Ім’я: Наталя Фатєєва

Дата народження: 23 грудня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: Харків

Діяльність: радянська і російська актриса театру і кіно

Вага: 52 кг

Зріст: 165 см

Біографія Наталії Фатєєвої

Папа Наталії Миколаївни Фатєєвої був військовослужбовцем, а мама зв’язала своє життя з легкою промисловістю – очолювала ательє мод. У родині ніхто не був пов’язаний з мистецтвом, зате багато родичі були артистичними і музичними. Батько легко міг підібрати мелодію на фортепіано, а тітки Наталі співали в церковному хорі.

У самої Наталії від природи був і слух і голос. З раннього віку вона мріяла про сцену. Весь свій вільний час дівчинка проводила в оперному театрі, переглянула не по разу всі вистави. Деякі арії навіть вивчила напам’ять.

Захоплення сценою батьки не вітали і вважали лицедійство – заняттям абсолютно не придатним для життя. Тому Наталії весь час нагадували, що головне – навчання. З нею, благо, у Наталі Миколаївни проблем не було. Зате в школі виникли проблеми з мистецтвом – у драматичний гурток Фатєєву не прийняли через занадто високого зросту.

Втім, на деякі поблажки батьки Наталії пішли. Дівчинку віддали в музичну школу. Піаніно батько виміняв за дві пари чобіт. Однак, з музикою не зрослося. За словами самої Наталії, педагогів.

Проте в спорті Наталя Фатєєва досягла успіхів. Вона відвідувала секцію легкої атлетики і стала чемпіонкою міста зі стрибків у довжину, висоту і штовхання ядра. І поки дівчина тренувалася, в голові її жевріла мрія про сцену.

Прекрасна Наталя Фатєєва

Харківський театральний

Всупереч заборонам батьків і отговорам близьких у 1952 році Фатєєва вирішила поступати в Харківський театральний інститут. Вдалося їй це з першого разу. В неї на вступних випробуваннях були одні п’ятірки.

У театральному у Наталі все йшло як по маслу. Їй навіть призначили іменну стипендію за відмінне навчання. І незабаром талановиту студентку запросили працювати диктором на місцеве телебачення. Проте відразу після цього дівчину відрахували з Вузу. Що саме сталося, невідомо, кажуть, що зіпсували життя заздрісники. Втім, Фатєєва не впала духом і відправилася в Москву, у ВДІК.

ВДІК

1956 рік був для Наталії Фатєєвої дуже вдалим. Саме тоді відбувся її дебют на Кіностудії імені Довженка. Починаюча актриса зіграла в картині «Є такий хлопець» і познайомилася з Сергієм Герасимовим. Він прийняв молоду і перспективну артистку до ВДІКУ, на свій курс. Причому, відразу на четвертий. Жодного разу Такого не було за всю історію Вузу.

Наталя Фатєєва на відео В цей же час Наталія Фатєєва познайомилася з молодим режисером Володимиром Басовим. Через рік він запропонував їй зіграти роль у своїй стрічці «Випадок на шахті вісім». А трохи пізніше Басів одружився на Фатєєвої. Під час навчання Наталя Фатєєва зіграла в «Капітана «Старої черепахи» і «Справі «рябих». Однак ці картини були середнього рівня.

Після ВДІКУ Наталя пішла працювати в Театр-студію кіноактора, а після влаштувалася в Театр імені Єрмолової. Там їй дісталися головні ролі в таких спектаклях, як «Два дурня» і «Три товариші». А в 1959 році Наталя стала мамою. У неї народився син Володимир. Шлюб правда малюк не зберіг. Розпався союз, за словами Фатєєвої, жертва ревнощів чоловіка до зовнішності і успіхам дружини.

Розлучення з Басовим завадив Фатєєвої зіграти в 1960 році цікаву роль. Принаймні, у цьому впевнена сама актриса. В цьому році режисер Захар Аграненко запропонував Наталії зіграти Тіну Карамыш в «Битві в дорозі». Однак під час зйомок Аграненко не стало, і закінчував картину Володимир Басов.

З Андрієм Мироновим у фільмі

Режисери не обходили увагою Наталію Фатєєву. Їй пропонували роботу в традиційних радянських фільмах, які відрізнялися середнім рівнем. Слабку драматургію прикривали видатної зовнішністю актриси і її талантом. Наталія це розуміла і погоджувалася грати, якщо це було прийнятно з етичних міркувань. І навіть непомітних картинах намагалася домогтися точності в передачі долі її героїнь. Яскравим прикладом є фільм «Наш спільний друг» Івана Пир’єва.

Постійні зйомки і підростаючий син змусили відмовитися від роботи в театрі Єрмолової. У 1961 році Фатєєва повернулася в Театр-студію кіноактора.

«Три плюс два»

Слава звалилася на голову Наталії Фатєєвої після того, як у 1963 році вийшла в світ картина «Три плюс два». На роль Зої приборкувача її запросив режисер Генріх Оганесян. Після проб актрисі запропонували зіграти Наташу, проте дівчина відмовилася і зіграла Зою.

Під час зйомок «Три плюс два» у актриси спалахнув роман з Андрієм Мироновим. Як зізнається Наталя, він допоміг їй пережити розрив з чоловіком. Мама Андрія Миронова розповідала, що він дуже страждав, коли відносини з Фатєєвої закінчилися, і часто описував свої почуття в листах матері.

Борис Єгоров – особисте життя Наталії Фатєєвої

У Наталії Фатєєвої ніколи не було нестачі уваги з боку чоловіків. Пік її популярності припав на середину 60-х років. Вона знялася в картинах «Здрастуй, це я!» Фрунзе Довлатяна, «Діти Дон Кіхота» Євгена Карелова, «День ангела» Станіслава Говорухіна. Навіть чиновники пропонували покласти світ біля її ніг у відповідь на любов.

Численним шанувальникам Наталія відмовляла. Але сама закоханості не уникла. Її серце підкорив льотчик-космонавт Борис Єгоров. У 1964 році він полетів у космос і став Героєм Радянського Союзу. З ним Фатєєва познайомилася на вечірці у подруги. Статус одруженого Наталю не лякав. Єгоров розлучився і одружився на Фатєєвої. У 1969 році у них народилася дочка Наташа. Втім, другий шлюб виявився теж не міцним. Подружжя зовсім не підходили один одному. Вони були зовсім різні.

70-е – 80-е роки

Наталя Фатєєва відзначає ювілей У 70-ті роки Наталії Фатєєвої дісталися нові ролі. Однак особливого задоволення вони не принесли. Одні з запам’ятовуються – в картинах «Джентльмени удачі», «Літні сни», «Розіграш» і «Місце зустрічі змінити не можна». Майже всі епізодичні ролі.

Наступна характерна роль припала на 1981 рік. Фатєєва зіграла Аллу у фільмі «З вечора до полудня» Костянтина Худякова. Героїня Наталі – емансипована жінка, яка відстоює свої права на самостійне життя, любов. Як і в інших картинах, актриса зіграла дуже переконливо. Трохи пізніше стало зрозуміло, що Фатєєва – багатопланова актриса. Їй під силу зіграти не лише в комедії, але і мелодрамі, «виробничої» темі, мюзиклі, детектива та історичній стрічці. До речі, Наталя Фатєєва займалася і дубляжем іноземних картин. Її голосом говорили Леа Массарі, Софі Лорен, Беата Тишкевич, Барбара Брильська, Невена Коканова.

Громадська робота

Наталя Фатєєва зневажала Радянський лад. Цього вчила і свого сина. Під час перебудови вона встала в перші ряди громадських діячів, підтримувала перетворення в країні. Актриса є активним учасником і членом партії «Демократичний вибір Росії». У 1996 і 2000 роках на виборах була довіреною особою Бориса Єльцина і Володимира Путіна.

Кіно 90-ті роки

Наталя Фатєєва - актриса багатопланова

Відразу в чотирьох картинах Наталія Фатєєва знялася в 1991 році. Найвдалішою була роль Актриси в драмі «Анна Карамазофф» Рустама Хамдамова. Після цього, артистка, яка не бажає зніматися у «чорнуху», була викреслена зі світу кіно. Втім, в декількох фільмах в лихі 90-е актриса все ж знялася, наприклад, у комедії «Осінні спокуси», драмах «Ніхто не хотів їхати», «Дорога на край життя». А далі взяла участь у зйомках серіалу «Таємниці палацових переворотів».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: