбільших в Росії диверсифікованих промислових груп «Базовий елемент», що об’єднує активи Дерипаски в Росії і за кордоном. У складі «Базового Элмента» будівельні, фінансові, горнометаллургические, сільськогосподарські, авіаційні та машинобудівні активи.

Олег Дерипаска і «En+Group»

Дерипаска, крім усього іншого, є основним акціонером і президентом компанії En+ Group. Це індустріальна група, яка зосередила в собі компанії з енергетичної сфери, а так само працюють в області гірничорудної промисловості та кольорової металургії.

Інтерв’ю Олега Дерипаска про монетарної політики Росії Олег – віце-президент Російського союзу промисловців і підприємців.

Олег Дерипаска і його сім’я

У 2001 році Олег Дерипаска одружився на дочці Валентина Юмашева Поліні. Пара познайомилася в гостях у Романа Абрамовича, який тоді був партнером підприємця.

Весілля Олега Дерипаски і його дружини Поліни

Через півтора роки після шлюбу Юмашев став чоловіком доньки Бориса Єльцина Тетяни. Таким чином, Дерипаска став членом сім’ї Бориса Миколайовича.

Дерипаска виховує двох дітей. Син Петро народився в 2001 році, а дочка Марія – через два роки.

Дружина Олега Дерипаски - Поліна

У 2010-му році в пресі активно обговорювалося нібито мав місце роман підприємниці з іншим бізнесменом Олександром Мамутом. Згодом Олег і Поліна активно спростовували всі чутки про свою сварку.

Стан Олега Дерипаски

На початку 2007 року журнал «Форбс» оцінював статки Олега Дерипаска в 13,3 мільярда доларів. Підприємець був на 40-му місці в рейтингу найбагатших людей світу. У російському списку він був на 6 місці. У 2008 році стан досягло 28 мільярдів доларів, що зробило його самим багатим нашим співвітчизником.

Олег Дерипаска в 2008 році був найбагатшою в Росії

Але після фінансової кризи власник «Базового елемента» втратив, за різними підрахунками від 16 до 32 мільярдів доларів. А ось в 2015 році особистий стан Дерипаски стало оцінюватися в 6,2 мільярдів доларів за оцінкою «Форбс».

Благодійність Олега Дерипаски

У 1998 році Дерипаска заснував фонд «Вільне діло». Він став одним з найбільших в Росії приватних благодійних підприємств. Фонд фінансує підприємець з особистих коштів.

Він вже провів більше 500 програм, майже за двадцять років благодійної діяльності на них було витрачено 10,6 млрд рублів. Фонд підтримує науку та освіту, культуру, здоров’я і спорт, духовне відродження, комплексний територіальний розвиток.

Олег Дерипаска зараз

В кінці 2009 року в пресу просочилася інформація про те, що Олег Дерипаска підозрюється у відмиванні грошей, причому за межами Росії. Ці дані були опубліковані в іспанській газеті з посиланням на розслідування місцевих правоохоронних органів.

Представники підприємця ж заявили, що не отримували «ніяких запитів від іспанських властей». За заявою прес-служби Олег Дерипаска до цього скандалу відношення не має і ніколи не вів справи з іспанськими фірмами, замішаними в цих фінансових махінаціях. Іспанська сторона так і не змогла надати докази незаконної діяльності російського бізнесмена, тому скандал так і залишився «гучного статтею» на сторінках іноземної газети. Офіційних звинувачень Олегу не пред’явили.

Олег Дерипаска і Володимир Путін в Пекіні

У квітні 2012 року влада Іспанії пригрозили Дерипасці знову відновити розслідування справи в тому випадку, якщо ним не займуться в Росії.

Олег Дерипаска: думка про санкції проти Росії В скарбничці бізнесмена орден Дружби, тричі він був оголошений підприємцем року. У 2014 році він нагороджений орденом Олександра Невського. У тому ж році удостоєний звання лауреата премії Міністерства культури РФ «Меценат Року культури».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав Олега Дерипаску «одним з видатних бізнес-лідерів нашої країни».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: