Ім’я: Оксана Домніна

Дата народження: 17 серпня 1984 р. (32 роки)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Кіров

Діяльність: фігуристка

Вага: 50 кг

Зріст: 177 см

Біографія Оксани Домниной

Оксана Домніна – це славетна російська фігуристка, відома завдяки безлічі славних перемог на різноманітних турнірах та спортивних змаганнях.

В її кар’єрі були нагороди різного достоїнства, але що ж привело нашу сьогоднішню героїню до всіх цих успіхів? Розібратися в цьому читачам допоможе ця біографічна стаття.

Ранні роки, дитинство і родина фігуристки Оксани Домниной

Майбутня прославлена спортсменка з’явилася на світ 17 серпня 1984 року в місті Кіров. Займатися фігурним катанням дівчинка почала вже з шести років. Спочатку вона працювала переважно на відкритій ковзанці, однак згодом разом з деякими іншими дітьми була відібрана для занять на більш відповідному для тренувань штучному льоду. У цей період наша сьогоднішня героїня стала вперше займатися танцями на льоду.

Першим тренером Оксани Домниной стала Ірина Федорових, а партнером – Антон Рябов. Разом з ним спортсменка досягла деяких успіхів на змаганнях у своєму рідному Кірові, однак згодом цей спортивний тандем розпався, і наша сьогоднішня героїня стала виходити на лід у парі з Іваном Лобановим.

У 2000-му році разом з ним спортсменка завоювала восьме місце на чемпіонаті Росії в дорослій групі, а також стала дев’ятою на першості серед юніорів. Цей успіх був істотним досягненням для ще зовсім юною фігуристки. Проте вже в кінці року пара Домніна-Лобанов розпалася. Іван став виступати разом з іншою спортсменкою – Ольгою Гмызиной. А Оксана прийняла пропозицію тренера Олексія Горшкова і переїхала в підмосковне місто Одинцово.

Оксана Домніна домоглася великого успіху в спорті в парі з Максимом Шабалиным

Новий наставник визначив Домнину в пару до Максима Болотіну. І в результаті зміни принесли свій результат. В сезоні 2000/2001 Оксана Домніна разом зі своїм новим партнером зуміла дістатися до фіналу юніорської серії «Гран-прі», а також завоювати бронзу на національному російському першості серед юніорів. Все складалося досить вдало, проте розбіжності поза льодового майданчика змусили Оксану розлучитися зі своїм партнером.

Починаючи з весни 2002-го року, наша сьогоднішня героїня стала виступати разом з фігуристом Максимом Шабалиным. Саме в цей момент до Домниной прийшов перший серйозний успіх.

Зоряний шлях Оксани Домниной: успіхи у великому спорті

У 2003-му році пара Домніна-Шабалін посіла перше місце на світовій першості серед юніорів. Відразу після цього (на початку 2004-го року) наша сьогоднішня героїня разом зі своїм партнером зуміла завоювати срібло в рамках чемпіонату Росії. Рік тому Оксана та Максим зуміли вперше виграти цей турнір.

Оксана Домніна і Максим Шабалін Після цього пара дісталася до фіналу Гран-прі світової серії, в рамках якого зуміла посісти третє місце, пропустивши вперед конкурсантів з Болгарії та Канади. Однак, незважаючи на це, на ранніх етапах Оксана та Максим все-таки зуміли покласти в свою скарбничку золото китайського і срібло московського етапів.

На чемпіонаті Росії в 2007-му році наша сьогоднішня героїня знову добралася зі своїм партнером до найвищої сходинки п’єдесталу. Відразу після цього Домніна і Шабалін постали на Чемпіонаті Європи, де поступилися лише парі з Франції, посівши у підсумку друге місце.

Сезон 2007/2008 року став також досить вдалим для Оксани та її партнера. Вони змогли здобути перемогу у фіналі «Гран-при», однак згодом усе пішло шкереберть через травму коліна, яку отримав партнер Домниной. Операція пройшла вдало, та й термін реабілітації виявився невеликим. Але після перемоги на Чемпіонаті Європи, пара все-таки відмовилася від участі у світовій першості через загострення болю в коліні, на які скаржився Максим.

Оксана Домніна кинула Романа Костомарова заради володимир Яглич Після цього Шабалін знову пройшов курс реабілітації і зміг-таки знову вийти на лід.

У червні 2008-го пара змінила тренера і стала тренуватися під керівництвом Геннадія Карпоносова і Наталії Линичук. Подібний поворот дозволив спортсменам виграти «Cup of China» (китайський етап світового Гран-прі), а також завоювати срібло на російській стадії змагань. У фіналі серії Гран-прі фігуристи також посіли друге місце. Не бажаючи виснажувати себе тривалими перельотами, а також збивати тренувальний план підготовки перед Чемпіонатом Європи, Оксана та Максим вирішили пропустити російську національну першість. Однак з-за випадкового падіння Шабаліна на європейському чемпіонаті пара стала лише п’ятою.

Цей епізод змусив спортсменів по-новому поглянути на свою програму підготовки. Вони стали тренуватися з подвоєною ретельністю і вже в березні 2009-го року стали володарями золотих нагород Чемпіонату світу.

Таким чином, пара Домніна-Шабалін стала єдиною в світі фігурного катання, яка зуміла в незмінному складі виграти і юніорський, і «дорослий» чемпіонат світу.

Оксана Домніна і Роман Костомаров

Цей тріумф приніс фігуристам медаль «за Заслуги перед вітчизною» (другого ступеня). Згодом Оксана Домніна і її партнер стали бронзовими призерами Олімпіади і триразовими чемпіонами Росії. Після цих виступів наша сьогоднішня героїня перервала виступи і тріумфально пішла з великого спорту.

Особисте життя Оксани Домниной

Протягом декількох років наша сьогоднішня героїня жила в цивільному шлюбі з фігуристом Романом Костомаровим. На початку 2011-го року Оксана народила своєму обранцеві дочку Анастасію. Однак ще двома роками пізніше любовний союз двох спортсменів все ж розпався.

У кінці 2013-го року стало відомо, що новим коханим фігуристки став актор Володимир Яглич. Їх стосунки зав’язалися під час спільного виступу на проекті «Льодовиковий період». В даний час пара нерозлучна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: