Ім’я: Ніна Усатова

Дата народження: 1 жовтня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: с. Малинове озеро, Алтайський край

Діяльність: актриса

Вага: 72 кг

Зріст: 163 см

Біографія Ніни Усатової

Ніна Усатова – це яскрава і неповторна актриса, яка ось вже багато років радує глядачів своєю іскрометною грою. За багато років її чудові акторські роботи вже встигли стати справжньою класикою радянського і російського кіно. Її образи полюбилися глядачам. А вона сама придбала славу по-справжньому народної актриси.

Саме, дивлячись на її творчий шлях, стає відразу зрозуміло, чому інтерес до нашої сьогоднішньої героїні не тане з плином років. Сьогодні актриса вже розміняла сьомий десяток, однак, незважаючи на це, її роботи в кіно і театрі, також користуються великою популярністю серед глядачів.

Ранні роки, дитинство і родина Ніни Усатової

Майбутня велика актриса народилася на світ 1 жовтня 1951 року в невеликому (або навіть – крихітному) селі Малинове озеро Алтайського краю РРФСР. У цьому місці пройшло її дитинство, однак вже в підлітковому віці дівчинка переїхала з батьками в більш велике місто Курган.

Там майбутня актриса стала відвідувати середню школу, а також вперше займатися театральною майстерністю. Зараз, вже досить важко сказати, що послужило причиною такого захоплення. В якийсь момент вона просто з’явилося в житті Ніни Усатової, немов саме собою. Молода актриса стала брати участь у репетиціях гуртка акторської самодіяльності. А потім в якийсь момент раптом зловила себе на думці про те, що в майбутньому хотіла б стати актрисою.

Ніна Усатова в молодості

Однак через гладкою фігури, а також її сільського говірок, розраховувати на прихильність театральних метрів актрисі було досить складно. У 1969-му році, тільки закінчивши школу, Ніна Усатова вирушила до Москви, але вступити в Щукінське училище так і не зуміла. Перший провал став вагомим ударом для молодої актриси, однак здаватися без бою вона не збиралася.

Залишившись в Москві, наша сьогоднішня героїня влаштувалася сновальщицей на кондитерську фабрику «Червоний Жовтень». Тут вона пропрацювала кілька років, поєднуючи роботу з підготовкою до вступних іспитів. Проте в 1970-му, ні в 1971-му, ні в 1972-му вступити на навчання в Театральний інститут імені Бориса Щукіна їй так і не вдалося. У якийсь момент актриса вже зневірилася одного разу пробитися в омріяний ВУЗ, але її вроджена цілеспрямованість не дозволяла їй відступитися від наміченої мети.

Сергій Степанченко, Ніна Усатова – Романс В якийсь момент наша сьогоднішня героїня залишила кондитерську фабрику і влаштувалася на роботу в один з московських Будинків культури. Працюючи тут в якості директора, Ніна Усатова в той же час отримала рідкісну можливість удосконалювати свою акторську майстерність. Вона спостерігала за театральними постановками, спілкувалася з багатьма відомими артистами, а тому в один прекрасний момент вона вирішила не здаватися і наполегливо йти до своєї мрії.

В результаті вступити актрисі все-таки вдалося, але тільки з п’ятої (!) спроби. У 1974-му році Ніна Усатова стала студенткою режисерського факультету Театрального інституту імені Бориса Щукіна. У цьому місці пройшло її професійне становлення. Тут же актриса зуміла відчути себе маленькою частиною величезного і безкрайнього світу мистецтва.

Зоряний шлях актриси Ніни Усатової, фільмографія

Після закінчення навчання в 1979 році Ніна Усатова вирушила з розподілу в місто Котлас Архангельської області, де стала працювати в районному театрі. За період роботи на місцевій сцені акторка виконала близько дванадцяти різних ролей, проте вже в 1980-му році залишила провінційне містечко і відправилася в Ленінград, де стала актрисою трупи тільки що відкрився Молодіжного театру. За період роботи в ленінградському театрі актриса зміцніла в творчому і професійному плані, а тому дуже скоро про неї заговорили як про справжню зірку.

Олександр Лазарєв і Ніна Усатова – Випити хоться В 1981-му році наша сьогоднішня героїня дебютувала у світі кіно. Першою її роботою стала роль кравчині у фільмі «Куди зник Фоменко». Згодом Ніна Усатова стала часто зніматися в кіно. За нею закріпився образ балакучою сільської баби зі своїм особливим шармом. Саме в цьому акторському амплуа актриса найчастіше з’являлася на екрані.

У період з 1983-го по 1989-й акторка виконала роль майже у двох десятках нових фільмів. Серед них найбільш відомими стали її ролі у фільмах «Небувальщина», «Ось моє село», «Байка», «Холодне літо п’ятдесят третього» і деякі інші роботи.

Починаючи з 1989-го року, Ніна Усатова стала працювати у Великому драматичному театрі. Згодом у цьому місці вона виконала безліч чудових ролей, які донині вважаються кращими в її кар’єрі. Вистави «Підступність і любов», «Кадриль», «Сімейний портрет зі стороннім», «За чим підеш, то і знайдеш» – все це лише мала дещиця ролей, зіграних Ніною Усатової на сцені БДТ.

Повертаючись до кінематографічним ролей, відзначимо, що в цій галузі кар’єра актриси була не менш успішною. Фільми «Чича», «Вікно в Париж», «Кавказька рулетка», «Червоне небо. Чорний сніг» принесли їй безліч престижних кінематографічних номінацій. Тріумфальними ж в кар’єрі нашої сьогоднішньої героїні стали ролі у фільмах «Мусульманин», «Барак», «Поп».

Ніна Усатова полюбилася глядачам по багатьом фільмам

За дані фільми актриса отримала в загальній складності дві премії «Ніка», приз фестивалю «Кінотавр», а також нагороду «Золотий орел». Крім цього в колекції актриси є й інші премії. Медаль Пушкіна, Державна премія Російської Федерації, звання Народної артистки Росії – все це яскравий приклад визнання заслуг великої актриси.

Ніна Усатова сьогодні

В даний час Ніна Усатова все також продовжує плідно працювати в кіно. Серед її пізніх робіт виділяються серіали «Фурцева», «Станиця», а також фільми «Пелагія і білий бульдог», «Вдови пароплав» і «Легенда №17». У кожній з названих стрічок наша сьогоднішня героїня виконала помітні ролі.

У 2014-му році талановита російська актриса повинна зіграти роль бабусі одного з героїв в фентезійної стрічці «Таємниці Снігової Королеви». Проект вельми амбітний, а тому глядачі, напевно, не обійдуть стороною. У цій же картині знімалися такі зірки російського кінематографа як Аліса Фрейндліх, Олег Єфремов та інші.

Особисте життя Ніни Усатової

Практично все своє життя актриса живе з актором Юрієм Львовичем Гурьевым. За освітою чоловік Ніни Усатової – лінгвіст (фахівець в області німецької та французької мови). У пари є дорослий син Микола.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: