Ім’я: Нікас Сафронов

Дата народження: 8 квітня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Димитровград, Ульяновська обл.

Діяльність: художник

Вага: 75 кг

Зріст: 178 см

Біографія Нікаса Сафронова

На сьогоднішній момент Нікас Сафронов є дуже затребуваним художником як в Росії, так і за кордоном. Відчуваючи постійну потребу в самовдосконаленні, художник багато подорожує, вивчає техніку великих майстрів минулого в музеях і колекціях світу, знайомиться з шедеврами культури. Його активне життя і широкі контакти сприяють тому, що його особистість стає не менш привабливою і популярною, ніж його творчість.

Дитинство Нікаса Сафронова

Нікас Сафронов народився в 1956 році в Ульяновську в небагатій родині відставного військового. Чотири старших брата і молодша сестра були вірними супутниками його дитинства, і добру прихильність до них Нікас проніс через всі хитросплетіння свого життя

Художник Нікас Сафронов

Батько Нікаса (Сафронов Степан Григорович) – руський, з сім’ї потомствених православних священиків, які ведуть свій початок з літописів Симбірська з 1668 року. Мама (Сафронова Ганна Федорівна) народилася в литовському Паневижесе, за національністю – полулитовка-полуфинка. Виходячи з цього з’явився литовський псевдонім художника – Нікас. До речі, чоловік сильно шанував матір, тому в її честь побудував храм.

Навчання Нікаса Сафронова

Навчаючись у загальноосвітній школі, молодий Микола захопився малюванням, копіюючи книжкові ілюстрації та репродукції, розробляючи власний романтичний стиль, втілюючи, таким чином, свої мрії про подорожі та пригоди. Про те, щоб робити образотворче мистецтво справою свого життя, він в той час не замислювався.

Після восьмого класу Нікас Сафронов відправився до Одеси. Там він вступив в морехідне училище, але провчився лише рік. Після цього він поїхав у Ростов-на-Дону і тут до 1975 року навчався в художньому училищі. Одночасно молодий чоловік працював художником-бутафором в ростовському Тюгу, а так само підробляв сторожем, вантажником і двірником.

Нікас Сафронов і його картини

Училище він так і не закінчив – його призвали служити в ракетних військах в естонському місті Валга.

Після демобілізації Нікас поїхав до Литви, на батьківщину матері, до міста Паневежис. І тут якийсь час він працював у Театрі Донатаса Баніоніса театральним оформлювачем і паралельно підробляв художником по тканинах на льонокомбінаті.

На історичній батьківщині Сафронов правда довго не затримався. У 1978 році він переїхав до Вільнюса. П’ять років по 1982 року Нікас навчався в державному художньому інституті Литовської РСР (Нині ВУЗ називається Академія мистецтв) на факультеті дизайну.

Через три роки художник поїхав штурмувати Москву. Тут він закінчив Суріковскій інститут (Московський державний академічний художній інститут імені Сурікова в. І.) і назавжди залишився у столиці. Так само у нього є диплом московського держуніверситету технології і управління, де він числився на факультеті психології.

Творчість Нікаса Сафронова

З 1973 року він активно пише, виставляє і продає свої роботи, і зі своєї першої персональної виставки 1978 року в Паневежисі він став відомим як яскравий сюрреаліст, портретист і експериментатор.

У 1980 році відбулася його перша персональна серйозна виставка у Вільнюсі. Потім він переїхав до Москви.

Нікас Сафронов - Невловима (1976)

Втім, в російській столиці Нікас Сафронов займався не тільки творчістю. На початку 90-х років минулого століття він працював спочатку арт-директором, а потім і головним художником російської версії журналу «Пентхауз».

Паралельно він працював оформлювачем і консультантом наукового видання «Аура-Зет», а також журналів «Світ зірок» і «Дипломат». Нікас був арт-директорів видань «МОНОЛОТ-дайджест» і «Америка» та головним художником видання «Москва і москвичі».

Нікас Сафронов і його картини

Нікас Сафронов написав портрети ряду громадських і політичних діячів, а так само зірок шоу-бізнесу. Безліч персональних виставок та активне придбання робіт державними музеями по всьому світу створили йому велику клієнтуру і армію шанувальників.

За останні кілька років Сафронов не домігся малого. Зокрема, його роботи бачили в 2004 році в художньому музеї міста Краснодар, відвідувачі пітерської галереї «Російський портрет» у 2005 році, через рік роботи були виставлені у Вітебську і Харкові в рамках міжнародного фестивалю мистецтв «Слов’янський базар».

Наприкінці 2007 році картини Нікаса були представлені в 14 корпусі комплексу «Кремль» (Управління справами російського Президента). На початку 2008 року творчість Нікаса бачили в Мордовії, в республіканському музеї образотворчих мистецтв імені Эрьзи, тоді ж картини побачили жителі Чебоксар, Йошкар-Оли.

А влітку 2008 році відбулася його виставка у Генконсульстві в Мюнхені. У 2009 році так же послідував ряд виставок, так, вони пройшли в Іжевську, Ульяновську, Іркутську, Кавмінводах, Самарі, Казані, Одесі, Києві, Нижньому Новгороду. У наступні роки виставки продовжилися в ряді інших міст Росії. Таким чином, картини Нікаса Сафронова особисто змогли побачити майже всі жителі країни.

Нікас Сафронов. Секрет успіху У Нікаса Сафронова досить великий діапазон художніх уподобань, і художник знаходиться в постійному творчому пошуку. Він зумів завоювати визнання широкої публіки. Персональні виставки Сафронова завжди стають культурною подією в житті країни, на них збираються тисячі любителів живопису. А самі роботи художника розійшлися по музеях Росії та світу, а так само приватним колекціям.

Широку популярність Нікасу принесли серії психологічних портретів сучасників, безумовно визнані кращими сучасними досягненнями цього жанру. Але прагнення до картин як витворів уяви ніколи не покидало його, якою б успішною і затребуваною не була його діяльність як портретиста.

Після довгих професійних і загальнокультурних досліджень, Нікас узагальнив свої ідеї і створив власний напрямок «Dream Vision», технічно спирається на класичну живопис і активно використовує не тільки уяву і інтуїцію, але підсвідомість і несвідомі відчуття. Завдяки великому культурного контексту полотна Dream Vision стали популярні в різних країнах і шарах суспільства.

Професіоналізм і змістовність творчості Нікаса Сафронова, його високо індивідуальна манера відзначені як безсумнівний внесок у світове мистецтво і підтверджені багатьма званнями та нагородами; його творче та особисте життя стали сюжетною основою літературних і кінотворів, а благодійна та просвітницька діяльність заслужили широке визнання.

Скандали з участю Нікаса Сафронова

У 2002 році навколо робіт Нікаса Сафронова розгорівся скандал. З’ясувалося, що портрети представляють собою розмальовані фарбою фотографії. Це виявили покупці. І перший на цю істотну деталь звернув увагу екс-міністр внутрішніх справ Росії А. Дунаєв, який віддав за портрет Володимира Володимировича Путіна дві тисячі доларів.

За даними газети «Известия», аналогічних портретів президента в Росії більше, ніж творів самого Сафронова. Ну а Нікас, у свою чергу, звинуватив у несанкціонованому виготовлення портретів продюсера Олександра Гайсина. Останній же сказав, що випуск підроблених полотен відбувається тільки з дозволу самого художника. Гайсин заявив, що портрет губернатора Ульяновської області Ст. Шаманова не що інше, як малюнок у фарбах. Портрет, до речі, був вручений особисто главі регіону Сафроновим.

Нікас Сафронов і його квартира: в гостях у художника У своєму інтерв’ю в 2006 році він заявляв, що три його картини тепер знаходяться в «Ермітажі». Однак пізніше з’ясувалося, що жодного полотна Сафронова в одному з головних музеїв Петербурга немає. На офіційний запит директор Ермітажу відповів саме так. А у відповідь на це Нікас Сафронов сказав, що мав на увазі «бісквіти», які були зліплені з пластиліну, а потім вилиті в спеціальну форму, а так само тарілка розписна.

Одночасно з цими подіями на адресу творчості Нікаса Сафронова прозвучав ряд негативних характеристик від мистецтвознавців, зокрема, директора мультимедійного комплексу актуальних мистецтв, завідуючої відділом другої половини двадцятого століття Третьяковській галереї, а так само доцента Московського державного художнього інституту імені Сурікова.

Нагороди Нікаса Сафронова

У Нікаса Сафронова є ряд звань. Художник удостоєний звання заслужений художник Росії, почесного громадянина Росії, є професором Державного університету Ульяновської області, а так само почесним громадянином Ульяновська, академіком Російської академії Мистецтв, почесним членом Української Академії Мистецтв Казахської національної академії мистецтв імені Т. Жургенева.

Нікас Сафронов отримує нагороду з рук президента

За професійну, громадську і благодійну діяльність Нікас Сафронов нагороджений Орденом святого Костянтина Великого, Орденом святого Станіслава, Орденом святої Анни II ступеня, Орденом російського мецената, Орденом «Служіння мистецтву» I ступеня («Золота зірка»), Орденом преподобного Серафима Саровського III ступеня, Орденом «Русь державна», Орденом «За благодіяння» Клубу православних меценатів, Орденом Російської академії природничих наук (Професія – життя), Золотою медаллю Російської академії мистецтв, Золотою медаллю Азербайджану, Золотою медаллю Американської академії наук і мистецтв, Золотою медаллю «В ім’я Росії», Золотою медаллю «Національне надбання».

Нікас Сафронов зараз

У лютому 2009 р. за внесок у розвиток образотворчого мистецтва Нікас Сафронов отримав щорічну міжнародну премію «Персона 2008 року».

У листопаді 2010 р. Клуб Православних Меценатів нагородив Нікаса орденом «За благодіяння».

Навесні 2011 р. Російська академія мистецтв рішенням Президії нагородила Сафронова Миколи Степановича «Золотою Медаллю»

Нікас Сафронов на відкритті виставки в Петербурзі

У серпні 2014 року Нікас Сафронов організував виставку в місті Санкт-Петербург, розмістивши понад 100 картин в Тициановском залі науково-дослідного музею Академії мистецтв.

Особисте життя Нікаса Сафронова

Нікас Сафронов був одружений два рази. Перший його шлюб тривав 20 днів. Його дружину звали Драгана, одружилися вони в 1984 році. Зі своєю другою дружиною Франческою художник познайомився в 1990 році. у 1992 році у них народився син Стефано, але шлюб також розпався хоч і через 12 років після знайомства в 2002 році. Син залишився з матір’ю, вони проживають у Лондоні.

Зараз Нікас Сафронов живе цивільним шлюбом з дівчиною Машею.

Нікас Сафронов і його син Лука

У художника є позашлюбні діти: син Лука Затравкін і Ландин. Перший народився в 1990 році, зараз він став піаністом. Ландин народився в 1999 році, і в даний момент він проживає в Австралії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: