Ім’я: Ніна Дорошина

Дата народження: 3 грудня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Москва

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 68 кг

Зріст: 170 см

Біографія Ніни Дорошиною

Дитинство

Чудовою артистці Ніні Дорошиною пощастило народитися в передмісті Москви, дачному селищі Лосинка. Сім’я її жила в 18-метровій кімнаті комуналки. Її батько Михайло кожен день їздив в переповненій електричці на роботу в Ростокінський хутряний комбінат – він був там оцінювачем і сортувальником.

Незадовго до війни батька направили в тривале відрядження в Іран. Слідом за батьком в Іран переїхала і вся родина. Відрядження була дуже відповідальною – закупівля хутра для потреб Червоної Армії. У місцевого населення скуповувалася овчина, каракуль і буквально кожна шкурка проходила через руки Михайла.

З війною відрядження затягнулася, і на Батьківщину сім’я змогла повернутися тільки в 1946 році, знову осівши в Лосинке. За час перебування в Ірані Ніна Михайлівна вивчила перська мова і назавжди закохалася в Схід.

Ніна Дорошина в молодості

Після повернення Ніна навчається в 4-й жіночій школі. Тут же приходить і захоплення театром, яке стало згодом професією і покликанням: Ніна записалася в театральний гурток. Школа жіноча, і всі чоловічі ролі в спектаклях гуртка діставалися чомусь Ніні. Волею випадку в сусідню, чоловічу, школу прийшов артист Мхату Петро Кудлай, утворивши і там театральний гурток. Хлопчаки жіночі ролі грати навідріз відмовлялися. І між гуртками утворилося співробітництво – дівчаток запросили там грати.

У старших класах Ніна записалася в колектив театрального гуртка самодіяльності Клубу залізничників. Керувала колективом Марія Львівська, актриса Камерного театру. Це і зумовило подальший вибір життєвого шляху Ніни Михайлівни – надходження в Щукінське училище.

Студентство і дебют в кіно

Перший фільм з участю Ніни Дорошиною вийшов на екрани в 1955 році. В цей час Ніна ще вчилася в «Щуку». В мелодраму Михайла Калатозова «Перший ешелон» Ніна була запрошена на роль подруги бандита – Неллі. Ця роль зробила актрисі хорошу службу і принесла справді народне визнання – як мінімум серед лосиноостровской шпани.

Виїжджати на навчання Дорошиною доводилося рано вранці, а повертатися додому – вже затемна. Сім’я як і раніше жила в Лосинке, де вечорами було не дуже-то безпечно – місцева шпана «славилася» тоді на всю столицю. Одного разу спробували пограбувати і Ніну – вже увійшовши в свій під’їзд, абсолютно темний, вона стала жертвою нападу, на щастя, невдалого. Вихід на екрани «Першого ешелону» змінив всю ситуацію в корені – Ніну кожен вечір проводжав від станції до самого під’їзду ескорт хуліганів, впечатленных її роллю в кінокартині. Це навіть дозволило не знімати кімнату в Москві, що змушена була робити Ніна, бо боялася пізніх повернень у Лосинку. Московська пізня шпана, уважавшая Ніну, через деякий час припинила свої «проводжання», але і після цього довгий час кожен хуліган неодмінно вітався з нею.

Ніна Дорошина перші ролі зіграла ще в школі

Кіно і театр

Через рік після свого феєричного дебюту в Першому ешелоні» Ніна закінчила Щукінське театральне училище і потрапила в театр-студію при «Мосфільмі». З цих років почалася її кінокар’єра. Дуже скоро Ніну вже дійсно знала вся країна: її ролі в «Шалений день», «Людина народилася», «Неповторною весни», «Людей на мосту» запам’ятовувалися глядачам своєю яскравістю та енергією і неймовірною багатослівністю. Головних ролей Дорошиною майже не давали, але вона вміла надати особливий шарм другорядним персонажам, роблячи їх запам’ятовуються нарівні з першими особами картин.

Ще будучи студенткою, під час зйомок дебютного «Першого ешелону» Дорошина познайомилася з Олегом Єфремовим, який в ті роки організовував «Сучасник». У 1959 році Ніна прийшла в театр до Єфремову, де і пропрацювала тривалий час.

Завдяки пошукам молодою актрисою щирості акторської гри і заперечення яскравої зовнішньої, надуманою театральності, склалося чудове амплуа, в якому Ніна змогла повністю розкрити свої талант і індивідуальність. Всі ролі Ніни в «Современнике» – це фатальні дівчата і жінки. Вони завжди закохані пристрасно, шалено, і завжди вони – споконвічно російські. Особливо яскравими були ролі Каті в «П’яти вечорах» А. Володіна, Вари «Вічно живих» Ст. Розова, Інни в «Мурлін Монро» Н. Коляди.

Ніна Дорошина прокинулася знаменитою після фільму «Любов і голуби»

Кар’єру актриси театру і кар’єру кінозірки Ніна поєднувати не стала, віддавши перевагу вибрати театр. Зйомки стали проходити все менше і менше. На початку шістдесятих на екрани ще виходили роботи з її участю («Кінець старої Березівки», «Перший тролейбус», «Будувався міст»), однак далі її ім’я миготіло на екранах все рідше і рідше.

«Любов і голуби»

Через 15 років, до середини вісімдесятих, глядачі кіно зовсім забули про Дорошиною. Зйомки практично припинилися повністю, і акторка вирішила повністю присвятити себе театральними підмостками, продовжуючи грати яскраві, неоднозначні і незмінно романтичні ролі.

Один з вистав у театрі «Сучасник» – «Любов і голуби». Ніна грала в ньому роль Надюхи, а сценічним партнером – Геннадій Фролов. Там і побачив її Володимир Меньшов, вражений грою Ніни. Дійсно, гра була неймовірною – зал повністю перебував у владі Дорошиною. Глядачі в залі сміялися як божевільні, то ридали. Це справило на Меньшова незабутнє враження, і він загорівся ідеєю зняти фільм по виставі. У головній ролі могла бути, звичайно ж, тільки Дорошина. Партнером її в кіноверсії вистави став прекрасний Олександр Михайлов.

Чуття Меньшова, ніколи не підводило його, не підвело режисера і на цей раз картина стала воістину всесоюзним хітом. Меньшов органічно використовує в картині Дорошинскую відчайдушність і кипучу натуру, що перетворює звичайний побутовий текст в істинно російська плач. Дорошина чудово впоралася з роллю – і на ній, москвичці, простенька і нехитра сільська одяг і хусточку виглядають органічно і щиро.

Ніна Дорошина: «Любов і голуби», киноляп Доля картини склалася досить непроста. У той час в країні починалася боротьба з пияцтвом, і кінокритики звинуватили Меньшова у неправдивому зображенні селянського життя, назвали картину несмаком. Але народне визнання звело нанівець всі критичні випади. Донині «Любов і голуби» не втратила своєї актуальності і користується всенародною успіхом.

Друге занурення в театр

Успіх картини «Любов і голуби» – прекрасний привід повернутися в кіно, але Ніна Михайлівна не піддалася спокусі. Феєричний успіх не зміг змусити Ніну відмовитися від театру. Повернувшись на підмостки «Современника», Дорошина виступає там досі. Зараз вона грає практично всі ролі, не тільки фатальних жінок. В її репертуарі – Шекспір і Коляда, Ануй та Гінзбург. Найулюбленіша роль Дорошиною раніше Інна з «Мурлін Монро». У цьому спектаклі, крім Дорошиною, грають Олена Яковлєва і Сергій Гармаш – воістину зірковий склад.

Ніна Дорошина зараз – жива легенда «Современника». Крім гри в улюбленому театрі, якому Ніна Михайлівна присвятила практично все життя, Дорошина зараз – викладач курсів акторської майстерності в Щукінському училищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: