Ім’я: Одрі Хепберн

Дата народження: 4 травня 1929 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Брюссель, Бельгія

Дата смерті: 20 січня 1993 р. (63 роки)

Діяльність: актриса

Вага: 62 кг

Зріст: 170 см

Біографія Одрі Хепберн

Велика американська актриса Одрі Хепберн народилася 4 травня 1929 року в столиці Бельгії – Брюсселі. Її справжнє ім’я Одрі Кетлін Ван Хеємстра Растон. Родинні корені актриса має як британські по лінії батька Джозефа Хепберн, так і голландські по лінії матері Елли Ван Хеємстра. В родинних коріннях матері були також французькі дворяни і англійські монархи, з них був сам король Едуард III.

Батько Одрі трохи пізніше до свого прізвища додає ім’я Хепберн. Отже, юна леді стає Одрі Хепберн. У актриси були два зведених брата по матері – Олександр і Ян Ван Уффорд. Її шлюб з Хепберн був другим. Раніше вона була за чоловіком за аристократом з Голландії Хендріком ван Уффордом.

Зважаючи на те, що мати Одрі мала аристократичне походження, вона дуже хотіла дати своїй дитині прекрасну освіту. Вона домовлялася з приватними школами в Англії, Голландії про навчання своєї дочки. Звичайно, Одрі всі заняття відвідувала регулярно.

В сім’ї Хепберн були постійні сварки. Найбільшим ударом для, ще маленькою, Одрі був раптовий розлучення батьків. Ініціатором був батько. Бідна дівчинка, вона дуже переживала, плакала постійно. У неї була легка депресія. Батько Одрі став жити в Лондоні, згодом зв’язався з нацистами. Довгий час актриса не бачила батька. Їй завжди хотілося знову зустрітися з ним. Саме тому, вона займалася його пошуками. Вдавалася до допомоги Червоного Хреста. І, нарешті, знайшла. Одрі його дуже любила, всіляко підтримувала, в тому числі і фінансами, поки батько не помер. Хепберн писала мемуари, де також розповідала про своє дитинство:

Справжня жінка

«На мене в батька і мами часу майже не залишалося. Я запам’ятала, що нікому не була потрібна, і все життя сумнівалася, що може бути по-іншому. Шоколад був моєю єдиною любов’ю, і він мене ні разу не зрадив».

Одрі зі своїми братами і матерію переїжджає жити в місто Анрем в Голландії. Це місто вважався частиною Третього рейху. Будинок її матері був штабом німців. Але мати Одрі домоглася дозволу залишитися в особняку. Всі речі були конфісковані.

У зв’язку з тим, що ім’я Одрі було англійського походження, було дуже небезпечно називатися ним. Одрі Хепберн нічого не залишається, як взяти інше ім’я. Вона назвала себе Едда Ван Хеємстра. Це врятувало юну леді. На даний час, багато хто впевнені, що ім’я Едда Ван Хеємстра справжнє ім’я, а Одрі Хепберн псевдонім.

Ікона стилю

Зима 1944 року вважалася «голодною». Без тепла, їжі жителі Голландії страждали, гинули, замерзали на вулицях. У місті Арнем після бомбардування союзників, нікого не залишалося. Вулиці були порожні. Брат Одрі був у таборі німців укладеним. За участь в Опорі дідусь і дядько матері були розстріляні. Незабаром Одрі хворіє, у неї немає сил з-за голоду. Постійно читала книжки, лежачи в ліжку, щоб хоч якось не думати про їжу. В її раціоні були: сира картопля листок цикорію. Одрі була якимось сполучною учасників Опору. Вона передавала записки за призначенням. Один раз її нацисти помітили і хотіли відправити в Німеччину. Але спритна Хепберн дала такого драла, що ніхто її не зміг наздогнати. Вона сховалася в мокрому підвалі, який переповнювали щури. Цілий місяць вона ховалася там. З собою з їжі було кілька яблук і трохи хліба.

З сином

Покинула свій притулок Одрі, тільки коли почула радісні крики людей, які говорили про звільнення міста. Изнеможденная дівчина повертається в свій будинок. Побачивши її, мати була перелякана, наскільки погана була її єдина дівчинка. У Одрі була виявлена жовтяниця, а пізніше ще і астма. Вона також хворіла анемією з-за голоду. Але ось в місто почали приїжджати лавки з продуктами. Від нестачі вітамінів, цукру, дівчина навіть з’їдала банку згущеного молока за один присід. Якось навіть захворіла від вівсяної каші, т. к. пересластила її. Так на все життя обмін речовин не відновився. Одрі Хепберн не загострювала на своєму здоров’ї уваги, і говорила: «Поки у дитини є певний мінімум, він абсолютно щасливий. Я пам’ятаю, що нам було дуже весело. Ми ж не сиділи на підлозі і не плакали п’ять років поспіль. Звичайно, висіла тінь страху і репресій, і відбувалися страшні речі».

У дитинстві Одрі захоплювалася малюванням. До сих пір деякі її роботи зберігаються. Війна закінчилася. І, як слід було очікувати, сім’я актриси була повністю розорена. Її мати, щоб хоч якось утримувати своїх дітей, працювала покоївкою, куховаркою, економкою. Уявіть, баронеса, і працює з робочим класом. Але вибирати не доводилося, треба було виживати.

У 1945 році Хепберн переїжджає жити в Амстердам. Там разом з матір’ю вони влаштовуються в будинок ветеранів медсестрами. В цей же час Одрі починає займатися балетом. Пізніше вона переїхала до Лондона і там займається у педагога Марі Рамберт, одного з найвидатніших танцівників в історії. Марі стверджувала, що у Одрі все вийде в балеті, з її зростанням і недоїданням у воєнні роки вона може стати прима-балериною. Звичайно це лестило Хепберн. І вона, звичайно ж прислухалася до думки Рамберт. Якось викладач розповість: «Вона була чудовою ученицею. Якби вона продовжувала займатися балетом, вона була б видатною балериною».

Одрі Хепберн на відео Одрі починає заробляти самостійно. Танцювала в кордебалеті. Знімалася в рекламі засобів по догляду за волоссям, від лупи, від веснянок, і навіть від тарганів.

Будучи ученицею балетної школи, вона помітила режисера Чарльз ван дер Лінден. Він шукав актрису на епізодичну роль у фільмі «Голландська мова за сім уроків». Режисер запросив Одрі працювати у своєму фільмі. Хепберн прийняла його запрошення. Одрі грає бортпровідницю в цьому фільмі. З нього-то і почалася її акторська кар’єра. Потім були ролі в музичному театрі.

Після Одрі знімається у фільмі «Зернятко дикого рису», «Розповіді молодих дружин», «Сміх у раю», «Банда з Лавендр Хілл» і «Дитя Монте-Карло». Головна роль у «Рідоти» бродвейській постановці. Успіх п’єси був неймовірним, вони показували її аж цілих шість місяців. За цю роль Одрі отримала Театральну премію.

Пізніше вона зіграє головну роль у фільмі «Римські канікули». Партнером по фільму був знаменитий Грегорі Пек. Організатори планували на афіші фільму написати ім’я Пеку великими літерами, щоб «впадало в очі. А ім’я Хепберн написати під ним.

Але саме Пек наполіг, щоб не було такого поділу, оскільки він вже тоді передрікав Одрі світовий успіх за цю роль. Навіть подейкували, що у Хепберн роман з Пеком. Але вони, звичайно ж, не підтверджували цю інформацію.

Після «Римських канікул» пішла картина «Сабріна», де Одрі грає з Вільямом Холденом. Згодом, вони починають зустрічатися. Вона була дуже закохана в нього, мріяла вийти за нього заміж, народити від нього дітей. Але незабаром, коханий зізнався, що дітей у нього ніколи не буде, т. к. було хірургічне втручання, при якому перев’язали фрагмент сім’явивідних проток.

Історія актриси Пізніше Одрі грає у виставі: «Ундіна». Тут – то вона і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Крейдою Ферререм. Весілля закоханих була в Швейцарії. Одрі в цій країні проходила лікування. Вона практично не могла говорити, загострилася астма. Швейцарія – свіже гірське повітря, надали цілющий ефект.

Незабаром Одрі завагітніла. На превеликий її жаль, дитину врятувати не вдалось, він народився мертвим. Одрі все хвилювало сімейне щастя, народження дітей. Але чоловік був захоплений кар’єрою. Актриса допомагала чоловікові всім. Чим могла. Вона знімалася з ним в різних фільмах, які не ставали популярними. В цей же час їй пропонувалися хороші ролі в знаменних картинах. Але з-за чоловіка вона була змушена відмовлятися від пропозицій. Крейди не влаштовувало, що його дружиною більше цікавляться, ніж їм. Він заздалегідь готував інтерв’ю для журналістів. Відповідав на всі питання, які були адресовані Одрі, сам. При цьому вона виглядала на цьому тлі дурнувато. Але вона зовсім не переймається з цього приводу, лише говорила: «Ну і нехай, – гадала вона, – зате він буде зі мною, і я народжу від нього дитину».

У 1960 році на зйомках фільму «Непрощенная» Одрі падає з коня. У цей момент вона була знову вагітна. На жаль, їй знову не вдалося зберегти дитинку. Після нещасного випадку вона була прикута до ліжка місяць, після чого знову повертається на знімальний майданчик, але вже в корсеті.

На щастя молодої актриси, в неї народжується син, якого вона назве Шон. Сказати, що Одрі була щаслива, було б мало. Вона була на сьомому небі від щастя. Вона думала, сподівалась, що ось тепер все буде добре і вони з чоловіком заживуть щасливим життям. Але Крейда дуже заздрив своїй красуні дружині, її популярності, адже її порівнювали з самої Елізабет Тейлор. Подружжя розійшлися.

Одрі Хепберн стала мега популярною актрисою. Вона знімалася з відомими акторами: Моріс Шевальє, Гаррі Купер, Джордж Пеппард, Кері Грант, Шон Коннері і не тільки. За її плечима прекрасні ролі у фільмах:«Забавна мордочка», «Любов після полудня», «Сніданок у Тіффані», «Шарада», «Моя прекрасна леді» «Як вкрасти мільйон», «Кровні узи», «Любов серед злодіїв». Остання роль актриси була у фільмі «Завжди» режисера Стівена Спілберга. Багато актори ставали її хорошими друзями.

У 1964 році виходить мюзикл «Моя прекрасна леді». Спочатку 70х Одрі виходить заміж вдруге. Чоловіком став італійський психіатр Андреа Дотті. Актриса стає мамою вдруге. І знову син, якого назвали Люк. Разом з першим сином вона перебирається до чоловіка в Італію. Але шлюб не був щасливим. У пресі постійно говорилося, що чоловік їй зраджує. І це були не прості слова, а з доказами, прикладалися фотографії. Незабаром подружжя розлучилося.

Безсумнівно, у Одрі було багато шанувальників. І вона знову виходить заміж. Нарешті, доля була до неї прихильною, і шлюб тривав довгий час. Чоловік був поруч до самої смерті Одрі.

Одрі Хепберн більше не знімалася у фільмах. Вона зайнялася благодійністю для дітей. Одрі стає спеціальним послом Міжнародного надзвичайного дитячого фонду ООН. Хепберн знала багато мов, тому їй було легко спілкуватися з людьми різних країн. Вона знала французьку, англійську, іспанську, італійську, голландську мови. Одрі приносила успіхи в роботі. Вона домагалася поліпшення життя в різних країнах. Актриса згадувала: «Я бачила як крихітні гірські громади, нетрі і стихійні поселення якимось дивом вперше отримали системи водопостачання, і цим дивом був ЮНІСЕФ. Я бачила, як діти будували самі собі школи з цегли і цементу, наданих ЮНІСЕФ».

Поки Хепберн займалася своєю діяльністю, зовсім забула про своє хитке здоров’я. І ось одного разу в одній поїздці у Одрі дуже заболів живіт. Не повідомивши нікому, вона продовжувала працювати. Як і слід було очікувати, після прибуття додому у неї виявили рак шлунка.

20 січня 1993 року не стало більше прекрасної актриси, матері своїх синів і просто жінки Одрі Хепберн. Її поховали в Швейцарії в місті Толошеназе.

Нагороди

У скарбничці Одрі Хепберн було чимало різних нагород і звань. До їх числа відносяться: премія «Оскар», «Золотий глобус» Одрі її отримувала три рази, приз Зулуеты на кінофестивалі в Сан-Себастьяні, «Еммі», «Греммі», премія «Тоні».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: