Ім’я: Образ Асомов

Дата народження: 22 жовтня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ташкент, Узбекистан

Діяльність: гуморист, актор, комік

Вага: 62 кг

Зріст: 160 см

Біографія Образа Асомова

Дитинство Образа Асомова

Образ Асомов, відомий гуморист і кіноактор з Узбекистану. Все своє дитинство Образ провів у ташкентській махаллі, і в дитячому садку, ні в школі російську мову не вивчав. Батько Образа працював провідником на поїзді і часто привозив з рейсів книги і журнали російською мовою, що залишилися від пасажирів – «Радянський екран», «Мистецтво кіно», «Крокодил». Образ разом з братом Сабитом читали цю літературу запоєм і поступово пізнавали чужу для себе мову. Батько завжди заохочував читання, кажучи, що мову треба вчити обов’язково.

Образ Асомов в дитинстві не вчив російську мову

Мови давалися братам легко. За словами Образа, це сімейне – прапрадід артиста Аббасхон Эшон був шанованою людиною, засновником першої школи в Ташкенті, знав кілька мов, в тому числі і російська.

В сім’ї Образа була чудова традиція – по неділях, збираючись на сніданок, діти разом з батьками пили чай і слухали радіопередачі «З добрим ранком», яку тоді, в середині сімдесятих, вела Регіна Дубовицька. У той час Образ і уявити собі не міг, що згодом він буде працювати в одній програмі з талановитою ведучою.

З дитинства Образ Асомов любив слухати по радіо не тільки Регіну Дубовицьку, але і виступи Аркадія Райкіна, Михайла Жванецького. Юний поліглот перекладав почуті монологи на узбецький мову, підлаштовуючи їх під себе, видозмінюючи й підганяючи «під школу». Потім з цими номерами Образ виступав на вечорах самодіяльності і святах. Вчителі дуже любили виступи Образа. Жоден концерт не обходився без юного гумориста, який швидко став улюбленцем публіки і «цвяхом» всіх програм. Крім гумору, з дитинства Образ захоплювався малюванням. З четвертого класу він займався у художньому гуртку при Палаці піонерів, а після школи вирішив спочатку зв’язати своє життя з образотворчим мистецтвом – вступив у Художнє училище ім. Бенькова.

Навчання

Навчаючись у художньому училищі, Образ не забував вдосконалювати свій гумористичний талант. Він підробляв на узбецьких весіллях тамадою. Зароблені гроші витрачалися на купівлю фарб і полотен, які в той час були досить дорогими. Училище Асомов закінчив з червоним дипломом. Продовжувати освіту Образ збирався в Московському худинституте їм. Сурікова, проте спроба надходження виявилася невдалою. На наступний рік Образ вступив на художнє відділення Ташкентського театрального інституту.

Образ Асомов – Спортсмен Під час навчання у вузі Образ Асомов продовжував працювати тамадою, давав гумористичні концерти в будинках культури і клубах. До того часу він вже став відомим в Ташкенті коміком. Одного разу на одному з його концертів побував відомий узбецький режисер Латіф Файзієв, який працював у той час над радянсько-індійської картиною «За законом джунглів». Виступ молодого артиста сподобалося режисеру, і він запросив Образа на епізодичну роль у фільм. Зйомки двосерійного фільму почалися в 1988 році і повинні були проводитися не тільки в Ташкенті – необхідно було їздити в Москву, Юрмалу, Індію.

Образ Асомов вирішив взяти в інституті академічну відпустку. Декан факультету, до якого прийшов Образ з проханням дати «академку», не хотів відпускати талановитого художника. Він сказав Образу: «Якщо ти зараз підеш, то тому ти вже не повернешся». Слова декана виявилися пророчими – в інститут Образ так і не повернувся.

На зйомках «За законом джунглів» Асомов познайомився з головною зіркою індійського кінематографа тих років – актором Митхуном Чакраборті, з відомим продюсером Умешем Мехра.

Популярність Образа Асомова

Не довчився в інституті Образ всього рік – після зйомок дебютної кінокартини посипалися пропозиції від інших режисерів, а з приходом популярності почалися нескінченні гастролі по Україні.

Незадовго до розпаду Радянського Союзу Асомов познайомився з тоді гриміли на всю країну Михайлом Задорновим і Леоном Ізмайловим. Задорнов приїжджав в Ташкент в 1989 році з трьома великими концертами в Палаці Дружби Народів. У ті ж дні вечорами виступав перед публікою Образ Асомов. Задорнов захотів познайомитися з творчістю свого узбецького колеги і прийшов на його концерт. Природно, Михайло Миколайович не зрозумів з виступу узбецькою мовою жодного слова, проте після концерту підійшов привітати Асомова голосом Горбачова.

Образ Асомов підробляв тамадою на весіллях

Трохи пізніше Ташкент відвідали в складі «Театру плюс» Леон Ізмайлов та Ігор Христенко. Після їх виступу Асомов декламував їм уривки зі свого репертуару в чайхані. Після цієї зустрічі між Ігорем і Обидом зав’язалася міцна дружба, яка триває досі.

Образ Асомов в проектах «Ялла», «Аншлаг» і «Криве дзеркало»

У 2000 році в творчій кар’єрі Асомова настав різкий поворот. Фарух Закіров запросив Образа попрацювати ведучим під час гастролей по Німеччині групи «Ялла». Двадцять дев’ять міст Німеччини від Франкфурта до Гамбурга гуморист-провідний відвідав протягом місяця. Аудиторія складалася переважно з росіян і російськомовних емігрантів німців, які виїхали на батьківщину. До цього багато хто з них жили в Узбекистані, Алла Пугачова, Ірина Аллегрова, Михайло Євдокимов, а після «Ялли» за аналогічним маршрутом проїхав Євген Петросян. Виступаючи в тих залах, Євген Ваганович постійно чув про «маленькому узбеке-провідному» з «Ялли», талантом яких глядачі захоплювалися і радили Петросяна запросити його у свій театр.

Узбецький гуморист підкорив російську публіку

Через кілька років Петросян приїхав з гастролями в Ташкент і розшукав там узбецького гумориста, запропонувавши йому спільний виступ. Концерт Петросяна і Асомова пройшов «на ура», російський гуморист був у захваті і заявив зі сцени, що скоро узбецькі телеглядачі побачать свого співвітчизника в «Кривому Дзеркалі». Як відомо, свою обіцянку Петросян виконав.

Незадовго до зустрічі з Петросяном Асомов встиг попрацювати і у Регіни Дубовицької в «Аншлагу» – спочатку на сцені в Ташкенті під час гастролей проекту, а після – і в Москві. Однак з «Аншлагом» у узбецького коміка не склалося, і в результаті він повернувся в Ташкент, але як показала зустріч з Петросяном, ненадовго.

«Криве дзеркало» Асомову подобається – згуртованістю колективу, доброзичливою атмосферою, дружніми приколами. Артисти завжди допомагають один одному і підказують, спрямовують творчий потенціал в необхідне русло. Асомов, якого в перший же день прозвали на програмі «узбецьким баем», вважає «Криве дзеркало» другою сім’єю.

Образ Асомов виріс у великій родині

Сучасність. Відносини з владою

Зараз Образ Асомов як і раніше з’являється на російському телебаченні, знімається в російських і узбецьких фільмах. Живе Образ в Ташкенті, проте в рідному Узбекистані концертів практично не дає – склалися напружені стосунки з місцевою владою. Коміка, якого на вулицях дізнається практично кожен узбек, уникають показувати по телебаченню, не публікують новини про нього в пресі, не дозволяють належним чином рекламувати свої виступи. Фільми з участю Асомова в епізодичних ролях йдуть за узбецьким телеканалам без Образа – його епізоди вирізаються. Ситуація склалася через трепетного ставлення влади Узбекистану до пародій на себе – на думку офіційного Ташкента, комік дозволяє собі надто багато, хоча узбецький гумор традиційно набагато скромніший щодо політиків, ніж російська.

Іноді Образ виступає у концертних залах Ташкента з російськомовними програмами. Як не дивно, але публіка на таких концертах практично повністю складається з узбеків. Асомов продовжує виступати на весіллях. За його словами, іноді за ніч він встигає побувати на двох-трьох, а іноді і чотирьох урочистостях, спить після цього кілька годин, а вранці починається інша робота – озвучення і монтаж фільмів, написання сценаріїв до власних програм.

Образ Асомов – Про себе

Особисте життя

Образ Асомов одружений, у нього четверо дітей. Двоє старших дочок артиста вже обзавелися не тільки сім’ями, але і дітьми, зробивши Асомова дідусем. Сім’я спокійно, з розумінням ставиться до щільному робочому графіку Образа. Ось вже більше десяти років Асомов не зустрічає з родиною Новий рік – це час йому, як і багатьом іншим артистам доводиться більше працювати. Однак гуморист завжди знайде час для дзвінка додому. Коли випадає вільний час, гуморист прагне провести його з сім’єю і лише зрідка в пошуках самотності їде з коханим ротвейлером по кличці Дезі на берег річки Чарвак, де у артиста є дача. Хобі у актора «недешева» – хвилясті папужки. У його колекції більше двадцяти порід цих птахів, і в середовищі професійних узбецьких колекціонерів папуг Образ – помітна фігура. Брат Образа Асомова, Собит, став кіноактором, грав в епізодичних ролях в декількох маловідомих фільмах. На початку 1990-х рр. він трагічно загинув.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: