Ім’я: Наталія Гундарєва

Дата народження: 28 серпня 1948 р.

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 15 травня 2005 р. (56 років)

Діяльність: актриса театру і кіно

Біографія Наталії Гундарєвої

Дитинство

Наталія Георгіївна народилася в Москві. Батьки – Георгій Макарович і Олена Михайлівна – були звичайними радянськими інженерами-будівельниками. Будучи палкими шанувальниками театру-студії МХАТ, вони прищепили доньці любов до театру. Олена Михайлівна брала участь у театральній самодіяльності інституту, читала, співала, грала у виставах. Нерідко на вистави і на репетиції вона приводила з собою і Наталю. А перше відвідування театру (вистава «Синій птах» у постановці Мхату) запам’ятався Наталі як щось святкове, чарівне: «Я не знала – ступати мені по підлозі в театрі або літати».

Наталя Гундарєва в дитинстві

Школа теж підігрівала інтерес до театру. Особливо дівчинці було по душі читати п’єси на уроках літератури, ну а після занять вона займалася в різних кухлях в Будинку піонерів – співу, декламаційному, драматичному. У 8-му класі Гундарєва потрапила в Театр юних москвичів (він працював при міському Будинку піонерів). Там вона вперше вийшла на сцену – грала роль матері в п’єсі «Дикий собака Дінго». Це проведення часу подобалося їй більше, ніж походи на танцмайданчик, згадувала Наталя Георгіївна. Згодом вона говорила, що губила там якісь комплекси, адже фактура у неї не найкраща для звання актриси – повна, пухка, загалом, вона себе кілька соромилася.

Ці комплекси дівчинка долала і іншими способами. Зі своєї комплекції і зростанням вона прийшла в баскетбольну секцію ДЮСШ! А коли в її школі організували зимовий лижний похід, Наталя, раніше ніколи не стояла на лижах, вирушила разом з усіма навіть не одягнувши шапку. Так вона доводила свою морозостійкість, то, що і в такій недосконалій плоті, перш за все, важливий дух.

Поворот у долі

Але, незважаючи на свою безмежну любов до театру, Наталія не збиралася ставати акторкою. Вона вважала, що це просте дитяче захоплення. Як і її мати, вона хотіла стати інженером-будівельником. Після 10-го класу, в 1964 році, Наталія перейшла займатися у вечірню школу і почала працювати чертежницей в конструкторському бюро, де займалася непростою справою – реконструкцією керамічних комбінатів. Через два роки вона стала помічницею головного інженера проекту.

Наталя Гундарєва пісні Трохи пізніше, в 1967 році, Наталія Гундарева пішла на підготовчі курси технічного Вузу – Московського інженерно-будівельного інституту. Вона вже успішно здала перші вступні екзамени, і тут Несподівано для всіх вирішила кинути все почате і спробувати щастя в улюбленому театральному. Добре, що мама тоді поїхала у відпустку. Гундарєва подала документи в ЩукУ, блискуче здала іспити і потрапила на курс, яким керував Ю. В. Катін-Ярцев.

Цілеспрямована фантазія, чіпка зорова пам’ять і спостережливість з перших студентських проб відрізняли Гундарєву від інших слухачів. І ще одна дуже важлива властивість характеру виділяла Наталю серед інших – тверезе, іноді критичне ставлення до себе, бажання подолати власні недоліки і слабкості.

Театр

У 1971 році, закінчивши училище, Наталії Гундарєвої потрібно було визначитися з театром, в якому їй належить працювати. Її чекали відразу кілька великих столичних театрів. А вона вибрала театр ім. Вл. Маяковського, і залишалася вірна йому до кінця своїх днів.

Перші кілька років вона грала здебільшого вводи в вистави поточного репертуару. Тільки в 1974 Гундарєва зіграла свою першу значну роботу, про яку заговорили критики і глядачі – роль Липочки в спектаклі по п’єсі А. Н. Островського «Банкрут».

Наталя Гундарєва в молодості

Наталя Гундарєва вийшла заміж за актора

Після був спектакль «Біг» за М. А. Булгакову, в якому Гундарєва грала «похідну дружину генерала» Люську. Вона знайшла нові фарби для своєї героїні, зробили її однією з найбільш значущих персонажів вистави. Особливо запам’яталася глядачам Театру імені Маяковського роль Катерини Ізмайлової у виконанні Гундарєвої (1979 р., «Леді Макбет Мценського повіту»).

Особисте життя

Заміж Наталія Гундарева вийшла за колегу по цеху – актора театру імені Вл. Маяковського Михайла Філіппова.

Згадуючи про своїх відносинах, актриса розповідала, що познайомилася з чоловіком в одній компанії, яка утворилася в їх театрі. Він був на диво дотепним людиною, постійно влаштовував розіграші, жарти. А вона, не відрізняючись подібної легкістю гумору, була простим виконавцем його задумів. Ось і вийшло, що через якийсь час вони вже не могли один без одного. У Михайла вже був син від першого шлюбу, але спільних дітей завести не вдалося, та й, за словами Наталії, театр замінив їй дітей.

Наталя Гундарєва співає Наталія Георгіївна завжди говорила про те, як добре, що чоловік розуміє всю таємницю акторської майстерності, відчуває, коли не варто заважати репетирувати допізна, а коли потрібно проявити участь. Наталії бувало прикро, що режисери, з якими працював Михайло, не могли розгледіти його потенціалу, розкрити всі його можливості і талант.

70-ті роки. Кіно

Зніматися в кіно Наталія Гундарева почала з 1966 року. Але по-справжньому дебютувала як актриса в 1972 році, коли зіграла головну роль у мелодрамі Ст. Мельникова «Здрастуй і прощай!». Вона настільки правдиво передала натуру своєї героїні, що на «Ленфільм» навіть прийшов лист, яке хвалило керівництво кіностудії за те, що вона залучає до зйомок не лише професійних акторів, але і простих людей, таких як сільська дівчина Наталя Гундарєва.

Після були такі роботи, як: Дуся у фільмі «Осінь» (1975), Тася в «Подранки» (1976), і, звичайно ж, Аня Доброхотова у фільмі «Солодка жінка» (1977). Ця роль вимагає від Наталії чималого досвіду – вона зіграла 3-х різних жінок, 3 різних долі. Мелодрама викликала цілий потік відгуків і широкий резонанс у суспільстві. Глядачі високо оцінили роль актриси, яка створила настільки неоднозначний і життєво достовірний образ. Не випадково в 1977 році Наталію Гундарєву за даними журналу «Радянський екран» визнали кращою актрисою року.

У 70-х Гундарєва прикрасила своєю грою ще кілька фільмів: «Вас чекає громадянка Никанорова», «Осінній марафон» та ін.

80-ті – 90-е

На початку 80-х Наталія Гундарева вже стала всенародно улюбленої і популярною актрисою. Кожною своєю роллю, навіть епізодичною, як, наприклад, Жужу у фільмі «Про бідного гусара замовте слово», Наталія Гундарева розкривала всі нові грані свого таланту. Як можна забути її пісню «Серця томна турбота», виконану в цьому фільмі разом з Садальським!

Наталя Гундарєва грала головні ролі

Ну, а в головних ролях таланту неординарної актриси і поготів було, де розвернутися! Директор дитбудинку Олександра Бенаїного з телевізійного вистави «Господиня дитячого будинку», сваха Віра з комедії «Самотнім надається гуртожиток», співачка Мельникова у фільмі «Зимовий вечір у Гаграх» – ці ролі актриси телеглядачі щиро полюбили.

У середині 80-х актриса потрапила в аварію. Близько трьох місяців вона фізично не могла грати, з-за чого навіть не приєдналася до театру на гастролях.

Але вона повернулася на кіноекрани і знову порадувала шанувальників своїми новими роботами у фільмах «Подвиг Одеси», «Аеліта, не приставай до чоловіків», «Дві стріли», «Чокнуті», «Небеса обітовані», «Віват, гардемарини!».

Наталя Гундарєва померла від важкої хвороби

Трагедія

З 2001 року Наталія Гундарева перебувала на лікуванні після перенесеного інсульту. Весь цей час численні шанувальники і її колеги чекали її повернення, думали, що все обійдеться. На жаль, не обійшлося… В кінці 2004 року Наталії Георгіївні стало гірше, а 15 травня 2005 року велика актриса пішла з життя…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: