Ім’я: Нонна Терентьєва

Дата народження: 15 березня 1942 р.

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Баку, Азербайджанська РСР

Дата смерті: 8 березня 1996 р. (54 роки)

Діяльність: актриса

Біографія Нонни Терентьєвої

Дитинство і родина Нонни Терентьєвої

В лютому 42-го у подружжя Новосядловых – радянського офіцера Миколи і Антоніни, актриси Бакинського театру, народилася дочка. Батько новонародженої вирішив, раз донька буде Миколаївною і Новосядловой, то її ім’я повинне починатися на «Н». Тому і назвав доньку Нонною.

Актрису Нонну Терентьєву за її красу називали російської Мерилін Монро

Дівчинка росла у творчій атмосфері. Її мати виконувала ролі в театрі на азербайджанською мовою, хоч і була російськомовною актрисою. Маленька Нонна, наслідуючи своїй мамі, часто влаштовувала цілі спектаклі, в яких вона співала і розмовляла замість своїх ляльок.

Коли закінчилася війна, Микола Новосядлов отримав призначення на службу в Румунію. У цю країну він відправився зі своєю сім’єю, тут же Нонна пішла в перший клас. Пізніше Новосядловы перебралися в Київ. Батьки всіляко сприяли творчому розвитку своєї дочки, і після занять у школі Нонна поспішала на заняття з хореографії.

Початок акторської кар’єри Нонни Терентьєвої

Коли Нонна закінчила школу, їй одразу вдалося стати студенткою театрального Вузу їм.Карпенка-Карого. У двадцять років вона знайомиться з майбутнім чоловіком Борисом Терентьєвим. Перша закоханість і перша сварка. Після сварки Нонна залишає Київ і прямує до Москви. Тут вона з легкістю стає студенткою Щукінського училища і навчається з майбутніми відомими акторами: Маріанною Вертинській, Галиною Яцкиной, Володимиром Долинським, Борисом Хмельницьким, Тетяною Єгорової та Наталією Селезньову.

Студентки-второкурсницы цього Вузу, в тому числі і Нонна, брали участь в «Принцесі Турандот» Вахтанговського театру, граючи рабинь. У 1963 році Нонну Новосядлову запросили на зйомки «Самго повільного поїзда», де їй запропонували головну роль. Коли молода актриса вже закінчувала театральне училище, їй одночасно запропонували роботу у фільмі В. Хейфіца «В місті С.» і роль у «Дружині, Жені і Катюші».

Срібне ревю з Нонною Тереньевой Нонна вибрала екранізацію чеховського «Ионыча», так як високо цінувала творчість Чехова. До цього молода актриса зіграла роль Надійки в короткометражному фільмі за твором Чехова «Жарт». У фільмі В. Хейфіца Нонна знімалася з відомими акторами: Ігорем Горбачовим, Лідією Штикан, Анатолієм Папановим, але незважаючи на молодість, виглядала на їх тлі вельми гідно.

Фільми з Нонною Терентьєвої

Не дарма Нонна віддала перевагу зйомкам у кінострічці «В місті С.». Ця кіноробота була показана на Каннському кінофестивалі. В Канни була запрошена і знімальна група, у складі якої була і Нонна. На одному із заходів фестивалю Нонна зуміла поспілкуватися з Сімоною Синьйорі і Івом Монтаном. Захоплюючись молодої радянської актрисою, Симона сказала їй, що якщо б показаний фільм був в конкурсі, Нонні вручили б нагороду за кращу роль та красу.

Михайло Пуговкін, Олександр Ширвіндт, Нонна Терентьєва – Пісенька про лід Після успіху в Каннах західні продюсери і режисери стали запрошувати Терентьєву, пропонуючи їй роботу за кордоном. Однак радянське керівництво рішуче дає відсіч і не відпускає актрису, мотивуючи тим, що Терентьєва дуже зайнята. Але до кінця сімдесятих актриса майже не знімається, їй пропонують незначні ролі.

Особливу популярність приніс актрисі фільм «Крах інженера Гаріна» режисера Леоніда Квініхідзе, в якому вона зіграла роль підступної красуні Зої Монроз. У цій кінострічці Нонна грала разом з Олегом Борисовим. Після виходу фільму на екран Нонну називали російської Мерилін Монро і порівнювали з Гретою Гарбо. Однак крім успіху слава зіграла з актрисою злий жарт. Режисери бачили в ній лише красиву ляльку і запрошували виключно на ролі авантюристок і красунь. В такому амплуа актриса знімається в «Шаленому золоті» Самсона Самсонова, «Транссибірському експресі» Эльдора Уразбаева, «Пригоди графа Невзорова» Панкратова-Чорного, а також у «Бухті Олени», «Дворянському гнізді» і «Таланти і шанувальників».

Нові ролі Нонни Терентьєвої

В якийсь час актриса вирішує повернутися в Київ до коханої людини і до батьків. У Києві за протекцією впливових знайомих чоловіка Нонна влаштовується на роботу в російський драмтеатр, де відразу ж починає виконувати провідні ролі, накликаючи на себе обурення примадонн цього театру.

Однак незважаючи на те, що Нонна Терентьєва продемонструвала на сцені свій неординарний талант, у неї всі ролі швидко відібрали після її розлучення з сином міністра, несправедливо вважаючи, що вона працювала в театрі виключно завдяки протекції. У 1971 р.-му Нонна залишає драмтеатр в Києві і їде в Москву. У Москві вона влаштовується на роботу в Театр Радянської армії. З 1973 – го Нонна Терентьєва працює в Театрі ім. Гоголя, а в 1980 – м йде в Театр кіноактора, де працює до 1992 року.

У роки перебудови криза охопила і радянську кіноіндустрію. Нонну все менше стали запрошувати на зйомки. Треба було чимось займатися. Актриса починає їздити з концертами по країні. Незважаючи на відсутність розкішних туалетів, Нонна не дозволяла собі виходити на сцену в звичайному вбранні. У зшитих мамою концертних костюмах вона виглядала королевою. Актриса виконувала твори на англійській мові з репертуару Елли Фіцджеральд і Дюка Еллінгтона.

Фільми з Нонною Терентьєвої користувалися успіхом не тільки на батьківщині

Публіка захоплювалася «Калинушкой» у виконанні Нонни. Глядачі завжди цінували талант актриси і відверто дивувалися після концертів, що така актриса не знімається в кіно.

У 1967 році актрисі Нонні Терентьєвої вдалося подолати і змінити імідж радянської жінки. На фотопортреті актриси роботи Василя Малишева відвідувачі виставки ЮНЕСКО в Парижі побачили жінку з витонченим макіяжем і елегантною зачіскою, яка сильно відрізнялася від грубих і простакуватих радянських созидательниц комуністичного майбутнього.

Фотографію актриси надрукували у виданні американських збройних сил. Американські льотчики захоплювалися красою радянської актриси, писали їй і навперебій пропонували їй руку і серце.

Нонна Терентьєва була не тільки талановитою актрисою. Вона писала вірші та сценарії, написала лібрето для рок-опери, але не змогла знайти толкового продюсера. Проте всі його плани зруйнувала хвороба.

Особисте життя Нонни Терентьєвої

У 23 роки Нонна вийшла заміж за свого ровесника аспіранта інституту Бориса Патона Терентьєва. Цей шлюб виявився недовговічним. Творча натура Нонни і приземлений реалістичний Борис не змогли жити разом.

Закоханість була першою для кожного, а вона, зазвичай, недовговічна. У шлюбі у них народилася донька Ксенія. Після розлучення подружжя завжди підтримували гарні стосунки і залишалися друзями. Коли у Бориса Терентьєва вже була друга сім’я, Нонна після аварії на ЧАЕС подзвонила колишньому чоловікові і запропонувала йому привезти дітей в Москву.

Після розлучення з Нонна Терентьєва, намагаючись знайти опору, стала зустрічатися з актором Скоморовским. У 1971 році вони разом поїхали в Москву. Але серйозних стосунків не вийшло.

Не склалися стосунки і з одним із її шанувальників поетом Ігорем Волгиным, присвятили актрисі не одне поетичне творіння.

Незадовго до своєї смерті актриса була прооперована, але хвороба взяла верх і в березні 96-го Нонни Терентьєвої не стало. Вона була дуже стійкою людиною, приховувала, що тяжко хвора. Її друзі дізналися про хворобу актриси, коли вона вже вмирала. На похороні були присутні багато її колег і однокурсники. З теплотою і болем відгукувалися про Нонні Наталія Варлей, Галина Польських, Євген Жаріков і багато інші актори.

Дочка Нонни, Ксенія – дизайнер одягу, лауреат премії Ніна Річі. Вона знімалася у фільмі «Залізна завіса», працювала на телебаченні, але акторська професія не захопила Ксенію і вона залишилася вірна дизайнерської діяльності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: