Ім’я: Нонна Мордюкова

Дата народження: 25 листопада 1925 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: с. Костянтинівка, Україна

Дата смерті: 6 липня 2008 р. (82 роки)

Діяльність: актриса

Біографія Нонни Мордюкової

Нонна Мордюкова – це велика радянська актриса зуміла стати по-справжньому рідною і близькою для мільйонів глядачів у різних куточках Радянського союзу. Її називали втіленням духу простої російської жінки, а також однією з найулюбленіших артистів в історії СРСР. Вона була в кіно і в житті, а тому, втілені нею образи, завжди викликали справжній захват у простих глядачів. Їй хотілося вірити, їй хотілося співпереживати… А що ще по-справжньому важливо для актора?

У 2008-му році Нонна Мордюкова покинула наш світ, проте пам’ять про неї досі живе в серцях глядачів. І ще одним підтвердженням цього є дана біографічна стаття, присвячена життю і творчості великої актриси.

Ранні роки, дитинство і родина Нонни Мордюкової

Відомості про дитинство і отроцтво нашої сьогоднішньої героїні дуже розпливчасті і розмиті. Згідно з одними джерелами датою народження актриси є листопад 1925-го року. За іншими – 1926-го. Крім того, складно назвати місце народження Нонни Мордюкової. Так, зокрема, в деяких джерелах в якості місця народження вказується село Костянтинівка Донецької області. В інших же називається станиця Втішна Краснодарського краю.

Нонна Мордюкова в молодості

Достеменно відомо лише те, що велика сім’я майбутньої актриси довгий час проживала у селі Глафировка Краснодарського краю. Тут мама нашої сьогоднішньої героїні працювала головуючим колгоспу. Батько ж Нонни Мордюкової був простим військовим. Крім самої актриси в її родині було також два брати і три сестри. Таким чином, в ранньому дитинстві Нонна майже ніколи не була одна.

Як зізнавалася сама велика актриса в одному з своїх більш пізніх інтерв’ю, мрія про акторській кар’єрі з’явилася в її душі ще в ранньому дитинстві. Саме тому визначити, що ж стало причиною такого рішення досить складно. Точно відомо лише те, що в період Другої світової війни наша сьогоднішня героїня довго переховувалася від солдатів німецьких військ, щоб уникнути відправки до Німеччини. Через деякий час, рятуючись від жахів окупації, сім’я Нонни Мордюкової (у той період ще – Ноябриной) переїхала в Отрадненський район, а потім у місто Єйськ.

Тут після війни мама нашої сьогоднішньої героїні зустріла свого другого чоловіка. Саме його прізвище Нонна Мордюкова носила все своє життя.

Творча кар’єра Нонни Мордюкової у кіно і театрі, перші фільми і слава

У 1945-му році майбутня актриса переїхала до Москви і вступила до ВДІКУ. У цій академії дівчина навчалася акторській майстерності у визнаних майстрів Бориса Бібікова і Ольги Пижової. Навчання складалося добре. Її хвалили педагоги і виділяли з-поміж інших учнів. Можливо, саме з цієї причини вже в 1948-му році молода актриса отримала свою першу роль, яка миттєво зробила її знаменитою. Дебютною акторською роботою нашої сьогоднішньої героїні стала роль активістки підпілля Уляни Громової у легендарному фільмі «Молода гвардія». Перевтілившись в молоду козачку, Нонна Мордюкова вмить стала популярна у всьому СРСР. Всього через рік після виходу на екрани зазначеної стрічки дівчина отримала Сталінську премію першого ступеня. У цей момент вона вперше відчула себе популярною актрисою.

Мордюкова: От і зрозумій цих мужиків В 1950-му році наша сьогоднішня героїня отримала диплом про закінчення Вдіку і поступила на роботу в Театр-студію кіноактора. Проте вже через рік покинула це місце і знову звернула свій погляд у бік кінематографа.

У п’ятдесяті роки актриса виконала безліч чудових ролей, деякі з них глядачі добре пам’ятають і донині. До числа таких варто віднести картини «Чужа рідня», «Добровольці», «Все починається з дороги», «Отчий дім» та багато інших. Завдяки ролям у цих фільмах актриса стала справжньою зіркою радянського кіно. Її любили глядачі і режисери. А тому список її екранних ролей постійно зростав новими роботами.

Подібна ситуація збереглася і в шістдесяті роки, коли на екрани вийшло близько десяти нових фільмів за участю актриси. Найбільш яскравими роботами означеного періоду стали картини «Проста історія», «Одруження Бальзаминовых», «Журавушка», «Діамантова рука» і деякі інші. За свої численні яскраві ролі у кіно в 1965-му році актриса отримала звання Заслуженої артистки РРФСР, а чотирма роками пізніше стала Народною артисткою СРСР. Вона працювала на одному знімальному майданчику з такими зірками радянського кінематографа як Юрій Нікулін, Георгій Віцин, Олег Басилашвілі,

Нонна Мордюкова на відео Слідом за цим прийшли нові ролі, а потім нові нагороди і титули. У сімдесяті-вісімдесяті роки актриса знялася у фільмах «Вони билися за батьківщину», «Рідня», «Вокзал на двох», «Нетипова історія», «Вірою і правдою», які стали своєрідним апогеєм творчості знаменитої радянської актриси. У своїх роботах Нонна Мордюкова спиралася на свій багатий життєвий досвід, а також свої власні почуття і переживання, які пов’язані з простим життям російського села.

У 1974-му році наша сьогоднішня героїня була удостоєна звання Народної артистки СРСР, а роком пізніше Ордена «Знак пошани». Ці нагороди стали лише першими в довгому переліку різних премій і звань, які буквально посипалися на актрису в кінці вісімдесятих – початку дев’яностих років.

У цей період Нонна Мордюкова утвердилася в статусі живої легенди радянського і російського кіно. Вона часто ставала лауреатом різних нагород, однак у фільмах знімалася тепер досить рідко. Після розпаду СРСР актриса знялася лише в п’яти фільмах, в яких грала переважно невеликі епізодичні ролі. У середині 2000-х вона отримала орден «За заслуги перед вітчизною», особливу премію «Ніка» (номінація «Честь і гідність»), а також безліч інших ролей.

Крапку в довгій кар’єрі актриси поставила смерть. Пізно ввечері шостого липня 2008-го року легендарна артистка померла в одній з лікарень Москви. Черга три дні тіло Нонни Мордюкової було поховано на Кунцевському кладовищі поруч з могилою її передчасно померлого сина. До цього дня на могилі актриси лежать гори живих квітів.

Особисте життя Нонни Мордюкової

У житті Нонни Мордюкової було два шлюби. Першим чоловіком актриси був інший видатний актор В’ячеслав Тихонов. У шлюбі з ним актриса прожила тринадцять років, протягом яких на світ з’явився її єдиний син – Володимир. Подорослішавши, син Нонни Вікторівни також став актором, проте в 1990-му році його життя перервалася через передозування наркотиків.

Нонна Мордюкова з першим чоловіком В'ячеславом Тихоновим прожила 13 років

Смерть сина стала сильним потрясінням для актриси. Сильною опорою для неї в той період був тільки її другий чоловік Володимир Сошальський, з яким вона прожила до самого кінця.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: