Ім’я: Микола Цискарідзе

Дата народження: 31 грудня 1973 р. (43 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Тбілісі

Діяльність: артист балету

Вага: 58 кг

Зріст: 183 см

Біографія Миколи Цискарідзе

Микола Цискарідзе народився в Тбілісі. Його мати, Цискарідзе Ламара Миколаївна була вчителькою в середній школі, викладала фізику і математику. Батько, Цискарідзе Максим Миколайович, був скрипалем. Мама Цискарідзе любила мистецтво і часто відвідувала театри. Відвідуючи театри разом з мамою, маленький Микола познайомився зі сценічним мистецтвом.

Після гастролей театру С. В. Образцова в Тбілісі Микола серйозно захопився ляльковими виставами. Він навіть почав сам робити ляльок. Любов до цього виду мистецтва залишилася у нього на все життя. Будучи дорослим, він зібрав велику колекцію ляльок. Але на першому місці у Цискарідзе завжди були улюблені танці.

Микола Цискарідзе народився в сім'ї вчительки і музиканта

Навчання

Першим серйозним кроком на шляху до майбутньої професії для Миколи Цискарідзе стало надходження в Тбіліське хореографічне училище в 1984 році. Навчання Миколи було досить успішним, і незабаром стало ясно, що для подальшого навчання потрібно їхати в Москву. Наступним училищем, в яке вступив Микола Цискарідзе, стало Московське академічне. Тут він навчався під керівництвом професора Петра Антоновича Pestova, який був просто чудовим педагогом.

Цискарідзе все схоплював на льоту і робив великі успіхи. Деякі важкі твори він станцював ще в шкільні роки (па-де-де з балету «Фестиваль квітів у Джензано», «Класичне па-де-де» Ст. Гзовського тощо). Цискарідзе помітили представники Міжнародної благодійної програми «Нові імена», що відзначає юні таланти в різних видах мистецтва. В результаті Цискарідзе став стипендіатом цієї програми.

Микола Цискарідзе – Дочка Фараона

Кар’єра Миколи Цискарідзе

Закінчив Московське академічне училище Цискарідзе в 1992 році. І відразу був запрошений Ю. Н. Григоровичем в трупу Великого театру. І хоча в театрі життя була дуже непростою, Цискарідзе зазначав, що йому дуже пощастило з наставниками, особливо відзначаючи Миколи Романовича Сімачова, Марину Тимофіївну Семенову, і Галину Сергіївну Уланову. З Уланової Микола зустрівся після смерті матері, і вона стала для нього ангелом-зберігачем. Вона багато чому навчила.

Роботу в театрі Цискарідзе поєднував з навчанням в Московському державному хореографічному інституті. Він навчався на спеціальності „Артист балету. Педагог». Він закінчив інститут в 1996 році.

Як і будь-який починаючий артист, Микола Цискарідзе станцював практично весь кордебалетный репертуар, перш ніж йому почали давати більш складні партії. Це були і французька лялька з «Лускунчика», і Конферансьє з «Золотого століття». Далі пішли провідні партії у виставах як класичного репертуару («Лебедине озеро», «Жізель», «Лускунчик»), так і сучасних («Пікова дама», «Паганіні»).

Микола Цискарідзе починав кар'єру з кордебалету

Незабаром робота Миколи Цискарідзе була відзначена різними нагородами. У їх число ввійшла срібна медаль на четвертому Міжнародному конкурсі артистів балету в Осаці (Японія) в 1995 році. А в 1997 році на восьмому Московському Міжнародному конкурсі артистів балету Цискарідзе отримав не тільки золоту медаль і першу премію а і персональний приз «За збереження традицій класичної спадщини» Пітера Вандерслотта. Поступово Цискарідзе придбав популярність, про нього почали писати, говорити. У нього з’явилися шанувальники, постійно відвідували спектаклі з його участю.

Наполеглива праця Миколи Цискарідзе заслужено відзначений безліччю різних премій. Тільки національну премію «Золота Маска» в номінації «Краща чоловіча роль» він отримував тричі – у 1999, 2000 і 2003 роках. Державну премію Російської Федерації – у 2001 та 2003 роках. Були й інші премії, відзначали його внесок у хореографічне мистецтво.

Микола Цискарідзе на сцені

Домогтися видатних результатів Миколи Цискарідзе вдалося багато в чому завдяки унікальним природним даним. Унікальне поєднання високого зросту, чудових пропорцій, привабливої зовнішності, музичності і пластичності дають Цискарідзе великі можливості. Але все це ніщо без притаманного Миколі терпіння, працьовитості, постійної роботи над собою і повної самовіддачі. Микола Цискарідзе досконало опанував школою класичного танцю, домагаючись як технічного так і естетичного досконалості рухів. І це ще далеко не все. Глибоке розуміння танцю, наповнення змістом кожного руху, духовне наповнення виконуваної ролі – ось що поряд з технічною досконалістю робить танець Цискарідзе таким привабливим, емоційним, і не залишає жодного глядача байдужим до подій на сцені.

Микола Цискарідзе виконав багато яскравих партій

Хоча Микола Цискарідзе виконав багато яскравих партій на сценах різних театрів, особливо хочеться відзначити його роль Квазімодо в балеті «Собор Паризької Богоматері», поставленому на сцені Великого театру в 2003 році Роланом Петі. Потворність довіреної Цискарідзе персонажа передано не за рахунок бутафорського горба або особливого гриму, а тільки за рахунок хореографії і унікальною пластики артиста. Балетмейстер не лише ефектно малює зовнішність персонажа а й виражає стан його душі. Завдяки цій ролі, він підняв рівень своєї майстерності на ще більш високий рівень. Сам Цискарідзе зазначає, що після цієї ролі він став танцювати багато партії по-іншому. Ця роль щось змінила у нього всередині.

Цискарідзе чудово вдаються ролі як в класичних, так і сучасних виставах, довгі партії і маленькі мініатюри. Значною мірою це обумовлено дуже відповідальною підготовкою артиста до кожної ролі. Це і аналіз характеру героя, уважне знайомство з музикою вистави, участь у створенні сценічних костюмів. Ну і звичайно ж, доведення до досконалості кожного руху.

Життя артиста

Живе Цискарідзе в Москві. В даний час він є Прем’єром Великого театру. Правда, останнім часом з основним роботодавцем у артиста конфлікти, які вирішуються в суді. У 2011 року він став членом Ради при Президентові Російської Федерації з культури і мистецтва. Викладає на кафедрі чоловічого класичного танцю і дуэтно-класичного танцю Московської державної академії хореографії.

Микола Цискарідзе – Лускунчик Звичайно ж, основне місце в житті артиста належить танцювального мистецтва. Тим не менш, він знаходить час і для інших захоплень, таких як музика та опера, і зібрав велику бібліотеку. Найбільше Цискарідзе подобаються співаки, вокальні дані яких доповнені ще й акторською майстерністю, наприклад, Марія Каллас і Тіто Гобі. Також Микола любить читати і подорожувати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: