Ім’я: Наталя Крачковська

Дата народження: 24 листопада 1938 р.

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 3 березня 2016 р. (77 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 120 кг

Зріст: 163 см

Біографія Наталії Крачковской

Наталя Крачковська – багатьма улюблена актриса, яка знялася у безлічі фільмів. Зазвичай вона грала не головних героїв, але зіграні нею персонажі були настільки яскравими і харизматичними, що запам’яталися і полюбилися глядачеві.

Заслужена артистка Росії Наталя Крачковська

Її кінокар’єра тривала 40 років, за які вона знялася в більш ніж 100 роботах.

Дитинство Наталії Крачковской

Наталія Леонідівна Крачковська (до весілля – Бєлогорцева) народилася в сім’ї актриси Театру імені Пушкіна Марії Фониной і Леоніда Бєлогорцева в Москві. Так як дід по батьківській лінії служив в охороні царя, сім’я мала дворянське коріння, тому Леоніда нікуди не брали, окрім як в актори. У 30х роках минулого століття батько Наталії був репресований, а коли почалася війна, він першим пішов добровольцем на фронт, тому що завжди хотів бути військовим. Після війни він залишився служити в Німеччині комендантом, де незабаром загинув.

Наташа з мамою і молодшою сестрою Іриною жила в Москві. Мама часто пропадала в театрі, тож дівчатка росли і виховувалися бабусею дідусь по маминій лінії. Постійні зйомки і репетиції – явище, до якого дитина звикла з ранніх років. Будучи пустотливою дівчинкою і залишаючись без батьківського нагляду, Бєлогорцева дружила з околишньою шпаною. Разом вони часто крали фрукти з чужих городів.

Наталя Крачковська в дитинстві

Зараз складно повірити в те, що в дитинстві Наташа була худенькою, як і багато повоєнні хлопці і дівчата. Бабуся Наташі Раю по батьківській лінії, яка жила в Тбілісі, побачивши у віці 12 років свою худу онуку, прийняла цілком логічне рішення: відгодувати. А поїсти Наташа любила. Дуже скоро майбутня актриса стала стрімко набирати вагу, перетворившись в ту пампушку, якою її знають всі досі. Проте Наташа ніколи не відчувала комплексів з приводу свого зайвої ваги, була дуже впевненою в собі і зі шкільної лави привертала до себе шанувальників, яких у неї завжди було дуже багато.

Початок кар’єри Наталії Крачковской

Виховуючись в акторській родині, Наталя не знала мук вибору професії: з дитинства вона твердо вирішила стати актрисою і тільки актрисою. Інші варіанти навіть не розглядалися. Правда мама хотіла огородити дочка від обраної спеціальності і наполягала на професії архівіста. Дівчина любила історію і ходила в історичний гурток.

Наталя Крачковська почала кар'єру з епізодичних ролей

По закінченні школи Наталя подала документи до ВДІКУ на курс Ст. Бєлокурова, куди вона хотіла потрапити, і – для підстраховки і повчання матері – в історико-архівний інститут.

В тому році конкурс у ВДІК був воістину гігантським – 256 осіб на місце! Але Наталя була твердо впевнена, що у неї все вийде. Повна дівчинка з прямим проділом читала на прослуховуванні монолог Иванушки-дурника з «Коника-Горбоконика» Єршова. Почувши це Бєлокуров відразу сказав: «Ось цю «дурку» беремо».

Молода Наталія Крачковська

Проте доля розпорядилася інакше. Незабаром після зарахування Наталя потрапила в серйозну аварію, і після тривалий час лежала в лікарні і практично повністю позбулася зору. Після того, як дівчину виписали, її забрала до себе друга баба Параска. Поступово зір повернувся до Наталі, однак шанс вступити до ВДІКУ був уже втрачений.

Лікарі порадили їй не перенапружувати зір, тому Наталя Бєлогорцева влаштувалася лаборантом в Інститут металургії і продовжила мріяти про кінокар’єру. У 1959 році, не витримавши, вона вирушила на «Мосфільм» з проханням взяти її хоча б в якусь масовку. Потім вона все частіше з’являлася в масовці, дівчині стали довіряти навіть епізодичні ролі. Але як правило її прізвище навіть не вказували в титрах. Більш-менш серйозним дебютом Наталії Белогорцевой в кіно стала роль Веруньки в картині Володимира Басова «Битва в дорозі» 1961 року.

Наталя Крачковська в молодості: фільм «Битва в дорозі» (1961) Потім в її акторській роботі була невелика перерва, тому Наталя повернулася до роботи лаборанткою. З 1967 року протягом трьох років вона працювала на кафедрі геології МДУ, виступаючи в тому числі в ролі польового лаборанта.

Наталя Крачковська і Мадам Грицацуева

Можливо, Наталя так і не розкрилася б, як актриса, якщо б не воля випадку. В 1971 році її чоловік звукорежисер Володимир Крачковський познайомив Наталю зі своїм другом, комедиографом Леонідом Гайдаєм.

В той час режисер працював над новим фільмом «12 стільців» і шукав актрису на роль мадам Грицацуєвої. На цю роль претендували Галина Волчек, Нонна Мордюкова. Ні та, ні інша Гайдая не влаштовували, і тоді Крачковський привів на зйомки Наталю. Побачивши її, Гайдай вигукнув: «Ось вона, «мрія поета!».

Наталя Крачковська у фільмі «12 стільців»

Проби не обійшлися без курйозів – реквизитное сукня «54 розміру» насилу налезало на Наталю – економили на всьому, і 54-й за фактом був максимум 48-м. Щоб все ж одягнути Наталю в нього на спині плаття розрізали і зверху замотали хусткою. В процесі проби Наталія невдало повернулася до камери спиною, хустку розмотався… Коли все посміявшись, Крачковской на майданчику не було – втекла від сорому. У підсумку Наталю затвердили і почався процес зйомок.

Однак Наталя не відразу погодилася зніматися у відомого режисера, а спочатку просто підігравала акторам на пробах. І таким чином плавно влилася в ролі.

Наталя Крачковська в ролі Мадам Грицацуєвої

В оточенні зірок радянського кіно дебютантка без професійної освіти не знітилася і вела себе цілком природно, чудово справляються з роллю. Сцена погоні за Бендером знімалася без дублерів, незважаючи на комплекцію актриси. Згодом Наталії належало ще безліч трюків, але жодного разу вона не вдавалася до дублерской допомоги.

Роль виявилася настільки успішною, що стала для глядача справжнім одкровенням. Крачковська принесла в радянський кінематограф абсолютно новий типаж, що зробило її в одну мить самою затребуваною комедійною актрисою.

Наталя Крачковська і «Іван Васильович змінює професію»

Наступна робота Крачковской стала ще більш успішною – фрази дружини Івана Васильовича Бунши з гайдаевской комедії «Іван Васильович змінює професію» знають і пам’ятають все: «і тебе вилікують, і мене вилікують…». Деякі з них були придумані самою актрисою: «Інтелігент! Вивчили вас на свою голову! Облисіли все!..».

Наталя Крачковська: «і тебе вилікують, і мене вилікують...»

Під час зйомок фільму Крачковська серйозно захворіла, в результаті чого скинула 20 кг. Коли, одужавши, Наталія Леонідівна з’явилася на зйомках, Гайдай відразу ж відправив її на дієту»: «з ранку – манна каша із збитими вершками, в обід – макарони з сиром, на вечерю – оладки з медом. Через тиждень повернетеся». Тижні дійсно вистачило для того, щоб повернути втрачені двадцять кілограмів.

Зйомки в цьому фільмі принесли актрисі ще велику популярність і симпатію глядачів. На одному знімальному майданчику з нею працювали Юрій Яковлєв, Леонід Куравльов, Олександр Дем’яненко, Наталія Селезньова.

Надалі співпраця Наталії з режисером продовжилося. Вона знялася в таких фільмах Гайдая, як «Не може бути!», «Інкогніто з Петербурга», «Приватний детектив, або Операція «Кооперація» і «На Дерибасівській гарна погода, або На Брайтон Біч знову йдуть дощі».

Фільмографія Наталії Крачковской

Після гайдаевских комедій Крачковська стала воістину народною актрисою. Від режисерських пропозицій не було відбою. Її вміння сміятися над собою, показувати себе з екрана повної і комічною по достоїнству було оцінено режисерами, навперебій звавшими її в комедійні фільми. Вона також знімалася в комедійних кіножурналах «Фітіль» і «Єралаш».

Фільми з Наталією Крачковской улюблені глядачем

Кінокритики назвали Наталю «королевою комічного епізоду». Це дійсно так – кращі ролі актриси – невеликі, ефектні появи. Короткі ролі в «Покровських воротах», «Не може бути», «Людині з бульвару Капуцинів» і безлічі інших фільмів створили цілу галерею неповторних образів погладшали сварливих дружин, тещ, стервозних сусідок і т. д.

Актриса брала всі ці образи з життя, намагаючись на великому екрані показати людей з боку і, можливо, змінити їх. Крачковська зізнається, що найвищою похвалою для неї звучать слова: «Яку ж погань ви зіграли!».

Наталя Крачковська про красивих жінок Драматичних, серйозних ролей у послужному списку Наталії Леонідівни практично немає. Одного разу один режисер намагався дати їй трагічну роль, але худрада був непохитний: «Що ви! Вона ж мадам Грицацуева!»

Після смерті Леоніда Гайдая, на жаль, гідних комедійних режисерів у вітчизняному кіно не знайшлося. Крачковська грала в багатьох фільмах Михайла Кокшенова («Русское чудо», «Російський бізнес», «Російський рахунок») про нових росіян.

Особисте життя і сім’я Наталії Крачковской

У 1962 році Наталія брала участь у зйомках стрічки «Повінь» в Тарусі. Там вона і познайомилася з режисером Володимиром Крачковська, який згодом став її чоловіком.

Весілля Наталії Крачковской

Володимир почав доглядати за Наталею, однак троянди ніяк не пом’якшували серце дівчини. Тоді Володимир знайшов аргумент сильніше – з ранку він приніс в номер, де жила Бєлогорцева, піднос із сиром, сметаною і свіжими булочками. Це пройняло Наталю. Таке залицяння підкорило Белогорцеву. Незабаром вони одружилися.

З чоловіком Володимиром Наталія прожила душа в душу 26 років, до самої його смерті. Їх шлюб був дуже щасливим – Крачковские практично не сварилися, вони вчилися один в одного всі ті роки, що провели удвох. Помер Володимир в 1988 році.

Наталя Крачковська та її чоловік Володимир

Син, Василь Крачковський, продовжив справу батька – зараз працює режисером на «Мосфільмі». У 1996 році Василь був номінований на «Ніку». Василь одружений, Наталя Крачковська давно стала бабусею, у 1991 році народився внук Володимир.

Наталя Крачковська з сином Василем і онуком Володею

Сім’я у них, за визнанням актриси, дружна і згуртована.

Останні роки життя Наталії Крачковской

На рахунку актриси більше 100 робіт у кіно. Крачковська завжди говорила про себе: «Я – щаслива полонянка комедійного жанру».

В кінці 90х років, коли російський кінопрокат прийшов в невеликий занепад, а з ним і фільми комедійного жанру, Крачковська майже перестала зніматися. В кінці 2001 року вона відкрила «Школу акторської майстерності Наталії Крачковской», в якій допомагає дітям в освоєнні професії актора.

В останні роки здоров'я Крачковской залишало бажати кращого

На початку 2000х років Наталія Леонідівна продовжила співпрацю з Михайлом Кокшеновым, остання роль у його фільмах – роль єгипетської цариці Нефертіті у стрічці «Секрет фараона». Також варто відзначити її роботи у фільмі «Ліфт іде за розкладом», серіалі «Курортний роман».

В останні роки Наталя Крачковська працювала в Театрі Кіноактора, беручи участь у постановці «Безумство кохання». Вона також була задіяна в спектаклях «Ставлю на любов!» і «Коханці і кругле ліжко» в рамках Незалежної антрепризи Людмили Живитченко.

Актриса Наталя Крачковська про своє життя Також вона була задіяна у Співдружності акторів Таганки у виставі «Наречена для банкіра», грала у виставах «Моя бабуся молодшим за мене» в «Антреприза» і «Божевілля любові» в Незалежній антрепризі Людмили Живитченко.

Роки на жаль беруть своє, у актриси почалися проблеми зі здоров’ям. У листопаді 2010 року Наталя Крачковська потрапила в лікарню з серцевим нападом. Влітку 2013 року стався другий напад і операція на серці. Актрисі встановили кардіостимулятор. Природно, що проблеми зі здоров’ям не дозволяли їй активно зніматися і виступати.

Крачковська мало знімалася в останні роки

Смерть Наталії Крачковской

Заслужена артистка Росії Наталя Крачковська померла 3 березня 2016 року в реанімації однієї з московських лікарень, куди була госпіталізована після серцевого нападу.

Талановита актриса і хороша людина Наталя Крачковська

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: